Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valaki, aki fundamenta lakáska...

Feketeszisza kérdése:

Valaki, aki fundamenta lakáskasszánál van, letudná irni, mi a pontos menete?

Figyelt kérdés
Megkeresett engem egy fundamentás képviselő,azonban túl szépnek tünt,amit mondott,plusz gondolom neki ez jutalék,szóval rábeszélne,hogy nyissunk számlát. hülyeséget nem akarok csinálni..akinek van ilyen számlája,letudná irni a tapasztalatokat..?
2018. febr. 19. 09:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Fizeted a megtakarítást, kapsz állami támogatást, kedvezményes hitelt a szerződéses összeg szerint (ha kell akkor már korábban is kaphatsz áthidaló kölcsönt kedvezőtlenebb feltételekkel) mindezért cserébe csak meghatározott "dolgokra" használhatod fel az összeget. És forintra el kell vele számolni.
2018. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van, utána olvastam, hogy 4-5 évre a legkedvezőbb kötni. Az enyém 10 éves, de 4 év után már ki lehet venni. Lényeg, hogy levonnak havi 20 ezret+150 Ft kezelési költség. Évente kapsz 96 000,- Ft állami támogatást, de csak akkor, ha pontosan fizeted. Van egy kis minimál kamat. Amikor kell a pénz, egyben felveheted, sőt kölcsönt is vehetsz fel mellé. De csak számlával igazolt lakásváráslásra, lakás felújításra költheted. Azt hiszem, nem csak magadnak, közvetlen családtagodnak is. Ez azért érdekes, mert a mai árak mellett az a pár millió, ami összejön nem sok pénz, ha tudsz többet megtakarítani, érdemes családtagod nevére is kötni.


Nekem OTP van, ugyanaz. Időnként van olyan akció, hogy nincs szerződéskötési díj, akkor érdemes kötni.

2018. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nekünk Ersténél van lakástakarék. Mi meglévő lakáshitel mellé kötöttük, amikor lejár, akkor betörlesztünk vele. Így némi kp hozzáadásával végtörlesztjük a hitelünket.


Ha még nincs lakáshiteled, és nem mostanában lesz, akkor nagyon jó elkezdeni, mert a végén önerőként fel tudod használni. AMit adnak hozzá hitelt, azt nem kötelező felvenned (bár kedvező a kamata).

2018. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

A most kötött lakástakarékokra már csak a 72000Ft a max. állami támogatás. A bank kamata többnyire elenyésző, örülhetünk, ha nem negatív.

Mindig van valami akció, így leginkább csak ingyenes nyitási akcióval érdemes megnyitni. A 3 szolgáltató szinte ugyanolyan feltételekkel adja, így sztem. az a döntő hol tudod ingyenesen megnyitni.

Ha a 150Ft számlavezetési díjon (és esetleg a havi utalás, csoportos beszedés) felül más havi költséget is mond a közvetítő, akkor köszönd meg illedelmesen és hagyd ott. Közvetlen a banknál (Otp, Erste, Fundamenta) is meg lehet nyitni magánemberként.

Figyelni kell egyébként, mert sokan a szerződéses összeggel kecsegtetik a potenciális ügyfelet, de tudni kell, hogy a saját megtakarításon felül az már hitelként felvehető rész. Sokszor fogyasztóbarát lakáshitel jóbb kondíciókat biztosít, így szerencsére a hitel részét lehet nem kérni.

2018. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

Ha tudod fizetni érdemes kötni, de minimum 10ezerre havonta.

Én a hitelembe idén már a másodikat fogom beletörleszteni, mert családtag és rokon is köthet.

De most egy drága házat fogok venni (az én fizetésemhez képest) és olyan magas hitelt fogok fizetni, hogy sajnos nem fogok tudni mellé majd új fundamentát kötni.(pedig kötnék ha megtehetném)

2018. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Azt mondta a fundamentás nő,ha pl 16millió kell,akkor szépen berakok 160.ezret,majd kövi hónapban már vehetem is fel a hitelt ha úgy van,vagy akár pár hónap múlva.... meg a családtagjaim nevére is köthetek még
2018. febr. 19. 13:36
 7/22 anonim ***** válasza:

Jól mondta előttem a többség, annyi kitétellel, hogy egy adószámra max 8 milliót adnak, tehát ha neked kell 16 millió Ft, akkor egy családtagodnak a nevére is kell egyet nyitni.

Nagyjából leírták előttem.

A számlanyitási díj az elég húzós, pofátlanul szerintem. De összességében jó konstrukció.


Nekem van egy amire áthidaló kölcsönt fel is vettem pár hónap után, abból fizetem a lakásfitelt, és már nyitottam egy másikat is, amivel majd előtörlesztem a hitelt.

A legtöbb hitellel ellentétben előtörlesztésnél a futamidő csökken, nem pedig a havi részlet (viszont fix kamatozású)

2018. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

1. önerő akkor is kell. Egy 16 milliós hitelhez az elvi minimum 4 millió.

2. az áthidaló kölcsön egy elég szemét konstrukció:

- megnyitod a lakástakarékot x év megtakarítási időszakra

- felveszed az áthidaló kölcsönt

- fizeted a lakastakarékot + a kölcsön tőkerészére a kamatot a szerződéses x évig (ezalatt a tőketartozás egy forinttal sem csökken, csak tömöd a kamatköltséget a bank zsebébe)

- x év letelte után a megtakarított összeget beforgatják a tartozásba mint előtörlesztés és innen kezdődik a valós tőketörlesztés (+ ugyanúgy a kamat is). Szóval az x. év után néz ki a törlesztés úgy, mintha jelzálog hitelt vettél volna fel.


Ha utánaszámolsz, akkor így sokkal több a kölcsönre számolt költség mintha jelzálogkölcsönt vennél fel és mellette nyitnál egy LTP-t. Az LTP lejártakor pedig a jelzálogkölcsönbe ugynúgy költségmentesen beletolható.

2018. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Viszont, ha nincs pénzed LTP és jelzálog fizetésére is egyszerre, akkor jobb az LTP. Sajnos tényleg az első időszakban csak kamatot fizetsz, viszont fix, kiszámítható, hasonló konstrukcióban a banki hitel drágább. De pár évvel később elkezded a második LTP-t és beleforgatod, akkor már kifejezetten megéri. Ráadásul így duplán tudod az állami támogatást igénybevenni, teljesen törvényesen
2018. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Egy 16milliós kölcsönnél 4,5%-os kamattal számolva (fogalmam sincs mennyi egyébként, csak ezt tűnt hasraütés szerint reálisnak) 60 000Ft az egyhavi kamat. Az ÉVES állami támogatás 72 000Ft. Vagyis amit támogatás címen kapsz az szinte 1 hónap alatt elveszik a kamatfizetésen - ha 2 LTP-t futtatsz akkor 2 hónap - a maradék 11 hónapnyi kamatot meg fizeted zsebből. Egy 4éves LTP mellett 4 évig fizetve a 60k = 2 880 000Ft kamatfizetés a banknak. Egyszóval ez az ára a türelmetlenségnek ;)
2018. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!