Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » E-on kötbért küldött ki?...

Anowind kérdése:

E-on kötbért küldött ki? (részletek lent)

Figyelt kérdés

- Az hogy lehet, hogy a villanyórához sosem nyúltam hozzá, múltkor kijöttek villanyórát leolvasni, erre kitalálják, hogy nem jól áll a plomba, most meg jött egy levél 185 ezer kötbérről?


- Most komolyan ma már az országban szabad a bűncselekmény, mert szerintem ez az!? Lehúzzák az embereket! Várom a véleményeket. Sajnos erre nem tudok mit mondani... talán annyit, hogy mit lehet csinálni, hogy ne fizessek, mivel nem tettem semmit és normálisan fizetem a "rezsicsökkentett" rezsim?! Köszönöm!

Egy dolgozó polgár!



2015. ápr. 22. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Természetesen lefényképeztél mindent amikor jöttek és leszerelték az órát, majd bedobozolták, leragasztották, és még alá is írtad a ragasztónál, hogy sértetlenül érjen be a szakértőhöz, ugye?

Aztán lehet ellentmondani, és a kijelölt szakértő megvizsgálja, hogy tényleg manipulált-e az óra. Ha a szakvélemény szerint nem babrálta senki, akkor nem kell fizetned.

2015. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Aláírtad a jegyzőkönyvet, hogy nem jól áll a plomba? Akkor fizetned kell.
2015. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na mert mintha lenne más választása az embernek... ilyenkor bezzeg nem vizsgálódnak!
2015. ápr. 22. 20:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként valóban kíváncsi vagyok miért nem állt jól... már ha valóban nem állt jól! De maradjunk annyiban, hogy hazudnak!
2015. ápr. 22. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

"ilyenkor bezzeg nem vizsgálódnak!"


Maguktól nem fognak, ha te nem lépsz az ügyben!

2015. ápr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mióta fényképezik a mérőórákat, én is fényképezem. Őket is meg az órákat is. Egyszer velem is próbálkozott egy villanyóra leolvasó, de hoztam a laptopot, és mutattam, hogy a kolléga volt ilyen ügyes. Éppen úgy állt a plomba (olyan csálén) ahogy a fotómon volt. ÉS még a kolléga is rajta volt a képen...
2015. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy ha az adott időszakban az átlagfogyasztásod nem emelkedett meg jelentősen - tehát most is ugyanannyi kWh a havi fogyasztásod mint korábban, akkor reklamáld meg a "kötbért", vagy tereld peres útra a dolgot. Ha a fogyasztásod most is havi átlagban ugyanannyi, mint régen, akkor ez egy sima rágalmazás - amit kérj ki magadnak.
2015. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én történetem: Após egy évtizede meghalt,anyós egyedül maradt,Bács megyében ,tanyán. Elhanyagolt villanyóra szekrény,azok a piros pöttyös bogarak,amik kicsit hasonlítanak,de nem katicák,megrágták az órát leragasztott szalagokat. Mamát 500ezerre akarták megvágni.Mi a "független" szakértői vizsgálatra Bajára 3 állványos videókamerávak,és egy ügyvéddel érkeztünk,aki a biztonsági őr tiltakozására elmagyarázta neki a jogainkat. Persze,hogy nem lett semmi az ügyből,de benne van a tervükben ez a fajta bevétel,valamint a melósok is szép részesedést/fejpénzt kapnak a lebuktatottak után,így sok a visszaélés az ő részükről is...itt(is) lehet olvasgatni: [link]



Azóta én(és az egész család)megfogadtuk,hogy csak ettő saját kamerával felszerelkezett tanú jelenlétében mehet csak be a szikracsősz(villany),és a gázos!

No akkor esélye nincs arra, hogy átverjen, csak akkor vehetik le az órát, ha aláírnak egy papírt, melyen elismerik, hogy semmilyen külsérelmi nyomot nem észleltek!

Aki ezt megfogadja azt nem érheti joghátrány sem jog sérelem.

2015. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elolvastam, tanulságos. Azóta lenyugodtam és van remény...
2015. ápr. 23. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!