Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A NAV árverési oldalán egy...

Beettyy kérdése:

A NAV árverési oldalán egy lakásra licitálni és ha sikerül akkor megvásárolni. Viszont van egy gond, hogy a lakás lakottan kerül értékesítésre. Nem tudom, hogy lehetne a jelenleg ott lakót kitenni a lakásból?

Figyelt kérdés

Az ingatlan egy társasházi lakás, melyben jelenleg az adós lakik, az árverezés során az ingatlan meghirdetése során a NAV feltüntette, hogy az ingatlant lakottan értékesíti.


A fő kérdésem az volna ha megvásárolok egy ingatlant sikeres licit esetén akkor a lakás tulajdonjog bejegyzése alapján én rendelkezem felette. Amennyiben a jelenlegi lakó nem akar elköltözni és bérleti szerződést sem akar kötni, hogy lehet a lakásból eltávolítani? Csak peres úton? Vagy akár a zár lecserélésével megoldható? Mivel ha a tulajdonjog átkerül az én nevemre sikeres árverés következtében úgy neki engedély nélkül a lakásban tartózkodnia nem lehet?


Kérem ha tud valaki akkor segítsen.


Köszönettel:

Beettyy



2012. szept. 13. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Nem hánysz magadtól????
2012. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Képzeld nem hányok magamtól! Mivel ez egy helyzet és nekem nincs annyi pénzem, hogy vegyek egy ingatlant és hitelt sem szeretnék vagy harminc évre. Ez egy lehetőség, ha nem én akkor más veszi meg.És inkább kerüljön egy olyan emberhez akinek ez az első lakás és nem olyanhoz aki csak azért vásárolja fel mert jó lesz neki ötödiknek!Én csak a lehetőségeket igyekszem felmérni.


És ha valakinek tartozása van az valamiért van. Ha ő nem fizeti meg a NAVnak akkor a többi adófizető pénzéből kerül gondolom tovább finanszírozásra azok a dolgok, melyeket ebből akartak megvalósítani. Szóval nem kell ez a képmutatás. De lehet annyi pénzed van, hogy segíthetsz másoknak. Akkor tedd is meg. Ha találkozol holnap egy kéregetővel támogasd.

2012. szept. 13. 21:19
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
hát ez tényleg a legalja, de komolyan.
2012. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Ha lakottan árvereznek egy lakást,akkor az ára kb.fele az értékének. Ha a lakónak felmondasz, akkor többnyire kiteheted. De pofa kell egy ilyen lakás megvételéhez.
2012. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Amennyiben van olyan ember aki ezt a kérdést reálisan és a jogi részéről meg tudja közelíteni/válaszolni azt megköszönném.
2012. szept. 13. 21:26
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

Tessék! Így csináld majd:

http://www.youtube.com/watch?v=chCb1WG2pNo

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=7RaW9AYXuXs


persze, ha van hozzá gyomrod... mert így megy.

2012. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Én nem tudom miért bántjátok a kérdezőt. Mi van ingyen? Ilyen alapon a nem fizető albérlőt is el kell tűrni mert szegény nem tudja fizetni.
2012. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, ignoráld az előző kommentelőket.


A kérdésedre válaszolva: hosszas jogi hercehurca. Van olyan cég, ami bevállalja a segítést, ők kb 5-600ezer Ft-ot kérnek a kiköltöztetésért, de az átfutási idő ott is több hónap.


Amennyiben azért akarsz lakást venni így, mert egyébként nincs annyi pénzed, akkor szerintem felejtős.

2012. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
biztos, hogy a lakásra nincs senkinek haszonélvezeti joga?!
2012. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Én is szoktam nézegetni azt az oldalt, sajnos többnyire lakottan árverezik el a lakásokat, pedig van néhány egész jó is közöttük. Szerintem ilyenkor meg kell egyezni az ott lakóval, lehetőleg ügyvéd vagy közjegyző előtt, hogy mi fog történni, és hogy végrehajtható legyen, ha valami nem a terv szerint alakulna.

Ingóságok között is találtam már jó dolgokat. Egyik barátomék így vettek autót tök olcsón!

2012. szept. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!