Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » ÚJ csalással próbálkozik a...

ÚJ csalással próbálkozik a TIGÁZ?! Mással is előfordult már az alábbihoz hasonló eset? Ha igen, szeretném ha összefognánk.

Figyelt kérdés

Egy nyár eleji napon jött édesapámhoz két gázos ember. Az egyik közölte hogy menjenek fel apámmal nézzék meg a fogyasztókat mint tűzhely például. A másik lent maradt és valamit csinált az órával, amit apám nem láthatott ( én nem voltam itthon)


Apunak feltűnt két dolog: abban a hónapban már háromszor jártak nálunk, ami kicsit azért sok a megszokotthoz képest.


Elég furán úgy néztek ki az emberek, mint akik nem is gázosak lennének: totálisan civil ruha, semmi konkrét jel arra, hogy a Tigáz emberei volnának (felírta tehát a rendszámukat)


Aztán elmentek. És lám a legközelebbi számlakor megtörtént a csoda: Apu hirtelen majdnem 400 ezer ft-os tartozásba került. Ergo a Tigáz szerint ő maga EGYEDÜL durván egy hónap alatt 400 ezer forintnyi gázt fogyasztott el.


Ez már csak azért is irreális, mert én egész hónapban Pesten tartózkodtam kollégiumban, apám pedig amikor én nem vagyok otthon durván jó ha négyszer főz, megfőzi magának a jó nagy adag töltött káposztát, amit ő imád.


Zuhanyzásban is inkább nyáron a hideg vizes típus, és mivel nyár volt nem fűtöttünk.


Természetesen nem fizettük ki, azóta is bőszen levelezgetünk velük,apu érvel ezerrel, persze ők már le akarják kapcsolni a gázóránkat, rendőrt akarnak hívni, mi nem engedünk. Érdekes hogy megmondtuk nekik a rendszámot, de nem hajlandóak sem utánanézni, sem feljelentést tenni (pedig ha mondjuk ők annyira ártatlanok, akkor az ő érdekük is kéne hogy legyen és együtt kéne velünk működni!!!) Tehát megy a harc, én pedig személy szerint kinyitom a számat mindenhol a történetünkkel.



2013. szept. 11. 21:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Így jártatok, be sem kellett volna engedni őket!
2013. szept. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Ennyi erővel akkor én is írhatnám a devizahiteleseknek, hogy "így jártatok. Minek kellett felvenni?" Ugye? Itt le is zártam a reagálást a témára, nem azt kértem, hogy bárki is eldöntse mi mit tettünk jól vagy rosszul.

2013. szept. 11. 21:27
 3/25 anonim ***** válasza:

Írd be a google-ba, hogy "tigáz csalás" Találsz közöttük olyat, akik esetleg segíthetnek neked.

Vagy írj a jogiforum.hu-ra és ott kérj segítséget.

2013. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Azok az öregek se kapják vissza sose a pénzüket, akiket hasonló eltereléssel lopnak meg. A tagadás és ellenállás ideje lejárt, kell egy ügyvéd és bírósághoz kell fordulni mihamarabb.
2013. szept. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősünk járt ugyanígy velük. Feljelentette őket csalásért és zaklatásért. Egy hétre rá hívták a Tigáztól, hogy elnézést kérnek a "tévedésért", és stornózták nekik a csillagászati számlát.
2013. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Egyelőre még játszunk kicsit, mert egyre több érdekességre derült fény, mint ahogy aputól megtudtam. Például a Tigáztól lekérte azt, hogy mikor jártak nálunk és kik....eleinte szinte ordítva mondták azt, hogy az ő emberei biztos hogy nem jártak nálunk(egyébként 600 ezer a tartozás és nem 400, csak rosszul írtam le, de már a 400 is sokkk) - a lényeg hogy később ezt az álláspontjukat megváltoztatták, tehát most bizonyítékokat gyűjtünk, már csak azért is mert ebben a mai világban már a bíróságban sem lehet bízni, főleg úgy hogy ezt már sajnos meg kellett tapasztalnunk. DE sokkal hatékonyabb lenne az ügy, ha megtalálnám azokat akiket szintén ért ilyen bizarr eset.


Egyébként igyekeztem már mindenhol utánanézni, eddig mindig csak a mágnesezéses ügy jött ki, gondolom idén már vagy módszert váltottak, vagy valaki a nevükben csal, csak sajnos nem tudott hozzánk visszajönni és jó pénzért ajánlani gázcsökkentő módszereket, mert hamarabb megjelent az eredeti Tigázos. Ez a két eset lehetséges egyelőre.


Egyébként tegnap már jöttek volna leszerelni, azt mondták legközelebb rendőrt hívnak, de nem félünk, személy szerint ha legközelebb én nyitok ajtót szembe fogom őket röhögni, mert ha ezt a mocskos lépést meg merik tenni anélkül hogy ez az ügy lezárult volna, főleg ősz előtt, az biztos hogy az összes médiumnak kitálalok, aztán vakarhatják a fejüket.

2013. szept. 11. 22:14
 7/25 anonim ***** válasza:
Végződjön bárhogy is az eset, annyit remélem azért tanultatok a dologból, hogy egyértelmű leigazolás nélkül semmiféle idegen embert nem szabad a lakásba, házba beereszteni, főleg akkor nem, ha valami hivatalosnak tűnő ügyben jelentkeznek. Várjanak az ajtó előtt, azt szabad, amíg le nem informálod őket annál a cégnél, akinek a nevében jöttek.
2013. szept. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Te most milyen választ vársz? Először is. A számlát vagy havi álltalányban fizeted, vagy diktálás alapján, de nem jön négyszázezres számla csak úgy hipp-hopp. Jöhet éves korrekció, de akkor is tudnotok kell róla az óraállás alapján. Nem is értem a dolgot, mert mindent irkáltál itt a szokásaidról, csak az óraállást nem említetted. Ha a másik babrált az órával, akkor megint tudnotok kellene az állásról!


Másodszor. A Tigázos az Tigázos kocsival jön, Tigázos ruhában van, Tigázos igazolványt lobogtat a kezében. Aki nem felel meg ezeknek, az nem Tigázos. Ha valakit beengedsz a kapun belül az meg a te felelősséged - még akkor is ha az órádat babrálja - esetleg kint is maradhat a kapu előtt, esetleg baltát is kaphat a homlokába, de nem hiszem hogy emberek ezzel szórakoznának hogy nektek csináljanak négyszázezres számlákat!


Tanulság. Legközelebb fotózzátok le azt akit beengedtek, vagy vond kérdőre a fatert, hogy mit üzemeltet otthon, mert lehet hogy ez nem számla, hanem büntetés pl. szabálytalan vételezés vagy energiamennyiség túllépése miatt.

2013. szept. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Először is nem biztos hogy Tigázos autóban ülnek mert nálunk biciklivel volt az ember. Meglepődtem ,mert még nem volt soros a következő gázóra leolvasás ezért igazolványt kèrtem ès meg is mutatta. Ha legközelebb mennek és rendőt hívnak akkor köteles vagy beengedni és nem gondolnám azt hogy nem fogjàk elvinni a gázórát. A kérdésem az lenne, hogy ez most egy leolvasòs számla vagy pedig állítólag egy hónap alatt fogyasztottak ennyit.
2013. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Kérdező:

De mégis mi történt? Az óra mit mutat? Több ezer köbméter eltérést múlt hónaphoz képest??

2013. szept. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!