Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire érdemes mostanában...

Mennyire érdemes mostanában Bp-en lakást (1-2 szobást) vásárolni pl. bérbeadás céljából? Hogyan ellenőrizzem le, hogy nincs jelzálog alatt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem Pesten nem éri meg !

Én Szegeden vettem a nyár elején de elég nehéz volt kiadni! Mármint pénzért, a sok egyetemista csaj másképp akart fizetni.

2013. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Mindenhol doglodes ez a dolog... Mert akinek penze van az minosegi lakast keres azt viszont kis ember nem fog venni, hogy kiadja...
2013. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
első vagyok. azért vettem lakást mert nagyon alacsonyak a kamatok a betett pénzre meg most nyomottak is a ingatlan árak. . Nem azért mert bombaüzlet.
2013. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Hiába nyomottak az árak, csak azért lakást venni, hogy kiadja az ember nem éri meg, mert itthon a bérbeadás jogi háttere annyira a (nemfizető) bérlőket védi, hogy nagyon nehéz profitot realizálni az ingatlan kiadásból, ha az amortizációt is belevesszük. Ha meg lelép egy bérlő az akár az egész éves profitot is elviheti és behajtani itthon semmit nem lehet :(
2013. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem éri meg akkor, ha Te se most, sem a közeljövőben nem akarod a lakást használni. Azzal, hogy kiadod azzal egyik, hogy meló is van (pénzt beszedni, néha ránézni a lakásra, új bérlőt találni stb.) illetve költségek is (bármi tönkremegy csináltatni kell, meg eléggé le is lakják)
2013. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem megéri. Nekünk két lakásunk is van. Az egyik Budapesten a másik Egerben. Mindkettőbe, mindig van bérlő. A lakások bérleti díja pedig igen magas.
2013. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Flector 67 ***** válasza:
Attól függ kinek, milyen hozamot jelent a "megéri".
2013. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!