Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme manapság ingatlant venni?

Figyelt kérdés

Egyre drágábbak évről évre az ingatlanok.

Bár nem tudom,hogy mire fel,mert a fizetések nem nagyon nőnek.

Nem csak a luxus ingatlanok,hanem az átlagos 2 szobás lakások,amikben semmi extra nincs,azok is drágulnak.


A népesség pedig egyre csökken,nagy a kivándorlás.

Mi a garancia arra,hogy egy átlagos lakás,amit ma valaki megvesz 10-15 millióért,10 év múlva a felét sem fogja érni,mert kevesebb lesz az ember,főleg vidéken.


Csak szerintem érdemesebb inkább várni?Szerintem kész rablás,a bankok járnak csak jól ennyi hitelfelvétellel.


2018. febr. 20. 08:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A 10 válasz íróval nagyon egyet értek .

Manapság a bankba rakni pénzt nem szabad .Nagyon kevés a kamat .Nem véletlenül vesznek lakásokat,házakat .

Kiadják bérletbe .Számolj utána,mennyi pénzt kell beraknod ahhoz,hogy havonta annyi kamatot kapjál,mint amennyit bérletből .Városok környezetében lehet venni jobb házakat,nem kell az Isten háta mögé menni .Ahol drágábbak ,annak oka is is van . Egy 80 m2 házat,amihez tartoznak egyebek is ,kert ,garázs,stb.megveszek 6-7 millkáért,és kb ennyit ráköltök,de ekkor már csak a falak maradnak régiek

olyan házat lehet varázsolni,mint akik újat 20-25 millkáért épitenek .A CSOK nagyon felhajtotta az albérletek,lakások,házak,épitőanyagok árait,de a munka béreket is .

Végül vegyük a legrosszabb esetet.A megvett ház elbontásra itéltetett,mert a karbantartások elmaradtak .

De ott marad egy épitési telek.Ha jó helyen van,nagyon jó áron lehet eladni .

Csak úgy mellékesként mondom,nem rég a termál fürdőben mesélte valaki .A berakott 4 millkát hirtelen ki kellett vennem.Előre jeleznem is kellett,mert ennyit a szegény

bank hirtelen nem tud összekaparni .

A kifizetésnél annyi féle levonás volt,hogy szinte alig kaptam kamatot.A saját berakott pénzem után még mindenért én fizettem .Megőrzés céljából jobb a postára vinni,és több féle cimletben berakni.Igaz,nincs akkora kamat,de nem is meglepi kivételnél.

2018. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogyha most azt nézed, hogy mi lesz 10 év múlva, akkor 10 év múlva is azt fogod nézni, hogy mi lesz 10 év múlva és sosem fogsz lakást venni, mert sosem fog tudni erre senki válaszolni.

Nekem budapestiként, amikor összejött az önerőnk, egyértelmű volt, hogy veszünk egy lakást, mert sokkal kedvezőbben jövünk ki havonta és belátható időn belül (5 év) össze is tudunk spórolni a végtörlesztésre. Várhattunk volna még 10 évet, de addig havonta 100 ezret kihajigáltunk volna az ablakon és akkor milyen jó lenne nekünk...

Akinek van lehetősége, az vesz most lakást még ha hitelből is.

Nyilván az az optimális, ha olcsón veszem és drágán tudom eladni, főleg ha befektetésre szolgál, node ha úgy is veszek helyette másikat, szintén drágán, akkor már nem is olyan szembeötlő, hogy milyen jól jártam. Drágán venni és olcsón eladni szívás, de nyugtasson a tény, hogy olcsón is fogsz tudni helyette másikat venni.

Összességében az eldöntendő kérdés, hogy akarok-e lakást venni? Szükségem van rá? Kitudom fizetni (akárhogy is)? Abszolút kár azon rágódni, hogy mi lesz 10 év múlva, meg az ország másik felében hogyan alakulnak az ingatlan árak.

NEKEM hol van lehetőségem venni? Hol dolgozom, hol szeretnék élni? Ha kiadásra szánom, akkor hol érdemes? Hol van az a hely, ahol mindig lesz rá jelentkező? Ki a célközönség? (pl. egyetem környékén, gyáraktól nem messze, belvárosban, stb.)

2018. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy érdemes várni.

Két opció van:

1. Azért akarsz lakást venni, hogy benne lakj. Nyilván megéri megvenni és felesleges azon filózni hogy mennyit fog érni 10 év múlva. Mért, 10 év múlva el akarod adni, biztos? Ha neked nem számit hogy még 10 évig a szüleiddel laksz 30 évesen, a pénzed meg bankban tartod, az a szived joga, de bankban most nem kamatozik sokat, ezért elértéktelenedik.

2. Befektetésnek akarsz lakást venni. Ezt hitelből nem éri meg, és csak frekventált helyen érdemes, pl. Budapest, megyeszékhelyek. De ha kiadásra veszed, ezt sem kell eladnod 10 év múlva, és hosszú távon biztos, hogy nőnek az ingatlanok értékei (kivételt ezek alól talán csak az elnéptelenedő zsákfaluk jelentenek).

2018. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!