Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nyíregyháza-Sóstóhegy/Sóstófür...

Nyíregyháza-Sóstóhegy/Sóstófürdő valóban olyan szabolcsban, mint fény az éjszakában?

Figyelt kérdés

Azt írják, egy igazi kis paradicsom, ahol még lehet igényes, színvonalas életet élni. Szinte egyedülálló módon a nyírségben. Ez mennyire igaz? Láttam, saját kórháza, óvodája van a városrésznek, nem beszélve a strandról és az állatkertről. Még, milyen lehet ott élni? Nem lehet odáig érezni a szabolcsi pusztulat és nyomor bűzét? Kisgyerekkel ajánlanátok? Vállalkozást nyitni érdemes arrafelé a turistákra alapozva? Pl pizzéria, játszóház, gyorsbüfé ilyesmi működne szerintetek?

Mennyire tiszta, biztonságos ott az élet, kik, milyen egyéb települések tartoznak ehhez a városrészhez - főleg óvodáztatás, iskoláztatás miatt érdekelne.

Válaszotokat előre is köszönöm



2018. febr. 9. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, az mivel csak a kőgazdagoknak van esélye oda bejutni. Ott cigányt nem látsz, az is biztos. Ettől kicsit olcsóbb Nyírpazony, de hasonló a színvonal. Ha van pénzed - minimum 25-30 millió Ft házra - akkor hajrá.
2018. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
15 körül már ki lehet fogni egész jókat, ahogy láttam.
2018. febr. 10. 00:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg vályogházat vagy 50-60m2-t talán. Itt élek 30km-re ismerem az ingatlanárakat.
2018. febr. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát inkább Sóstófürdő ami jobb. Nem tudom, azért annyira nem nagy szám. Sok ott is az eladósodott újgazdag, akik a házaikat eladják, stb. Tényleg drága. De azért annyira nem. Ha vállalkozó vagy, jó fizetésű alkalmazott, és szabolcsban élsz, akkor jó lehet a hely.
2018. febr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2-es: Én láttam annyiért teljesen jó méretű (80-90 nm2) tégla és vegyes falazatú házakat. Persze ezeket meg is kellene nézetni alaposan, de képek alapján egész jól néznek ki. Megkérdezhetem, hogy hol élsz, és hogy milyen hely, mennyire szereted? Én is kb 30 km-re nőttem fel Nyíregytől, igaz, már lassan 10 éve elkerültem onnan.

3-as: Elsősorban magánvállalkozást szeretnénk nyitni, de az alkalmazotti munkaviszonytól sem zárkózunk el. Most ez furán fog hangzani, de végül is, majdnem bárhol letelepedhetnénk az országba, jó, mondjuk Sopron, Győr meg Budapest belvárosában nem, de nagy a merítési lehetőségünk szerencsére. 10 év külföld után szeretnénk visszaköltözni, és megnézünk minden lehetőséget. Amiért furcsállhatod, hogy miért szabolcsban nézelődünk akkor, ha mehetnénk máshová is. Ennek egyik oka a család, rokonság, akik az én részemről mind Nyíregyháza közeli falusiak, a másik az, hogy az ingatlanárak még mindig valamelyest olcsóbbak, mint a többi szóba jöhető településen (Dunántúl vagy épp Debrecen környéke), a harmadik pedig az, hogy bármennyire szajkózzák az ellenkezőjét, nekem nem úgy tűnik, hogy szabolcs, főleg ugye Nyíregyháza közvetlen környéke, annyira el lenne maradva. Nézz meg egy sima gyári állást, nincs igazán eltérés a fizetésekben. Munkalehetőség mindenhol van. Szóval a család közelsége és az olcsóbb házárak jelentik a plusz pozitívumot. Azért érdekelt Sóstóhegy, mert falura nem szeretnénk költözni, de egy lepukkant, veszélyes városrészre sem, valamint itt reális esélye lenne egy kis mini-vállalkozás beindításának.

