Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem lehet megvenni...

Miért nem lehet megvenni készen az új építésű házakat/lakásokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az új építésű házakat és lakásokat miért nem lehet úgy megvenni, hogy felépítik kulcsra készre és akkor veszik meg a vevők?

2018. febr. 12. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy nem lehet? Csak a legtöbb már elfogy a tervezőasztalról. :-) A maradék az általában rosszabb paraméterű.

Azt pedig egyik kivitelező sem fogja bevállalni, hogy készre felépíti és csak onnantól kezdi el árulni őket. Miért az ő pénze álljon benne feleslegesen, mikor a vevők sorban állnak, hogy lefoglalózhassák?

2018. febr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:
azért látok olyanokat, amiket az építkezés kezdetén elkezdtek hirdetni, és lassan kész lesz, de még mindig hirdetik. Úgyhogy lehet venni készet. De miért ne kezdené el már előbb hirdetni a beruházó?
2018. febr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert a párom előre nem akar venni valahol megértem, de ha nem a tervrajz szerint készül el, akkor még mindig visszakérhetem a 10% előleget ha úgy van megírva a szerződés nem?

Bár tudom ez már macerás dolog...

2018. febr. 12. 09:13
 4/5 xswerdy ***** válasza:
én több, mint 20 éve vettem egyszer tervezőasztalról lakást, és benne volt a szerződésben, hogy apróbb módosítások lehetségesek. Részben az ügyfél kérésére is lehet változtatni, de a végleges terv a külsőt illetően is változott még. Így kaptam végül egy plusz erkélyt (a végső terven már rajta volt, amikor beszálltam, még nem), és nem kértek érte plusz pénzt. Ugyanakkor pár dologból olcsóbbat építettek be, mint a műszaki leírásban volt. Lehetett volna pereskedni, de végül hagytuk.
2018. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de most olyanra gondolok, hogy szobák mérete és belmagasság ne változzon + elrendezése is.

De gondolom ha megvan a tervrajz akkor nagy eltérések nem lesznek.

2018. febr. 12. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!