Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bérbeadás céljából családi...

Beatrix555 kérdése:

Bérbeadás céljából családi házat, vagy inkább lakást célszerű vásárolni?

Figyelt kérdés
Legszívesebben családi házat vásárolnék, de félek azt nehezebb kiadni. Csaláház esetén a kerti munkák ( fűnyírás ) a bérbeadót vagy a bérlőt terhelik? Köszönöm előre is a válaszokat.

#lakás #családi ház #Ingatlab bérbeadás
2018. febr. 2. 03:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hogy teljesen tiszta legyen a kép, és a helyzetem: Jelenleg Pesten egy nagyon kedves ismerősömnél lakok, akinek az udvarában 2 családi ház van. Az egyiket odaadta nekem, használatba, nem kell albérleti díjat fizetnem, csak a rezsit állom. Ez a lehetőség már korábban is megvolt, csak a két nagy kaukázusi miatt nem tudtam hamarabb feljönni, mivel itt is van egy kis kutya, s az én kutyáim nem tűrtek volna el más kutyát, ráadásul az idegenekhez sem voltak szoktatva. Jelenleg olyan munkám van ( ameddig ez létezik, s remélem jó ideig meglesz még) hogy 3-4 év alatt összegyűlik egy családi házra való. Az első mindenképpen egy ház lesz, hogy legyen itt Pesten egy saját családi házam. Amíg megvan ez az "ingyenes" albérlet, addig akár azt is kiadhatom. Viszont a többi már attól függő, hogy mit tudok kiadni jobban, vagy mi éri meg jobban. Igaz az ismét 2-3-4 év attól függően, hogy mit vagy hol veszek. Ezeket is a közelbe venném, mert szerintem az árak mellett itt tudok jobban felügyelni rájuk... bár ha lakás lesz a többi, akkor azt bárhol lehet Pesten.
2018. febr. 2. 14:10
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy saját házat, még is más nyakán maradsz, azt az én értelmezésemben úgy hívják, hogy visszaélsz a jóindulatával. Nyerészkedsz, miközben ő ingyen átengedte neked a házrészt. Nekem ez nem annyira szimpi.
2018. febr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es! Nem kihasználás. Nagyon sokat, nagyon sokféleképpen segítek nekik én is. Nem pénzben. Minden másban. Amúgy meg tudnak a terveimről, és ők is támogatják, hogy szerezzek ingatlant és adjam ki, mert jól jövedelmez. Másrészt pedig az első kérdésük amikor erről beszéltünk, az volt, hogy ugye nem akarok elmenni és otthagyni őket? Szóval más a helyzet, mint ahogy te ezt a szavakból, mondatokból kiértetted. Mondjuk ismerni kellene hozzá a körülményeket teljes egészében, hogy teljes képet tudj alkotni.
2018. febr. 2. 18:24
 14/18 anonim ***** válasza:

1. Csak kislakást érdemes, hogy ne tudjanak bérlőtársakat fogadni, mert az csak az állandó bulizáshoz és a lakás teljes lelakásához vezet.

2. Kizárólag közjegyzői szerződéssel, hogy azonnal repíthessed őket, ha szükséges!!!

3. Adózzál, mert ugyan az elején szeretnék minél olcsóbban kibérelni, de ők lesznek az elsők aki ezzel megzsarolnak majd ill. feljelentenek.

2018. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, adózni mindenképpen akarok utána, mert 15 %-ot kifizetek és védve vagyok. Ingatlan kiadásnál ez pedig nagyon fontos.

Én ügyvéd előtti szerződésre gondoltam, de akkor inkább közjegyző előtt.

Az első mondatra viszont sosem gondoltam volna, így pláne köszönöm ezt a jó tanácsot, megfogadom.

2018. febr. 3. 14:00
 16/18 anonim ***** válasza:

Egyiket sem hanem ma már csak irodának kiadható helyiséget érdemes venni és azt kiadni. A cégektől több bérleti díjat lehet szedni. A cégek nagy eséllyel nem lakják le.


Magyarországon nem annyira divat házat bérelni és a költségei is olyan magasak hogy nem fogja az eleve magas bérleti díjon kívül azt is a nyakába venni a bérlő.

Lakást meg aki teheti inkább hitelre megveszi és a banknak fizet hogy egy idő után az övé legyen. Ja vannak bérlők akik kispénzűek a lakásvásárláshoz de ők a bérleti díjat is nehezen fogják fizetni. Vagy az egyetemisták akik lelakják a lakást és ráköltheted a bevételt. Airbnb-re meg nem építenék üzletet mert egyre inkáb ki fogják szorítani mint ahogy az uberrel is tették. Semmi se tart örökké.


Ha igazán jó befektetést akarsz akkor fektess cégek részvényeibe. A leggazdagabb emberek pénzének legnagyobb része cégekben fial és jó osztalékot kapnak évente.

2018. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Garázst. Azzal kevesebb a gond.
2018. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Így igaz a garázs is jó ötlet (annyi amennyi kijön az ingatlanra szánt pénből). Vagy raktár helyiséget. Vagy bármilyen helyet ahol cégek telepedhetnek meg bármilyen tevékenységgel. Ebben van a pénz. A cégek rendszerint hosszú távú és jól fizető bérlők: akiknek külön jó hogy nam a sajátjuk hanem bérelhetnek leírva a költségeket. Ha emelni kényszerülsz a bérleti díjat akkor a cégek tárgyalóképes felek és nem pucolnak el egyik napról a másikra nagy rumlit hagyva maguk után. Ha a bérlő céged évek múlva kinövi akkor tovább költöznek de biztos hogy jön helyette másik cég. Most már az sincs hogy szétfúrják a falakat a számítógép hálózathoz mert már annyira fejlett a wifi technológia hogy nincs szükség kábelekre.

A lakossági ingatlan befektetést felejtsd el.

2018. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!