Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakásba érdemes fektetni?

Panellakásba érdemes fektetni?

Figyelt kérdés

Panellakásban élek, őszintén szólva szeretünk itt élni, mert nagyon alacsony a rezsi, meleg van, állandó 23-24 C fok. Tudnánk venni a feleségemmel másik ugyanekkorát, de szerintetek érdemes egy másik panelprogramon átesett panellakást venni, ami normális, jó állapotú és esetleg kiadnánk albérletbe törvényes keretek között?

Hosszabb távon esetleg bukhatunk rajta, hogy most 11-12 millió Ft, 4-5 év múlva meg csak 6 millió? Most az ingatlanosok azt mondják, hogy nagyon max 2 hónap alatt el lehet adni, ez változhat drámaian? Szegeden élünk.

Érett, tapasztalt emberektől kérek választ!



2018. jan. 6. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Akármilyen érett és tapasztalt valaki, nem tudja megmondani, hol lesznek a lakásárak 4-5 év múlva, vagy akár jövő ilyenkor. Nyerhetsz is, bukhatsz is.
2018. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Ezeket a cikkeket ajánlom elolvasásra, meggondolásra:

[link]

2018. jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 sanyinak ***** válasza:
86%
Ha csak nem jön egy újabb pénzügyi válság, akkor nem valószínű az ingatlan áresés. Garancia semmire sincs.
2018. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Na ez az amit a jó Isten se tud megmondani hogy az ingatlanpiac hogy fog állni pl öt év múlva. De tegyük fel kiadod évek alatt be jön annyi hogy kizárt hogy bukj vele.
2018. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Sajnos tudom milyen albérleteztetni, volt benne részem.. Mi megúsztuk anno annyival, hogy ki tudtuk rakni és "csak" 50 ezer forintunk bánja. Bejelentve mennyi adót kell fizetni albérlet után? Létezhet a 15%?
2018. jan. 6. 22:25
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Én adok ki ingatlanokat. Szerintem megéri, csak kezelni kell!!! Szereltess fel előre feltőltős villanyórát. Az elmű ingyen felszereli. Ha nem fizet a bérlő te sem fizeted ki előre és egyből elzárják. El fog menni a bérlő, ha a nem fizetés után kikényszeríted. Nekem bevált.

15% vagy kevesebb. Csökkenthető. A 14%os EHO évi 1M felett megszünt.

2018. jan. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xswerdy ***** válasza:
92%

Az adó a jövedelem 15%-a, tehát miutám leírtad a költségeket.


A főbb kérdések, amiken el kell gondolkodni:

- az egész ingatlanpiac hogy fog alakulni? Nem vagyuk-e egy lokális csúcspont közelében, ahol alapvetően nem érdemes vásárolni?

- a piacon belül a panelek értéke hogy fog alakulni? Az utóbbi években jelentősen felzárkóztak a panelek árai a téglához. Nem kizárt, hogy rövidesen egy ezzel ellentétes folyamat indul.

- hogy fognak alakulni a bérleti díjak?


Kb. 4 éve azt mondtam volna, hogy azonnal vágj bele. Az egész piac lent volt, látszott, hogy innen már lefelé nem mehet (azt persze nem tudtam, hogy mikor fog megindulni felfelé). És akkor a panel kiadásának meglehetősen jó volt a hozama, mivel a bérleti piacon nem volt annyira leértékelve, mint az adásvételin.


Én a magam részéről most csak olyan ingatlant vennék, ami valamiért alulértékelt. Esetleg írjátok ki a környező lépcsőházakban, hogy vennétek. Esetleg beesik valaki, akinek sürgős, és olcsóbban is odaadja, ha rögtön pénzhez jut. A pénzt tartsátok könnyen mobilizálható helyen.

2018. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11-12 millió? Debreceni vagyok, 19ert adtam el, 62nm-es felújítottat.
2018. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Panel adtál el 19 millióért? Itt lehet kapni 11-12 ért normálisat.
2018. jan. 8. 09:55
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm Mindenkinek! Ha kiadok egy lakást bejelentve 70.000ft ért akkor nekem havonta tisztán a 85%-a marad a zsebembe?
2018. jan. 8. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!