Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti hogy "viselkedtek" amikor...

Ti hogy "viselkedtek" amikor megnéztek egy ingatlant?

Figyelt kérdés

Csomószor járunk úgy a párommal, hogy úgy tudunk lakást nézni, hogy otthon van a tulaj is. Nyilván vannak szituációk amiket már otthon megbeszélünk, hogy ha X dolog rendben van akkor oké, ha Y nincs rendben akkor meg nem, de vannak váratlan meglepik sokszor amiket helyben kell megbeszélni és nekem tök ciki a tulaj előtt "lehúzni" a lakást, hogy teszem azt a nappali kisebbnek tűnik így élőben, mint képen és rossz az elrendezés, mert nincs hely betenni egy normális kanapét, mert vagy a francia erkély elé kerül, vagy az ajtóba lóg be. Ilyenkor a tulaj általában húzza a száját, meg tök ciki ez az egész szitu előtte. Ingatlanos előtt nyilván nem érdekel, ha adódik ilyen helyzet.

Ezeket hogy kéne kezelni/intézni, hogy ne legyen bunkóság?



2018. ápr. 2. 12:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Köszönjük a megtekintési lehetőséget .

A mennyiben továbbra is érdekel bennük,visszafogunk jönni .

Ennyit és nem többet,aztán majd később lehet alkudozni,ezért vagy azért gondoltunk kevesebbet .

2018. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Ilyeneket sosem beszéltünk meg ott helyben. Nem kell a tulajdonosok előtt újra berendezni, vagy lehúzni a lakást, mert ha végül úgy döntötök, hogy megalkusztok ennyi negatívummal is esélyes, hogy nem titeket választanak.

Köszönitek a megtekintést, majd hazafelé kettesben megbeszélitek ag előnyöket, hátrányokat.

2018. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

99%-ban eljövetel után beszéltünk a lakásról. Helyben csak a kérdéseket tettük fel, nem kommentáltunk.

Egyszer volt olyan, hogy nagyon kapós volt a lakás, ott miután körbejártunk, elmentünk sétálni és egy óra múlva vissza is mentünk, hogy szeretnénk:) (Minden papír megvolt hozzá, tulajdoni lap, számlák stb.)

2018. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
A lakásnézés nálunk az infogyűjtést szolgálja, kérdezünk, sokat. Ha eljöttünk, utána beszélgetünk pro-kontra, és rendezkedünk.
2018. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ezeket mi is mind otthon beszéltük meg, az eladót ez nem érdekli. Eladóként az én hajam attól állt égnek, amikor a vevőjelöltek rácsodálkoztak, hogy egymásból nyílnak a szobák (belvárosi lakás). Hát, az pont látszott a hírdetésben lévő alaprajzon is. Volt olyan, aki azt nem vette észre, hogy már egyszer járt nálunk...
2018. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem ilyen dolgokra gondolok. Mi példásul azt szoktunk a feleségemmel beszélgetni, hogy hogyan oldható meg (ha megoldható), hogy a nappali meg a konyha egyben legyen (mi fér el, hogy fér el, ablakhoz-ajtókhoz viszonyítva mire van tér, stb.). Szóval csak ötletelünk egymás között, hogy el tudjuk-e képzelni azt, amit majd ki akarunk hozni belőle. Ez nem mindig látszik a képeken előre, és sok lakásról nincs feltöltve alaprajz sem. De alapvetően mi is felkészülten érkezünk és csak olyan dolgokat kérdezünk, hogy gépészetileg fel lett-e újítva, vezetékcsere volt-e, stb.
2018. ápr. 2. 16:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mi példásul azt szoktunk a feleségemmel beszélgetni, hogy hogyan oldható meg"


Igen, erről beszélnek a többiek, hogy az ilyet utána kettesben beszélitek meg, nem feltétlen az eladó előtt (ott is lehet, de akkor fel kell vállalnotok azt a konfliktust, hogy esetleg az eladónak nem tetszik amit hall - szerintem ezzel nincs gond de írásodból úgy tűnik, hogy neked viszont van problémád azzal, hogy "bunkónak tűnsz").

2018. ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

"Csomószor járunk úgy a párommal, hogy úgy tudunk lakást nézni, hogy otthon van a tulaj is."


Hol legyen, ha ott lakik??

Amúgy idegenek ne mászkáljanak be a távollétemben!


"alapvetően mi is felkészülten érkezünk"


Ti nem vagytok komoly vásárlók csak "ingatlam-turisták", akik unaloműzésből nézelődnek és kritizálják az idegen lakásokat.

Felkészülten az megy aki tudja, hogy mit akar és ott van nála a foglaló!

2018. ápr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7 - Nem, itt arról is beszélt valaki, hogy a vevőjelöltek rácsodálkoznak, hogy egymásból nyílnak a szobák. Csak le akartam szögezni, hogy egyértelmű, a hirdetésből kiderülő dolgokról nem szoktunk beszélgetni feleslegesen.


Alapvetően csak azért beszélgetek erről a feleségemmel ott a helyszínen, mert nem egyszer szaladtam már bele abba a szituba, hogy otthon mondtam neki, hogy mit láttam, hogy láttam, ő meg abszolút nem is figyelt ilyen részleteket, mint pl. az ablakok és ajtók közti távolság, melyik falon mivel mi van szemben, így inkább a helyszínen mondom neki, mert utólag már lehetetlen elmagyarázni neki, mert annyit térérzéke van, mint a legtöbb nőnek. :) Nem hibáztatom érte, csak volt már olyan, hogy neki tetszett egy lakás, én meg mondtam, hogy nem volt a nappaliban gyakorlatilag hasznos falfelület.


#8 - Hol legyen a tulaj? Pl. munkában. De oké, nem szívesen enged be az ember idegeneket az otthonába. De volt olyan is, hogy üresen álló lakást néztünk meg, a tulaj meg jött lábatlankodni. TUDOM, nyilván joga van ott lenni, nem kell a duma, hogy mit képzelek magamról, de szerintem ilyen esetben tök felesleges ott lennie.


Egyébként nem tudom neked minek magyarázkodom, ha olyqn szinten vagy, hogy betippeled látatlanban, hogy szerinted nem vagyunk komoly vásárlók. Persze, nyilván ez a hobbink, hogy munka előtt/után a szabadidőnkben mások lakásait nézzük meg... Mondjuk még mindig jobb hobbi (lenne), mint feljárkálni a gyakorikérdésekre és névtelen, irracionális beszólogatásokkal levezetni a frusztrációt. :)

2018. ápr. 2. 19:01
 10/17 Estádio de Felchút ***** válasza:
72%

"Felkészülten az megy aki tudja, hogy mit akar és ott van nála a foglaló!"


Édes fijjam, de hülye vagy.

2018. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!