Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinek áll érdekében ez a...

Kinek áll érdekében ez a hazugság az ingatlanárakkal?

Figyelt kérdés

Hónapok óta be van állítva a hirdetésfigyelőm több, különböző oldalon, és magamtól is figyelem a hirdetéseket, hátha valami elkerüli a figyelmem.


Az elmúlt 3 hónapban FOLYAMATOSAN JELZIK A LEVELEKBEN, HOGY MENNEK LE AZ ÁRAK.


Komolyan, kb fél-egymillákkal lettek olcsóbbak az ingatlanok átlagban. Max 10 darab újat hirdettek meg magasabb áron, és talán 5, ha nőtt. Száz másik meg folyamatosan csökken.


Erre itt olvasom az indexen, hogy emelkednek az árak. Mikor ez rohadtul nem így van. Minimum stagnálás van, de inkább lefelé mennek.


Én a budai agglomerációt figyelem, erre képesek azt írni, hogy itt kifejezetten drágultak a lakások.


Ez az egèsz egy rohadt csalás, simán meg tudnám mutatni akárkinek, hogy itt van vagy 150 levél rengeteg ingatlannal, és mind rohadtul csökken.


Már komolyan azt hiszem, hogy ez csak az ingatlanirodák összeesküvése.


Nem létezik, hogy más(akinek szintén van hirdetésfigyelője, vagy naponta ránéz az ingatlanokra több oldalon) ne vette volna észre ezt.


Mi ez a rohadt hazug média?


2017. dec. 13. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Erről tudsz is valami hiteles dokumentumot is mutatni?
2017. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, hogy mennyiben van igazad, mert ez attól is függ, hogy mit keresel abban a körzetben.

Lakást, házat, nyaralót?

Ha lakást, akkor panelt vagy téglát?

Milyen fűtéssel és mennyiért?

Ha a teáltalad keresett célcsoportban a főszezonban hirdetett (és túlárazott!) ingatlanok (mondjuk a családi házak, vagy a nyaralók) nem keltek el, akkor most télen, ünnepek környékén persze, hogy mennek lejjebb, de még mindig nem a reális forgalmi értéken vannak hirdetve, ezért is vannak a piacon.

Nekem is be van állítva a hirdetésfigyelő, (Fejér megye, nyaralók) és egyáltalán nem tapasztalom azt a tendenciát, amit te írsz. Egy év óta talán 2 ment lefelé, de azok 5Ft-ért sem fognak elmenni, mert kisebbségis helyen vannak és többet kellene rájuk költeni, mint amennyit érnének utána.

2017. dec. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha arról cikkeznek, hogy mennek fel az árak, már maga az árfelhajtó. (mint a tőzsdén a részvény árfolyamok)


Hogy ez kinek érdeke? Ingatlanosoké, bankoké.

Az ingatlanos több jutalékot kap, a bank többet hitelezhet.

És persze a kormány is elmondhatja, hogy mennyire megsegítette a fiatal családosokat a sok kamattámogatott hitellel és a csok-kal.


(hogy ezt miből fogják visszafizetni az már más kérdés...)

2017. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xswerdy ***** válasza:
97%

ez két külön dolog. Amiről cikkeznek, hogy mennek fel az árak, az a sikeres adásvételek átlagára.


Amiről meg a hirdetésfigyelő tájékoztat, az az, hogy egy konkrét lakás ára csökkent. Általában magasabb árról indulnak az eladók, aztán jellemzően csökkentik már a hirdetési árat is, és utána még van alku is. Ez akkor is így van, amikor amúgy statisztikailag nőnek az árak, meg akkor is, amikor csökkennek.


Tehát nincs itt semmi ellentmondás.

2017. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, min vagy felháborodva. Év vége van, mindenki, aki már hónapok óta hirdeti a lakását, az még most el akarja adni karácsonyig. Év végéig pörög az ingatlanpiac, január-februárban, de főleg januárban nem történik semmi. Senki nem kezd el lakást nézni január másodikán, hogy tizedikén megvegye. Amiket hónapok, sőt esetleg (máshol) évek óta hirdetnek abból engednek idővel akár többször is, x összeget. Ha ez esetleg nem tűnt volna fel. Most az év vége miatt kaptál 150 levelet. Te is kivásárolod magad karácsony előtt, ajándékok, stb, magadnak is veszel valamit, karácsonykor annyit eszel, hogy egy hétig nem bírsz kajára nézni, utána januárban tejet meg kenyeret veszel csak a boltban hetekig, semmi mást. Ez ugyanilyen. Január elején a fű se nő. A magas árak pedig még évekig megmaradhatnak nagy valószínűséggel.
2017. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4: Így van.

Sokan túlértékelik az ingatlanukat, vagy tudatlanságból vagy direkt, hátha így is elviszi valaki. Ha nem, akkor csökkentenek az árakon.


Az ingatlanárakat nem a meghirdetett hanem az eladott értéken kell alapul venni, és az még mindig emelkedik.

2017. dec. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Használt vagy újépítésű ingatlanoknál figyelted ezt meg?

Használt lakásokat hajlamosak a tulajdonosaik túlértékelni (én is estem ebbe a hibába), majd folyamatosan korrigálva módosítják lefele az árát.

Újépítésűeknél én folyamatos emelkedést látok (XIII. kerület).

2017. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazad is van meg nem is. Mivel év vége van, ilyenkor kisebb a kereslet az ingatlanokra, már az ünnepekre készülnek az emberek. Ez minden évben így van. Ezért, akinek sürgős az eladás, az most kevésbé tapasztalja, hogy jelentkeznének az ingatlanára érdeklődők. Ezért csökkenti az árat. Ilyenkor érdemes venni. Január közepétől, megint csak felélénkül az ingatlan piac, azért is mert akik nem vásároltak november végén, decemberben, azok a vevők is januártól kezdenek el újra ingatlant nézni. Megnő a kereslet, a tulajdonosok ezáltal nem fognak csökkenteni az árakon, mivel ezt ők is látni fogják.Ezért tűnhet úgy, hogy valamelyest csökkennek most az árak, vagy stagnálás mutatkozik, de összességében az árak még mindig emelkednek. Egy ingatlanos szakember.
2017. dec. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Komolyan, kb fél-egymillákkal lettek olcsóbbak az ingatlanok átlagban."


Aha. Csak azt is számold bele, hogy amit pár éve 10 millióért akartak eladni azt most 20-ért. Oké hogy lemegy 1 milliót, de az még mindig közel 2x magasabb ár.

2017. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem tapasztalom azt, amit a kérdező írt. Én a szigetszentmiklósi lakások árát figyelem kb 1-1,5 éve, és sokkal feljebb mentek azóta az árak. Amit akkor 12 millióért megkaptál, most kb 14 millió.
2017. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!