Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az mennyire lehet valós és...

Az mennyire lehet valós és elterjedt, hogy az ingatlanosok kamu érdeklődőket visznek egy eladó lakáshoz? Csak hogy mutassák, hogy dolgoznak és vigyenek érdeklődőt.

Figyelt kérdés

2018. jan. 4. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Benne lehet a pakliban, de egyébként az is lehet hogy az érdeklődőknek akiket visz, nem tetszik az ingatlan és kész, vagy sokallják az árat érte. Attól hogy ingatlanos hirdeti, nem fogja a második érdeklődő máris megvenni a házat, lakást.
2018. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

És ennek mi értelme?

Az ingatlanos nem napi bérben van, hanem ha elad, kap jutalékot.

Nem ezzel fog foglalkozni, akkor már inkább lakásokat hajt fel, ha ennyi ideje van.

2018. jan. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Pár évvel ezelőtt még előfordulhatott a nagy pangás idején (bár lehet, hogy csak urban legend), most semmi értelme, mert így sem unatkoznak.
2018. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mikor házat kerestünk, nekünk is mutatott az ingatlanos olyanokat, amik semmilyen szempontból nem feleltek meg az előre megbeszélt szempontoknak. Ő csak azt nézte, hogy az árfekvés stimmeljen, a többi nem számított. Aztán elmagyaráztuk neki, hogy senkinek nem hiányoznak ezek a felesleges körök.
2018. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdést feszegetsz, kérdező!


Amikor családi házban gondolkodtam, én is belefutottam egy Duna House-os nőbe, aki tucatszám küldözgette a családi házak adatait/képeit e-mailben és legszívesebben mindegyikhez elvitt volna. Megnéztem néhányat, hogy kb. tisztában legyek, hogy adott városrészben milyen árért mit adnak. De semmi értelmét nem láttam a huszadik családi házat is megnézni ugyanazon a környéken, ami árban, minőségben kb. passzolt az addig, azon a környéken látottakhoz.

Amikor mi árultuk a lakásunkat, akkor is ő hozta messze a legtöbb érdeklődőt, köztük mindenféle tök érdektelen meg lehetetlen alakokat, akik semmit se kérdeztek vagy épp csak osztották az észt, hogy szerintük mennyiért kéne nekem eladnom. Vagy aki este 9-kor akart jönni, aztán mikor a feleségem mondta, hogy szó sem lehet róla, akkor kiderült, hogy 6-ra is oda tud érni hozzánk.

Végül ingatlanos adta el a lakásunkat, de nem ő, hanem aki csak 2-3 érdeklődőt hozott.


Utólag sem értettem, miért így csinálta ez a nő. Nem tudom, ez az ő egyéni módszere volt-e, és más esetekben sikeres-e vele (nem hinném), vagy ez a cég üzletpolitikája, és erre presszionálják az ügynökeiket is. Vagy annyira vak ez a nő, hogy nem érti meg, hogy tízszeres munkával feleannyit ér el így.

2018. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Pár hónapja volt egy rádióműsor, amiben pont erről volt szó. Ott azt is megemlítették, hogy sok család a szokásos hétvégi teszkózásos időtöltés helyett, ingatlanokat megy nézni. Komoly érdeklődőknek adják ki magukat, leülnek tárgyalni, miközben előszeretettel elfogyasztják a kínált kávét, süteményt, majd távoznak.

Ezt minden hétvégén eljátsszák valahol.

2018. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Azért a két süteményért és három deci üdítőért megéri ötezerért mi ,tankolni a kocsiba hogy meg ehesd ihasd? Marhaság ez így.
2018. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Pedig így van, mivel az ingatlanos viszi őket.

Mondjuk én nem családokról hallottam, hanem öregekről :D

2018. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Eladó volt egy nagyobb, téglából épült nyaraló, keskeny telekkel, felújítandó állapotban (gáz, csatorna nélkül). Az OC ingatlanosa hozott ugyan érdeklődőket, de aztán vitte is őket tovább. A környéken eladott vagy négy másikat, mire berágtak az örökösök és elvették a megbízást. Csaléteknek használta. A másik néhány hét alatt el is adta. Családi házzá építette át az új tulajdonos.
2018. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanos vagyok.

Én erről nem tudok. Nekem nem érné meg, bár lehet, hogy más csinálja. Sok nagyobb cég referense kevés infóval látja el a hirdetéseket, hogy felhívja az ügyfelek és tudjanak ajánlani neki más ingatlanokat.

A másik oldal viszont jellemző. Sok a turista, nézelődő. Mióta nincs válság, már telefonban próbáljuk szűrni őket. Több kevesebb sikerrel, mert sok a kamuzó turista. Megkérdezzük, milyen feltételekkel önerővel kívánja megvenni az ingatlant. Ha hitel, akkor ajánljuk a hitel tanácsadónkat, ha még a saját ingatlanát sem adta el, és érdeklődők sincsenek rá, akkor megkérdezzük, hogy így miért akarja megnézni. Így még semmi értelme.

Sokan megsértődnek ezen, szerintem ok nélkül, minek játszik a tulajdonos idejével és az enyémmel. Sokan kamuznak ezt nem lehet kiszűrni.

2018. jan. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!