Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik kerületet tudnátok...

Melyik kerületet tudnátok ajánlani nekem?

Figyelt kérdés
Nem igazán ismerem Budapestet, ezért kérem a segítségeteket. Körülbelül 17-20 millió forint értékben szeretnék venni egy lakást, lehetőleg egy szép állapotú, beköltözhetőt. Se időm, se pedig pénzem nem maradna a felújításra. Nem baj ha közlekedés szempontjából nem a legjobb, de azért 1 óránál többet jó lenne ha nem kéne utazással töltenem. /nem tudom hogy Pesten ez jónak vagy rossznak számít e/ Még a közbiztonság ami fontos lenne, meg a kúltúrált környezet. Ne legyen baj ha éjjel egyedül kell hazamennem mondjuk egy buliból. Előre is köszönöm a válaszokat!:)

2018. jan. 22. 20:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért az sokat segítene, ha leírnád hogy hova is nem akarsz egy óránál többet utazni, mekkora és milyen lakás kellene.

Mert én a munkahelyemre 10 percet utazom a lakásomtól, de aki Békásmegyerről jönne ide az kb. 2,5 órát utazna.

Az sem mindegy mivel utaznál - tömegközlekedés vagy autó.

2018. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Ez elég tág dolog így. Ennyi pénzért jó helyen csak garzont kapsz. Nézzük kb.:

1. kerület nagyon jó, de horror drága

2. kerület ugyanez

3. kerület is jó, de pl. Békásmegyer már messze van

4. kerületbe semmi pénzért nem költöznék, olcsó, igazi prolinegyed, bár vannak jó részei

5. kerület drága

6. kerület, ha szereted a belvárost, bulizást, jó lehet, a belső rész elég drága

7. kerület nagyon vegyes, de nagy része nem fehér embernek való

8. kerület ugyanígy

9. kerület a körúton belül elég jó, ennek megfelelően nagyon drága, a többi nagyon vegyes

10. kerület fejlődik, vannak jó részei

11. kerület szerintem túlértékelt, a belső része jó, de piszok drága

12. kerület nagyon drága, esetleg a belső részén vannak olcsóbb tömbök, jó lehet

13. kerület nagyon felfutó, a belső része nagyon drága, a külső része vegyes, lehet jó

14. kerületnek a jó részei drágák, talán egy garzont kapsz, a rosszab részei olcsóbbak, de oda nem költöznék...

15. kerület egy falu, nagyon zárt közösség és nagyon pusztuló környék

16. kerület a pesti rózsadomb, de itt már vannak távolságok

17. kerület messze van, de jó hely a nagy része

Az összes többi kerület igazából csatolt falu, nagy távolságok, rossz közlekedéssel, a többség - főleg Délpesten elég lepusztult.

2018. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1es: 50m2 körül, de lehet kisebb és tömegközlekedéssel utaznék

2es: köszönöm!

2018. jan. 22. 22:06
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

# 2/3 Időpont ma 21:51

Miről beszélsz?!

Én pld. XVIII.-ban lakom, nem "falú", 10 éve épült téglaépítésű lakópark,egyedi fűtéssel, bekamerázott, biztonságos utcákkal. Minden megtalálható kb. 4 km-en belül ( bevásásárló központ, orvos, iskola, óvoda,éttermek, sportolási lehetőségek - és tiszta levegő, normális lakók. És tömegközlekedéssel is fél óra alatt a Népligetnél vagyok.

Vagy "falú" lenne pld. a XIX. kerületi Wekerle-telep, ami Pest egyik legkeresettebb környéke? Annyira "csatolt falú", hogy konkrétan egy közúti sáv választja el a IX. kerülettől.


Kérdező:

Nem lehet kerületet ajánlani.

Minden kerületnek vannak jobb és rosszabb részei.

Én pld. 6 évig laktam a VIII. kerület "gettó" részén, és soha semmi gondom nem volt - viszont 20 évig dolgoztam a XIV. kerületben ( ami elvileg elit-kerület), és ismerek olyan részeit, ahova akkor sem költöznék, ha ingyen adnák a lakást.

Az, hogy "50m2" kevés. Új, régi; milyen fűtéssel, emelet/ lift; tégla/panel; lakás beosztás ( van ekkora lakás 1 szobás, és van 1+2félszobás is) - és még tucatnyi szempont.

A legegyszerűbb, ha egy ingatlanos oldalon beírod az igényeidet és a "tól-ig" összeget, majd a találatok között szemezgetve rákeresel a neten a környék "hírére".

2018. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyen, de lehet találni ennyiért.

Szerintem a 21., 4., 8., 9. jó lehet.

Józsefvárosiként tudom javasolni a kerület külső, Hungária krt felé eső sávját. A Hős utca nem itt, hanem a 10-ben gettó, másik nem szívderítő látvány a Kőbányai út/Könyves Kálmán körút, de ott egy lakóház van csak, már ha az az. De nagyon jó részei vannak a 8-nak kívül, bár a Tisztviselőtelep lehet drágább, a Százados negyed kevésbé drága.

2018. jan. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az árakra nemigen tudok mit mondani, csak azt, hogy Buda általában jóval drágább, mint Pest (hasonló lakás, hasonló környéken, hasonló távolságra a belvárostól).


