Nagy vagy kicsi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A férjemmel szeretnénk új hazat vásárolni. Jelenleg ketten vagyunk, nincs gyerek. Eddig csak pár hazat néztünk meg, egy földszintes 3 szobás-t ami viszonylag jó állapotban van. Vàlyog. (Enyhe beázás, repedések) Idős bácsi lakott benne aki tavaly hunyt el, a gyerekei eléggé penzesek így mondhatjuk hogy adtak a házra...(pár dolog ki van cserélve, új fűtés, új ablakok, viszonylag új fürdő, de én személy szerint nem tudom magam el képzelni abban a házban. Eleg rossz környék, kicsi falu ahol semmi nincs. Üzlet se, posta se,..ráadásul tető csere szükséges meg egyébb költséges dolgok...Másik ház egy bazi nagy kváder-ból épült emeletes ház. Amit Szinten egész jó áron ad el a tulaj. Szerencsére ismerjük őt. 5 szobas 2 fürdős ház, nagy kert nagy udvar, szinten felújításra szorul, olyan állapotban van ahogy 40 éve fel építették. Viszont nincs tető csere, nincs kapu csere,..viszont mivel dupla olyan nagy ezért dupla festes,...Kérdésem az lenne h ki mít javasol, érdemes ketten be költözni egy akkora házba...? Én később szetetnék gyerekeket. én fiatal koromban kis házban éltem így kicsit vágyok is rá hogy végre rendesen “el férjek” :D meg megnéztünk egyébb földszintes házakat, de valahogy az emeletes fogott meg. Mennyire lenne butaság egy akkora házba be költözni? Ill. Mennyire lenne jó ötlet? (Mai napig lakva van az emeletes ház, de sajnos ugyan abban a faluban található mind kettő)



2018. márc. 21. 07:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha belefér árban én a nagyobbat venném. Négy főre nálunk jut 4 hálószoba (az egyiket dolgozónak használjuk) nappali, konyha-étkező előtér, fürdő és egy zuhanyzó. Kényelmes a nagyobb.
2018. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Örököltünk egy 150 m2-es 70-es évek végén épült, azóta csak lakott házat 2 éve, amit végül eladtunk. Gondolkodtunk rajta, hogy kiadjuk, sok iparos ismerősöm van, ennek ellenére a még haveri felújítási árak is elriasztottak. Akkor 10-12M lett volna a teljes felújítás olcsóbb anyagokkal , munkadíjakkal. Víz, villany, konyha, fürdő, nyílászárók, tető, burkolatok, külső szigetelés gyakorlatilag mindent cserélni kellett volna.
2018. márc. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Házat, kutyát, lovat csak olyat vegyél, amibe beleszeretsz. Számold meg a pénzedet, aztán nézzél körül az ingatlanpiacon. Zárd ki, amelyik eleve nem tetszik, csak 8-10 potenciális házat hagyjál meg a listán. Amikor megvan, induljatok útnak. Addig menjetek házról házra, amíg az egyikbe belépve úgy érzitek, hogy hazaérkeztetek. Ott aztán nem számít, hogy mekkora, hogy kell-e festeni, mert a szerelmét nem ilyen szemmel nézi az ember.

Higgy nekem! Egy háznak kisugárzása van. Vannak épületek, ami ha megfeszülsz, se lesznek az otthonod, és van, amelyik azonnal belesimul az öntőformádba.

2018. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Itt a kornyéken nem sok ház van eladó. Komplett tudok vagy 10 házat, abból csak 3 van ami szóba johet. Nem nagy a választék sajnos. Kolcson lessz fel véve a házra, szóval ár nem olyan nagy gond, de termeszetesen minnel jobb áron akarunk venni, es a nagy ház-ért most a tulaj tobbet szeretne mint az elején, de nem ér meg annyit. Felujitasra szorul minden, lokácio sem kedvező,...annyi biztato hogy minden más ház közül ez az eggyetlen ami jelenleg is lakva van, a többi évek ota üres... Szerencsére férjemmel egész jó a keresetünk későbbiekben sem lenne gond. Elso sorban a nagy házban élők véleménye erdekelne, vagy esetleg olyan akik hasonlo helyzetben vannak, de már be koltoztek egy ekkora házba. Tapasztalatok, jo/rossz.
2018. márc. 27. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!