Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pest megyében, illetve pesttől...

Pest megyében, illetve pesttől nem messzi, hol érdemes vályog házat vásárolni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a vályog és szeretnék egy olyan házat is. Most én téglában lakom Budapesten. De szeretnék egy hétvégi vagy akár ja úgy gondolom állandó plusz házat ha bejön. Sok jót hallottam róluk.
2018. márc. 31. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyat keres aminek van alapja lehetőleg dombon van. Így talán nem lesznek túl vizesek a falak. Alsó vízszigetelése nem nagyon van egyiknek se. Egyébként csak nyűg lessz állandóan javítgatni . Dohos szagú lesz és csalódni fogsz benne. Nekem volt vájogházam volt fal ami 1.2 méterig volt vizes . Évente kellett javítgatni meszegetni. Rémálom volt. Laikusként ne vegyél csak ha valami hozzáértő is megnézi. Én is egy magadfajta városira sóztam rá az enyémet. Gondolom azóta is szid.
2018. ápr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden házat vásárlás előtt előrelátó ember megnézet szakemberrel, mert nem gombokról van szó.

Legyen az tégla vagy vályog, bármi!

Nekünk volt vályogházunk 60 cm-es kőalapon állt, ráadásul olyan magas talajvizes helyen, (tiszai volt ártéren) hogy nem lehetett pincét csináltatni. Mégis a ház csontszáraz volt, semmi doh, semmi penész, semmi javítgatás a 10 év alatt).

Nézegess nyugodtan Kérdező, de ami fennmaradt a rostán,

azt nézesd meg statikussal, írásban kérd a véleményét, mert a szó elszáll. Erre nem szabad sajnálni a pénzt, mert milliókat bukhatsz!

Különösen igaz ez olyan házakra, amik nagyon frissen vannak festve.

Ha olyan házba mész, ami 15 éve nem volt kifestve, azon ha van felázás, akkor magad is látod kívül-belül a vizesedést, vagy érzed a dohszagot.

2018. ápr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nincs gondom a vályoggal, most is olyanban lakunk, de csak olyat vennék, ami folyamatosan lakott és karbantartott. Egy 15 éve nem festett háznak valószínűleg más bajai is lesznek. Gondolj bele: a legegyszerűbb karbantartás ezeknél a házaknál a meszelés. Ha valaki 15 évig, de akár csak 7-8 évig nem meszelt, akkor a tető, vezetékek, nyílászárók milyen állapotban lehetnek már?

A legtöbb vályogház már minimum 60 éves, és már csak a szellőztetés hiánya miatt is dohosodik. Nehezen fogsz találni jó állapotút azon a környéken.

2018. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Részben igazad van.

Csak nem kalkuláltad be, hogy nagyon jó és nagyon karbantartott vályogházban is lakhatnak idősek (sőt zömében azok), akiknél még létezik a "tiszta szoba" fogalma, amit jószerivel nem is használnak, legfeljebb télen havonta egyszer befűtenek.

Ezeket egyszer valamikor kifestették, természetesen mésszel és ha nagyon szépre akarták csinálni tettek rá hengerrel valami mintát, majd évtizedekig nem nyúltak hozzá, mert a nem használat miatt nem piszkolódott.

A parasztházaknak ez a legnagyobb helyisége, összességében sokszor nagyobb, mint a maradék többi. Ha itt nincs vizesedés, doh, penész, akkor már nagy baj nem lehet.

Mi is ilyet vettünk meg és ahogy az előző hozzászólásomban is írtam, semmi problémánk nem volt vele.

2018. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!