Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szigethalomrol szeretnek...

Szigethalomrol szeretnek megtudni informaciokat: Milyen ott lakni, bevasarlasi lehetosegek, lakokozosseg, emberek?

Figyelt kérdés
Vannak jatszoterek, kirandulasi lehetosegek? Ovi, bolcsi teren mi a helyzet? Azt latom, hogy jol elvan latva tomegkozlekedessel. Kocsival mondjuk 7-8 kozott mennyi ido alatt lehet bejutni hetkoznap Soroksarra? Nagy dugok vannak? Koszonom elore is.
2018. márc. 19. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A bevásárlási lehetőség jó. A sziget települései gyakorlatilag összefolynak, szinte mindenféle boltot megtalálsz a környéken, avagy hazafelé. A tököli Tesco mellett van egy szabadtéri bevásárló egység, ahol minden népszerűbb bolt megvan.

A tömegközlekedés jó, de mondjuk a buszt nem javaslom csúcsforgalomban, inkább hév.

Én a sziget felső csücskén lakom és őszintén csodálom a lentiek türelmét. A hajamat tépem ha valamiért arra kell mennem munkaidő után közvetlenül. Ha nem éppen a szokásos csúcs dugó van (reggel 6:30-9:30 között, vagy délután 16:30-18:00 között), akkor éppen a hév megy, piros lámpa van, feltorlódik a forgalom.

Nekem egy kicsit olyan feeling ez, mintha túlnépesedett volna a környék. Az úthálózat biztosan nem erre a forgalomra készült.

Egyébként ovi, bölcsi, suli, játszótér, szabaidős park, stb. akad a környéken, nem lenne olyan rossz környék. Vidékies hangulatú, nyugalmas, nekem csak a forgalommal van bajom.

2018. márc. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Szigethalmon lakom. A Duna parti részen.

Nyugis, falusias, kocsi mindenképpen kell. Annyira nem jó a tömegközlekedés, legalábbis a város ezen részén.

De autóval jobb erre közlekedni. A hév környékén, és az elkerülőn valóban nagyobb a dugó reggel és délután.


Bölcsi szuper, ovi szuper. Gyerekorvos borzalom, mindenképpen valamelyik környékbeli városba érdemes menni. Még ovis a fiam, sulikról így csak hallomásból tudok nyilatkozni. De állítólag rosszak.


Bevásárllás: van Penny, Spar, Tesco, kicsivel messzebb Auchan. De kisboltok is vannak.


Közösség: 2 felé húz: aki mindent szid, hogy minden szar, és aki látja a fejlődést. Jó programok vannak, majális, gyereknap, városnap...stb.

Játszótér tavaly átadtak egy teljesen újat, és az egyiket meg szépen felújították.


Összességében én szeretek ott élni, nyugis, közel a parkerdő, Dunapart, jó ott sétálni, bringázni minden délután. Van közösségi stég, büfé, szeretem a Dunapartot. És horgászni is lehet.


A munkahelyem Pesten van, 11. kerület. Reggel úgy 1 óra beérni, délután 40-60 perc hazaérni. Soroksárra kb 30-45 perc.

2018. márc. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tökölön lakom úgyhogy tudok nyilatkozni Szigethalomról is. Tömegközlekedés szerintem nagyon rossz, max a hév ami szóba jöhet, mert a busz ugyanúgy bent áll a dugóban mintha kocsival mennél, és nem lehet kiszámitani a menetidejét. De a hév menetideje is Szigethalomtól még 45 perc, és csak közvágóhidig visz, max akkor jó sztem ha annál kijjebb dolgozol és Szigethalmon a hév közelében laksz. Buszok max Csepelig visznek, ha messzebb akarsz eljutni tömegközlekedéssel az rengeteg átszállás és idő is.

Én kocsival járok a Petőfi hidhoz naponta. Reggel 7-8 között a legnagyobb a forgalom, én 8 után indulok, amikor kicsit talán jobb a helyzet, általában 1 óra alatt érek be, ez főleg ősszel-tavasszal, amikor a legtöbben használják a kocsit felmehet 1,5 órára. Ha baleset van vagy télen pl. hó, akkor esélytelen kocsival bejutni, ilyenkor hévezni szoktam, ami nekem a Petőfi hidhoz két átszállással 1 és negyed óra.

A Mü út, amin ugye át kell jutnod hogy Szigethalomra érj, mindig be van állva a hévnél, nem csak csúcsidőben, volt hogy délben mentem arra és nagy sor volt, van hogy fél óra átjutni, szóval csak akkor költözz ide ha kötélből vannak az idegeid és nem zavar a dugó. Persze ki lehet fogni azt is hogy rendes idő alatt átérsz de ez a ritkább... Leginkább azoknak jó akik nem a csúcsidőben járnak dolgozni hanem vagy előbb vagy később, vagy tudnak otthonról dolgozni. Gyerek mellett elég nehéz megoldani a napi 2x1 óra ingázást.

Játszóterek vannak a környéken elég sok, kirándulási lehetőség is, ezekkel nincs gond, hiszen ott a Kis-Duna, viszont bicikliút nincs egy darab se.

Összességében én szeretek a környéken lakni, de nekem elég rugalmas a munkahelyem, tehát nem érdekel senkit ha fél órával később érek be. Ha minden nap fixen bent kéne lennem mondjuk 9-re az kb megoldhatatlan lenne, vagy sokkal-sokkal korábban el kellene indulnom a mostaninál.

2018. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!