Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó havi max 20...

Egyéni vállalkozó havi max 20 000 ft bevétel után havi 50 000 ft adót fizessen? Nincs más megoldás?

Figyelt kérdés

Könyvelők nem segítenek (pénzért sem!!), a nav meg virágnyelven válaszol - hónapok múlva, ezért nem maradt más választásom csak ez a platform , hátha futottatok már bele hasonló problémába amire találtatok bevált módszert :)


Magánszemélyként szeretnék elindulni az életben, ezért úgy döntöttem itthonról dolgoznék külföldre freelancer jelleggel. ( Itthon készítenék digitális grafikákat amiket külföldi weboldalakon keresztül értékesítenék webáruház szerűen. pl: itthon elkészítek egy logót , feltöltöm a külföldi honlapra ahol külföldiek megvásárolják és jön a pénz.) Ez ugye látványosan rendszeres jövedelem ,VISZONT garantáltan nem éri el a havi 50 000 ft-ot (kezdetben egészen biztosan).


Én pedig úgy tudom az egyéni vállalkozás alapfeltételei a havonta befizetendő 50 000 ft. De hogy fizessek be 50 000 -et valamiből ami közel sincs annyi? Mondjuk bejön egy hónapban 10 000 ft azt hogy adózzam le?


Adószámos magánszemély adózhat rendszeres jövedelmet ha nem oldható meg az egyéni vállalkozóvá válás?



vagy legyek egyéni vállalkozó, szüneteltessem egy évig az engedélyem (lehet egyáltalán ilyet?) és utána valljak be egyszerre százezreket?



2017. okt. 5. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Süketelsz, cimbora. Ingyen persze hogy nem segít a könyvelő, te sem szoktál ingyen dolgozni. Pénzért pedig bárki elmondja neked a dolgokat.

Először is keress magadnak egy heti 36 órát meghaladó főállást, és amellett kezdd el a vállalkozást. Ebben az esetben választhatod a normál adózást, járulékokat nem kell fizetned, csak nyereségadót, a bevételeid után.

Ha főállásban vállalkozol, akkor nincs mese, adóznod kell, a legkedvezőbb a Kata és az havi 50e. Ez van.

Az adószámos magánszemély dologban még a könyvelők sem értenek egyet. Elvileg lehet, gyakorlatilag viszont mindenki tök mást mond.

Alternatív lehetőségek: valamelyik állással rendelkező családtag nevén fusson a vállalkozás. (Ha van olyan, aki ezt bevállalja.)

Vagy számlázzon helyetted egy vállalkozó ismerős.

Egyébként ilyen freelancer, fiverr. stb. oldalakon keresett pénz után én tuti nem adóznék, legalábbis kezdetben. Mégis hol van nyoma?

Az utolsó mondatod értelmetlen. Az egyéni vállalkozást lehet szüneteltetni, de utólag nem állíthatsz ki számlákat arra az időszakra, amikor szüneteltetted, ez nem így működik.

2017. okt. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, életet mentesz!


nem süketelés, legalább 20 könyvelőt (ha nem többet) kerestem meg árajánlat kéréssel (tehát nem ingyen!!!!!kértem volna a munkát), részletesen megírtam nekik mit csinálnék,mit kellene leadóznom, még nav állásfoglalást is csatoltam mellé nekik. 19 egyáltalán nem reagált a megkeresésemre (akiket visszahívtam még fel voltak háborodva, hogy ne zaklassam őket ők ilyesmivel nem foglalkoznak), 1 meg kijelentette hogy legyek egyéni vállalkozó. (de persze vállalni a könyvelésem nem vállalta ő sem - gondolom nem éri meg neki)


Főállást kizárva - ezen kell elindulnom.


Adószámos magánszemély: ok hogy a könyvelők nem értenek egyet és ezért nem is tudnak/akarnak nekem könyvelni, de a nav megszexualizál vajon ha adószámos magánszemélyként rendszeresen bevétételt szerzek és én azt önszorgalomból bevallom? Teszemazt adószámos magánszemélyként elkezdek bevallani havi 20 000-akat.rendszeresen. Mi a legrosszabb eshetőség? Feltűnik nekik, Kiküldenek egy büntit és megmondják hogy ezt így nem lehet?


Nyoma sajnos van mert, ok hogy amikor megkeresed a pénzt az csak online létezik valami weboldalon credit formájában, de bankszámlára mindenféleképpen le kell kérni ha valamit kezdeni akarsz vele az meg ugye személyhez van kötve. (a paypal-nak is van fizikai bankja a háttérben , Magyarországon aszem a Raiffeisen a partnerük de erre mérget nem vennék). Szóval van fizikai pénzmozgás és mind emberhez van kötve. Meg tegyük fel szeretnék jogkövető állampolgár lenni - az külön vicc hogy ehhez szinte már külön diploma kéne.



Igen rosszul fogalmaztam, a freelancer oldalak olyanok hogy ott állhat rajtuk a pénz (credit) amíg nem kéred le - tehát gyakorlatilag nem létezik. Viszont akár egyben is le lehet kérni a bankszámládra, mondjuk évi többszázezret. Ezért gondoltam hogy szüneteltetném a vállalkozást amíg össze nem gyűlik egy nagyobb összeg online és csak utána kérném le egyben (tehát a bevétel szerzési dátum mindig olyan napra esne ahol megint aktív vállalkozó vagyok.) Vagy a vállalkozóit nem lehet szüneteltetni? Igaz, ebben az esetben jócskán előre kellene gondolkozni amit még nem tudom hogy oldanék meg.



Tegyük fel más családtagom segít leadózni (főállás mellett), de az nem gáz hogy ő nem ért az adott dologhoz? pl: papíron Virágárus bevall programozást mint hobbi munkatevékenység? Meg nem fog feltűnni a navnak, hogy + 12 órányi munkát végez el valaki 8 óra munka mellett? Vagy a nav ilyen részletekbe nem megy bele? Mi van ha lebukik? Le tud? Vagy ez bevett szokás és teljesen legális?

2017. okt. 6. 08:04
 3/5 xswerdy ***** válasza:
100%

Az adószámos magánszemélynek nem kell havonta adóbevallást készítenie, negyedévente kell adóelőleget fizetni, és év végén kell csak bevallanie.


Amúgy nem hiszem, hogy tilos lenne adószámos magánszemélyként rendszeresen jövedelmet szerezni. Pl. az ingatlan kiadásnál kifejezetten nevesíti a NAV tájékoztató ezt a formát (sőt azt lehet adószám nélkül is csinálni). Ott tipikusan minden hónapban van jövedelem, ráadásul jellemzően mindíg ugyan annyi.


Az egyéni vállalkozást szüneteltetheted bármikor, abban a hónapban nem lehet bevételed, amikor szünetelsz. A KATA értékhatára ilyenkor éves szinten annyiszor 1 millió, ahány hónapban működtél. Ha éves szinten nincs 1 millió a jövedelmed, akkor kiveheted egy hónapban az egészet, egyszer 50e Ft adóval.

2017. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
2017. okt. 7. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Simán elkezdhetnéd adószámos magánszemélyként, ha beindul az üzlet, akkor beindítod a vállalkozásodat.

Vagy van még egy lehetőség, amiről én is csak olvastam, személyes tapasztalatom nincs velük, de komoly marketinggel foglalkozó guruk ajánlásában is találkoztam már a nevükkel:

[link]

Böngészd át az oldalt, hátha tudnak segíteni.

2017. okt. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!