2018. febr. 13. 02:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de nagyon a rózsaszín felhőben lebegsz... Persze ha eleve van pénzetek, és utána is - úgy gondolod legalábbis - lesz, akkor mindegy valóban hogy hol élsz. Szabad tudni hogy milyen vállalkozás? Nem véletlen adósodnak el azok az emlegetett "újgazdagok", befuccsolnak a vállalkozások mert nincs kereslet, vevőkör. Gondolkozz kicsit, hogy attól hogy Nyíregyháza fejlődik, a környéken élők pénztárcája még mindig lapos. Számolj azzal a 20-30% kisebbségi lakossal is. És te belőlük akarsz élni. Ha nincs miből fizetniük akkor te se fogsz megélni.
2018. febr. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, mire alapozod, hogy abban lebegek? Nem is értem, hiszen nem jelentettem ki semmit, csak feltételeztem, éppen ezért tettem fel a kérdést végül is, mert bizonytalan vagyok. Amit meg az ingatlanárakról írtam meg a nyíregyházi fizetésekről, bocsáss meg, hogy ezeket találtam. Küldjek linket, hogy elhidd, 13-15 millióért is lehet venni házat a közelben? A fizetésekre meg erre is te is könnyen rákereshetsz.

Azt pedig nem tudom, hogy menne-e a vállalkozás, pontosan ezért kérdeztem, hogy mások mit gondolnak. A cigókat nem kell idehozni, nem belőlük és a szegényekből akarok megélni természetesen. Szerinted miért az egyik legdrágább környéket nézegetem? Németek, szlovákok és lengyelek is járnak Sóstóra szép számmal, turisták, fürdőzni vágyók. Hogy csak egy példát hozzak, a falu, ahonnan származom, tele van cigánnyal és rohadt nagy szegénység van, mégis van két pizzéria, egy fornetti, meg egy rakat bolt és kocsma.

Azt ne mondd már, hogy egy Sóstóhegyen nem lenne nagyobb esélye ezeknek, mint falun. Ez még persze mindig csak találgatás a részemről, mert nem tudhatom, de a józan paraszti ész ezt diktálja. Ott vállalkozz, ahová a tehetősebbek (is) járnak. A házunk simán lehet pazonyban, Nyírszőlősön, Nyírtelken vagy Oroson is, de vállalkozni úgy ítéltem meg, jobban megérné Sóstón. Nézd meg az állatkertben vagy a strandon az árakat. Az egyik ötletem az volt, hogy közvetlenül mellette boltot nyitni, és ez még mindig nem lila ábrándozás, egyszerűen csak egy ötlet. Annyit tudok erről, hogy egyetlen egy pici bolt van a közelben szegényes kínálattal, a többinek - engedélyeztetés, bérlés, stb - persze utána kellene nézni. A másik ötletem, hogy a strandon belül esetleg egy gyorskajáldát, de kérdés, hogy az nem csak szezonban menne-e igazán. Esetleg még az egyetem közelében lehetne valami hasonlót, az lehet menne egész évben.

2018. febr. 14. 03:06
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 vagyok: az egyetem mellé egy kajálda, az jó ötlet, életszerű. De akkor vagy olyat legalább mint az állomásnál van egy büfé, ahol anno 150 volt egy hatalmas bukta, 200 egy nagy hotdog, ilyesmi. Ne olyan mint a meki hogy adnak két falatnyi hamburgernek látszó tárgyat 400-ért...

Vagy olyan hamburgerezőt mint a Hősök tere mellett volt egy, ott is normális áron jó adagokat adtak, kulturált környezetben.


Házakat meg igen, egy kettőt megnéznék.

2018. febr. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezek jó ötletek, bár ilyen árakkal nem hiszem, hogy hosszúéletű lenne a dolog - jó, ha az anyagárat meg az üzlet bérleti díját ki tudnám hozni :D

Nekem ezek tetszenek a legjobban, de volt még ezeken kívül is. Továbbá belvárosi családi házakat is láttam hasonló árban.

[link]

[link]

[link]


Ebből a második pár percnyire van, de azért mégiscsak egy nem túl régen épített házról van szó, ami minden igényt kielégít. Ráadásul ha megnézed az utat google-mappen, láthatod, nagyon sok szép ház van ott, tehát nem hiszem, hogy cigánysor lenne. A harmadik ingatlan már más tészta, ilyen áron valószínűnek tartom, hogy vályog, de az elhelyezkedés és az állapot miatt még így is nagyon megérné, azt mondom. Ha jól meg van építve, lehet vályog. Az elsőt nem is kommentálom, szerintem nagyon egyben van

2018. febr. 15. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!