Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítővel szerződés...

Ingatlanközvetítővel szerződés bontás?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy házat, még nem járt le a szerződése az eladónak.

Mi közvetlen tőle vennénk meg mert ő és mi is jobban járunk.

Ennek van valami módja? Esetleg hogy tudnék utána járni neten?

Köszi előre is


2018. jan. 6. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ingatlanoson keresztül láttátok, akkor nem lehet kibújni alóla, szerződés lejártával is ki kell fizetni. (Ha aláírtatok megtekintési nyilatkozatot, de ezt mindig alá szokták iratni.)

Ha nem vele láttátok, de az ingatlanosnak kizárólagos megbízása van, akkor megvárjátok, amíg lejár. Ha nem kizárólagos, akkor minden további nélkül szerződhettek.

2018. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha az eladónak van egy kis esze, nem egyezik meg veletek az ingatlanközvetítő háta mögött, még a szerződés lejárta után sem. Behajtják rajta a jutalékot, még ha évek múlva is, pereskedés útján. Nektek persze mindegy, titeket nem fog kár érni.
2018. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:
a leglényegesebbet nem írtad le: az ingatlanoson keresztül néztétek meg, vagy nem? Ha igen, akkor nem javaslom, hogy trükközzetek, akkor ki kell fizetni a jutalékát. Ha meg nem, akkor nem kell jutalékot fizetni. Szokott lenni kizárólagos szerződés, ha ilyen van, akkor jobb megvárni, amíg lejár. Hogy ezt fel lehet-e idő előtt bontani, arra a szerződés ad választ, amit kötött az eladó az ingatlanossal.
2018. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

direkt az eladót kerestük meg, nem az ingatlanossal.

A szerződésnek most néz utána majd az eladó, csak gondoltm rákérdezek én is.

Amugy duna house

2018. jan. 6. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudja az eladó, hogy kizárólagos szerződést kötött-e? Ha kizárólagos, akkor még a tulaj sem hirdetheti, csak az iroda. El meg pláne nem adhatja, ha kizárólagos, csak az irodán keresztül, mert akkor fizetnie kell jutalékot. Ha felbontja a szerződést, de mégis eladja azonnal magánúton, az is kibukik, mert az iroda egy évig figyeli a gyanús körülmények közt felbontott szerződéseket, aztán ugyanúgy behajtják a tulajon a jutalékot, meg még egyebeket is.

Egész véletlen hetekig kotlottam egy ingatlanirodában tavaly, mert megpróbálkoztam vele, csak nekem nem jött be. Onnan tudom.


Eleve ha a tulaj hirdetésére mentetek oda, akkor a szerződés nem lehet kizárólagos, mert akkor ő nem is hirdethetné. Ha nem kizárólagos, hanem sima szerződés, akkor a tulaj is hirdetheti, és el is adhatja. Miattatok akkor nincs mit felbontani, ha létrejön az üzlet, szól az irodának, hogy eladta (írásban).

Ha nem hirdetésre mentetek oda, hanem "megtudtátok" hogy eladó, akkor más tészta, erről nem írtál.

2018. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:

a fentieken túl létezik fél-kizárólagos szerződés is, ilyenkor a tulaj maga hirdetheti, eladhatja, de más irodát nem bízhat meg.


Szóval probléma egyedül akkor van, ha kizárólagos volt a szerződés. Hallottam már olyan esetet, hogy egy szomszéd vette meg a lakást, az iroda tényleg semmit nem tett érte, de az eladó kifizette a jutalékot. Valamilyen blogon egy ügyvéd azt írta a hasonló esetekről, hogy nem kell fizetni. Több ügyfelet képviselt ingatlanosokkal szemben, akik miután megírta az álláspontját, elálltak a követeléstől (illetve csak az iroda igazolt költségeit kellett megfizetni).

2018. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos az eladó hölgy idősebb és egyedül van, nem nagyon tudja mit kötött, azért kell utána néznie, de ő is hirdeti. (ez nem jelenti hogy nem kizárólagos sajnos)


Köszönöm mindenkinek

2018. jan. 8. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!