Budán XI. kerületben vannak jó helyek, és amióta metró van, a közlekedés is sokat javult. A gazdagréti lakótelep a város talán legkulturáltabb panellakótelepe! Ha autóval jársz, a XXII. ker. sem elvetendő. Mivel kijjebb van, olcsóbb, de marhaság rá azt mondani, hogy "csatolt falu" (v.ö. 2. válaszoló).


Pesten nekem a IV. ker. is tetszik. Ezt is homlokegyenest ellenkezőképpen látom, mint 2. válaszoló: a kék metró végállomása közelében is vannak jó helyek, de kifelé Káposztásmegyer is jó lakótelepnek számít. A régebben épült részek sem rosszak, én a közbiztonsággal is elégedett voltam.

XV. ker.: Ez tényleg zártabb, de pusztulónak nem nevezném. Nagyon korrekt, csöndes kis utcák vannak. Jó a közbiztonság. Laktam itt a Hubay Jenő tér közelében és nagyon szerettem. Ami kerülendő: Újpalotai lakótelep. Ez annyira kerülendő, hogy késő este akár az onnan jövő, oda menő buszjáratokon is inzultus érhet.

IX. és XIII. kerület (Ferencváros ill. Angyalföld) feljövőben van, de az árak is emelkednek elég keményen.

Pesten még a XIX. és XX. kerületet ismerem valamennyire. Ha ennyiért tudsz ott venni lakást, szerintem azzal sem jársz rosszul. Havanna lakótelep viszont kerülendő!


A belső kerületekre nem sok szót érdemes vesztegetni: zajosak, drágák vagy lepusztultak és a közbiztonság rossz. Budán az I., II., XII. kerület eszméletlen drága, felkapott, és messze túlértékelt.


Csepel (XXI. ker.) nagyon heterogén. A belső lakótelepi részről rosszakat hallottam, de személyes tapasztalatom nincs. Viszont a tömegközlekedés meg onnan jó. Kifelé nagy területen kertes házak van. Ha autóval jársz, az se rossz, mert az M0-áson tudsz Pestre vagy Budára átjutni.

2018. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hova járnál tanulni vagy dolgozni?
2018. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

17 - 2o millio ertekben Budapesten olyan lakast ami jo allapotu nem fogsz talalni csak 1 szobasat ami nagyon pici


1. kerulet : nagyon draga, horror ar, nagyon jo de regi lakasok, egy felujitott ara 1M per nm

2. es 12. kerulet : a varos legjobb resze, legszebb, legdragabb, en ide koltoznek szivem szerint de tul draga, nem tudom megvenni

3. kerulet : a romai part szinten nagyon jo es nagyon draga, bekasmegyer messze van de szinten jo, itt kaphatsz ennyiert az elvarasaidnak megfelelo lakast

4. kerulet : alapvetoen nem jo kornyek, szerintem veszelyes, sokfele arc megfordul arra, nem jo a kozbiztonsag de autoval jo mert ugy jo a megkozelitese, vaci ut, korut, M0-s stb...

5. kerulet : noh ide koltoznek a leginkabb, a legjobb, minden szempontbol, sose unatkoznek, legjobb a kozbiztonsag, mindig van elet, es meregdraga, megfizethetetlen

6. kerulet : a belso resze ugyanaz mint az 5. kerulet, a kulso resze koszos, rengeteg a zsido

7. 8. es 10. kerulet : koszos, veszelyes, sose mennek oda, sok a kisebbseg

9. kerulet : nagyon vegyes, vannak nagyon jo reszei pl. kalvin ter es nagyon rossz pl. illatos ut, orczy ter es kornyeke...

11. kerulet : szerintem tulertekelt, nagyon draga lett nem tudom mire fel.... a kozlekedese szerintem nem jo, unalmas olyan nyugdijas kornyek

13. kerulet : olyan vegyes mint a 9. kerulet, nyugati es kornyeke jo az a belvaros, hatso resze pocsek

14. kerulet : zuglo, szerintem nagyon felkapott es kereset mert jo arban adjak ott az ingatlanokat, de nekem egyaltalan nem tetszik, nincs arra metro

15. 16. 17. 18. stb. kerulet : falu... oda kocsi kell es ugy is messze van

2018. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
XIX és XX-at én is tudom ajánlani. A XIX a metró miatt drágább, és ráadásul a felújítás miatt évekre mizériásabb lehet a dolog. XX kerben van északon egy lakótelepi rész, közel mindennel, ami kell (mi oda költözünk lassan :)). Plusz 23-as buszokkal 15 perc alatt benn lehetsz a Borároson, éjjeli busz is jár (meg taxival se egy hűde nagy távolság, ha épp úgy vagy).
2018. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8-as éltél már a 4kerben?

2007 óta élek itt és semmi gond nincsen a közbiztonsággal nekem azzal a 19-ben volt gondom, szóval hülyeségeket írsz.

Lehet régen volt.

És 22órakkor is szoktam mászkálni az utcán.

Van 1-2 veszélyes utca állítólag, de sosem arra laktam.

2018. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!