Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy kisvárosban 20 négyzetméte...

Egy kisvárosban 20 négyzetméteres lelakott lyukért ma elkérnek több millió forintot. Az én véleményem az, hogy ez kidobott pénz. Nem lehet élni 20 négyzetméteren. Az nem otthon, hanem egérlyuk. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 20:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A 9-s hozzászólónál van a pont. Van olyan élethelyzet, amikor egy ilyen pinduri lakás is tökéletes. Nekünk 2 gyerekkel nyilván nem, de egy egyetemistának miért ne lenne jó? Olcsó fenntartani, fél óra alatt ki lehet takarítani, a váltó cuccait (télen a nyárit, nyáron a télit) meg tárolja a rokonoknál.
2018. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
2-es válaszadónak. Közép dunántúl és hatmillió forint. Az rengeteg. Nem tudni, hogy ez a drágulás még meddig fog tartani. Ide is elért sajnos. Ez mesterségesen gerjesztett - véleményem szerint - az ingatlanosok hozzák az elmaradott vidékekről az embereket. Most nagyot akasztanak.
2018. márc. 6. 19:46
 13/20 A kérdező kommentje:
11-es válaszadónak. Igen, egy egyetemistának megfelelő, hiszen egyedül él. Én eddig abban gondolkodtam, hogy jó áron el lehet-e adni miután nagyobbra szeretné cserélni.
2018. márc. 6. 19:50
 14/20 A kérdező kommentje:
6-os válaszadónak. Ez nem Manhattan. És igen, kinek mi a fontos. Ott a városi nyüzsgés. Aki azt választja, annak biztos elég, és persze egy személynek. Vidéken - kisváros - a duplájából már közepes állapotú házat lehet venni. Nyilván ez nem egyszemélyes háztartás. A kínaiak sokan vannak. Itt szerintem nem lesz túlnépesedés.
2018. márc. 6. 20:02
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#12

Dél-Dunántúl?

Baranya, Somogy, Tolna megye.

Mindháromban vannak olyan városok, ahol budapesti árakkal vetekszenek az ingatlanok, különösen Somogyban és ezeknek meg van az oka. Részben a turisztika, a munkalehetőség, az ellátottság, iskolák, szórakozási lehetőségek, vagy a város fekvése és a szépsége.

Ilyen helyeken egyáltalán nem kiemelkedő a 250-300ezres m2 ár. Somogyban, a Balaton 30 km-es körzetében, városban, ennyiért nem is kapsz.

De ez csak meddő vita, mert neked nem felel meg, más meg boldog lenne vele.

Én pl. sikítófrászt kapok a panelnek a gondolatától is, tehát eleve azokat kizárom a keresővel, más meg nagy összegeket kifizet érte és leéli benne az életét.

De én nem is jövök ide felturbózva magam, hogy így a panel, meg úgy a panel, mert nem érdekel.

Téged se érdekeljen a minigarzon, tényleg csak abban a m2 kategóriában kellene keresgélned, amit el tudsz fogadni és a pénzedből is futja!

2018. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
7-es válaszadónak. Befektetési célból gondoltam lakásvásárlásra. Arról már lekéstem, két éve még ennyi pénzért 50-60 négyzetmétert lehetett venni. A tőkém nem igazán gyarapodik most ott, ahol tartom. Azt gondolom, hogy nem lett az ország lakossága több, sőt! Nagy az elvándorlás. Azt gondolom még, hogy nagyon manipulálják a piacot az ingatlanosok, meg azok, akiknek ez érdeke.
2018. márc. 6. 20:19
 17/20 A kérdező kommentje:
4-es válaszadónak. Megnéztem, és elképesztőek az árak. A nagyobb lakásokat 30 millától a több száz millióig kínálják. Akik munkalehetőség miatt költöznek a fővárosba, azoknak van ennyi pénzük? Vagy lesz? Mikor? Van akkora kereslet, mint a kínálat? Régebben nem volt ilyen nyüzsgés az ingatlanpiacon. Igen, sokan csak kétszer vagy háromszor költözött életében, vagy egyszer sem.
2018. márc. 6. 20:36
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A népességfogyás és a lakásárak között nincs olyan szoros összefüggés, mint gondolod. Ha egy egyetemista el akar költözni otthonról, akkor nem számít, hány ház áll üresen a zsákfalvakban. Városi garzont fog keresni.
2018. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
18-as válaszadónak. Ebben igazad lehet, ebbe nem gondoltam bele.
2018. márc. 7. 21:44
 20/20 anonim ***** válasza:
51%

A nagyvárosi ingatlanok mostani drágulásának az oka az ingatlanspekuláció.

A sok pénzt lopók/keresők már nem merik máshol befektetni a pénzüket a brókerbotrányok miatt, emellett, a bankok közel nulla kamatot fizetnek a megtakarításokért. Az állampapír is úgy 2%-ot ad egy év után. Ami még fontos, az az aibnb-zés.

A turistákat többre becsülik az újgazdagjaink, mint a honfitársaikat, aztán kérdés, hogy mikor és mekkora lesz ennek a hátulütője, mert lesz.

2018. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!