Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi lehet a fűtésköltsége...

Mennyi lehet a fűtésköltsége egy ilyen háznak?

Figyelt kérdés

Ez egy elég szabvány ház, ezek tetszenek nagyon, viszont így első látásra nem egy energetikai bajnok, szerintem, már csak a gravitációs fűtésrendszerből ítélve. Szerintetek mennyi lehet a költség akár fa, akár gáz? Én egy 70-80 ezres gázszámlát simán tippelek a téli hónapokra, persze ha nem átalány.

A házról: [link]


2018. márc. 16. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezeknek a házaknak a hőszigetelése a mai követelményekhez képest szinte semmi.

A 70-80 000 Ft gázszámla simán elképzelhető, de szerintem lehet több is.

Ez persze szinte az összes régebbi építésű házra igaz, egy ilyen ingatlan vásárlásakor számolni kell a hőszigetelés és nyílászáró csere költségeivel.

2018. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gáz szerintem is ilyen körül mehet,bár szigetelés kérdése. A nagyobb gond az, hogy nagyon jó fának kell lennie, ami egy ekkora hodályt 22 fok fölé tud fűteni. Amikor ezk a házak készültek, akkor még nagyon olcsó volt a gáz, a korábban épült típusterves nagy légterűek idején meg a szén. Ma mindenki a fával próbál kiadást csökkenteni, de ekkora házhoz kevés a fa.
2018. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha a kazán megfelelő méretű csak kifűti, nem? Egy kisebb 80 nm-es házat is jó minőségű fa tud csak kifűteni, nem? Lehet rosszul gondolom.
2018. márc. 17. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!