Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat akarunk venni, de...

Házat akarunk venni, de egy-két dolog nem egészen tiszta a házzal kapcsolatban. Tervrajz, engedélyek?

Figyelt kérdés
A házat 2004-ben kezdték el épiteni,de még most sincs rajta lakhatási engedély. Tudtommal max.9év után meg kell kérni. Akkor,hogy lakhatnak mégis benne? Van alápincézett melléképület és támfal ami az egész udvart tartja,de ezek nem szerepelnek a tervrajzon. Azt mondta az eladó,hogy azt ő elintézi. De,hogy lehet? Én rákérdezhetek az épitésügynél ezekre a dolgokra? Lehet utólag engedélyeket kérni? Nem lesz belőle problémája az eladónak? Gondolok itt pénzbüntetésre vagy lebontásra. Nem akarok neki bajt okozni. A ház nsgyon tetszik,de amíg ezek nincsenek rendezve nem akarunk vele foglalkozni.

2018. febr. 15. 12:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én nem venném meg, amíg nincs meg a lakhatási. Egy csomó plusz pénzbe kerülhet a terv módosítás, az új építési engedély (ha szükséges), a lakhatási engedély kérelem, stb. Ha megvan a lakhatási engedély, akkor már van miről beszélni, bár gondolom akkor már annyival drágábban is lehet adni.
2018. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

Igazad van, de legalább nem fenyegeti az a veszély, hogy lebontatják vele az egészet.

No meg a rengeteg utánjárástól is megkíméli magát és az "Idő=pénz"

Vegye valamivel drágábban, de biztonsággal, jogtisztán!

2018. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

11 vagyok és abszolút egyetértek veled, vagyis én sem venném meg, mert ez jelen formában igencsak lutri.

Ettől függetlenül tény, ami tény. :)

2018. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A papírozást el lehet intézni, bár elég nehézkes, és hosszadalmas eljárás.

Ami miatt szerintem felejtős a történet az a támfal.

2018. febr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!