Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme manapság ingatlant venni?

Figyelt kérdés

Egyre drágábbak évről évre az ingatlanok.

Bár nem tudom,hogy mire fel,mert a fizetések nem nagyon nőnek.

Nem csak a luxus ingatlanok,hanem az átlagos 2 szobás lakások,amikben semmi extra nincs,azok is drágulnak.


A népesség pedig egyre csökken,nagy a kivándorlás.

Mi a garancia arra,hogy egy átlagos lakás,amit ma valaki megvesz 10-15 millióért,10 év múlva a felét sem fogja érni,mert kevesebb lesz az ember,főleg vidéken.


Csak szerintem érdemesebb inkább várni?Szerintem kész rablás,a bankok járnak csak jól ennyi hitelfelvétellel.


2018. febr. 20. 08:24
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Nem érdemesebb inkább gyűjteni a pénzt,és elrakni.


Lehet 10 év múlva 2 lakást tudok venni,azért a pénzért,amiért ma 1-et.

2018. febr. 20. 08:28
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

"Bár nem tudom,hogy mire fel,mert a fizetések nem nagyon nőnek. "


Több oka van, egyrészt a külföldi diákok a megyeszékhelyeken bármennyit kifizetnek albérletért, másrészt a bedőlt devizahitelesek akiknek elvitték a lakását kénytelenek ezt a magas összeget is kifizetni mivel a piac nem ismer kegyelmet és lakniuk kell valahol.


Plusz ott vannak még az egyre nagyobb számban érkező külföldi, leginkább kínai befektetők is akik bármennyi zsetont képesek előhúzni a seggükből és az elvándorolt magyarok akiknek valamennyivel nőtt a fizetőképessége és ingatlanokba fektetetnek be itthon.


Én nem aggódnék amiatt hogy csökkenni fog az értékük, sőt.

2018. febr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
55%
Termőföldet érdemes.
2018. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tudsz félretenni, akkor lehet érdemes várni, de nem biztos. Sokan albérletetben laknak, nekik érdemes inkább vásárolni sajátot, mert azok is rémesen drágák. De hát ki tud még albérletet mellett félretenni?
2018. febr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
6%
bitkojint veyél
2018. febr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen a fővárosra gondoltam,ott biztosan nem fognak csökkenni.


Az viszont jelenleg nekem pl elérhetetlen.

De vidéken is viszonylag drágák.

Megyeszékhelyen,belvárosban,és attól félek 10 év múlva a felét sem fogja érni.

2018. febr. 20. 08:59
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem fogja a felét sem érni, de az is lehet, hogy a dupláját is. Inkább azt mérlegeld, hogy szükséged van-e most lakásra.
2018. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Biztosan nem fog 10 év múlva két lakást venni a gyűjtögetésedből.

Az ingatlanok ára folyamatosan változik. Pár éve majdnem fele ennyit ért a lakásom. Viszont azelőtt pár évvel meg szintén nagyon magasak voltak az árak.

Előtt-utóbb úgyis felmegy megint.

Most magasak az árak, de egy ideig valószínűleg még mennek fel, úgyhogy most érdemes venni. Vagy ha nincs szükséged rá, akkor várhatsz, amíg lemennek az árak.

Vidék? Az mi? Nem Budapest? Más nagyvárosokban is érdemes venni. Persze nem valami nagyon elmaradott környéken. De pl. Győrben nem lesz gond az elég valószínű.

A bankok mindig jól járnak, mivel a legtöbb ember, most is, régen is csak hitellel jut saját lakáshoz.

2018. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Csak nem mindegy,hogy mondjuk egy 7-8 milliós lakáshoz 3-4 millió hitelt veszel fel.

Vagy egy 10-15 millióshoz 5-6 millió hitelt.

2018. febr. 20. 09:47
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

Akarsz most lakást? Akkor vegyél, ha van rá lehetőséged.

Nem akarsz? Akkor várjál nyugodtan, évek múlva majd lemennek az árak. Viszont akkor már lehet, hogy az összegyűjtött pénzed sem ér annyit, mint most.

Ha már van egy lakásod, akkor könnyebb lesz. Ha változnak az árak, pl. ha felmennek, eladhatod, vagy ha lemennek, akkor válthatsz nagyobbra.

2018. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!