Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek csak trükközik az...

Szerintetek csak trükközik az ingatlanos?

Figyelt kérdés
Egy hete leegyeztettem egy időpontot egy lakásra, hogy megtekintem. Ma hívott az ingatlanos, hogy ott leszek-e az időpontban, illetve azért is hívott, hogy közölje, hogy időközben tettek az ingatlanra egy írásos vételi ajánlatot. Nekem ez kicsit gyanús, hogy pont ma közli ezt, hogy lehetőleg jó felspannolt állapotban menjek megnézni és tegyek egy - esetlegesen - meggondolatlan ajánlatot. Nem zárom ki persze, hogy tényleg tettek már rá ajánlatot, de amúgy van ilyen trükk, ez bevett szokás?

2018. ápr. 3. 15:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Lehetséges , meghallgatod és közlöd mi a pálya , semmit sem írsz alá nem mész közölsz tanú előtt semmit stb .
2018. ápr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Persze, ez evidens, nem is ez volt a kérdésem. Csak hogy van-e ilyen bevett gyakorlat, hogy még aznap felhívni a klienst, hogy lehetőleg még "hangulatban" legyen a hírtől mire meg megtekinteni az ingatlant.
2018. ápr. 3. 15:30
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű, ingatlanosa válogatja. Tulajok is ugyan ezt eljátszák, van ezer komoly érdeklődő, azé a kecó aki előbb foglalóz. Oszt lehet hogy a kutya de érdeklődik a lepukkant lakása után.
2018. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%
Bevett szokás, azzal lehet kikerülni, hogy már a telefonba rögtön mondanod kellett volna, hogy akkor a találkozó sztornó, nem mondod, hogy nem érdekel, de így már nem annyira, akkor megnézel egy pár olcsóbbat, majd visszaszólsz. Aztán attól függően hogy mit reagál eldöntöd, hogy valódi e a másik ajánlattevő vagy csak trükköznek.
2018. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek részben a 4-essel, némi módosítással.


Én is azonnal azt mondtam volna, hogy akkor részemről tárgytalan.

Ha igaz a történet, akkor csak úgy kapod meg (ha tetszik) hogy a másikkal agyba-főbe egymásra licitáltok és ilyenkor lesz képtelenül magas az ingatlan ára, mert senki nem akar veszíteni és ennek semmi értelme nincs.


Ha nem igaz, csak egy ingatlanos fogás (ez tényleg egy jól bevált trükk) akkor azonnal fogja módosítani valami szöveggel, ha látja, hogy visszalépsz.


Ha még nincs későn, akkor hívd vissza és mondd le a találkozót, hogy ilyen feltételekkel nem érdekel.


Én nem mondanám, hogy mész olcsóbbat nézni, mert akkor majd rád akar sózni a készletéből mindenféle putrit és egy csomó időd elmegy vele, vagy magyarázkodhatsz.

Legyél rövid és kimért, mondd, hogy nem vetélkedsz senkivel, meg különben sem érdekel téged mindenáron.

2018. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Én azt fogom csinálni, hogy nyilván a helyszínen is még 1x el fogja mondani ezt, akkor azt mondom, hogy "jó, nem baj, nekem nem sürgős a lakásvásárlás, de ha már itt vagyok akkor megnézem ezt is". Ha erre nem mond semmit, csak konstatálja, akkor sanszos, hogy tényleg tettek rá ajánlatot. Ha nekiáll nyomni a rizsát, hogy ez most alkalmi vétel, kevés ilyen jó ingatlan van, kvázi ő a helyemben minél előbb ajánlatot tenne stb. akkor szerintem kamu.
2018. ápr. 3. 16:20
 7/22 anonim ***** válasza:
20%

Ez egy általános kereskedő technika, de nem mindenki használja, mert a hírnevet a jó eladás szerzi és nem a gyors eladás(cég szinten legalább is).


Persze, van egy szellemi tényező. A siettetésre mindig lazább realitás érzékel válaszolunk, és hamarabb rábólintunk olyanra ami esetleg nem is kell, tehát "megkönnyítik a döntést".


2017-ben volt nagy divat, hogy felhívták random emberek más nagyszüleit random telefonszámról, hogy "én vagyok pisti jajj mama baj van, pénz kell azonnal! bajban vagyok, nem mondhatom el, hogy mi, de sürgős. Küldj annyit erre a címre amennyi van!"


Ugye, ha nem lenne sürgős, akkor az lenne a válasz, hogy "gyere fiam látogass meg, elintézzük!"


Az ingatlanosnak egy célja van, hogy minél hamarabb megtörténjen az adásvétel és megkapja a lehetőleg minél kevesebb munkával szerzett pénzt (+ne legyen túl sok probléma az adásvétel után.) Tehát ha az ingatlanos ezt a technikát használja akkor az nem azért van, hogy lehúzzon, hanem, hogy végbemenjen az üzlet. Ha tényleg van másik érdeklődő és nem fogadták el az ajánlatát, akkor az jó hír, versenyben tartanak. Ez lehet több okból kifolyólag. A másik alálőtte az árat, vagy nem szimpatikus a tulajdonosnak és inkább neked adná el, ha nem bukik sokat rajta.


Ha húzod a tulaj meg az ingatlanos idejét akkor meg nem fognak komolyan venni esetleg hátrányból indulsz. Az is lehet, hogy sokat gondolkodsz és meggondolja magát a tulajdonos, lottót nyer, vagy szüksége van a pénzre és eladja másnak kevesebbért.


Nem érdemes sokat filozofálni azon, hogy mi lehet az oka, hogy ezt mondták, mert bármi lehet.

2018. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Kicsit off, de ezt a "nem vagy szimpatikus, nem neked adja el" filozófiát nem értem. Lehet, hogy én vagyok tapasztalatlan vagy buta, de nem értem tényleg. Mit érdekli az eladót, hogy szimpatikus-e a vevő? Most nyilván nem arra gondolok amikor Kolompárék bemennek, óbégatnak, mindent lefikáznak, mert arról én sem hiszem el, hogy időben fizet vagy akármi. De két normális vevő között minek rangsorolni? Én annak adnám el aki többet kínál érte. Nem albérlet ez, hogy számítson, hogy ki lakik a lakásomban. Vagy rosszul gondolom? Valaki világosítson fel. :)
2018. ápr. 3. 17:10
 9/22 anonim ***** válasza:
42%

Előfordulhat, hogy megszeretted a lakást. Előfordulhat, hogy megszeretted a szomszédokat és azért költözöl el, hogy közelebb lehess a családodhoz és nem azért, mert nem tudsz aludni a bulinegyed közepén. Előfordulhat, hogy nem akarod befektetőnek eladni, de mindenképpen szívesebben adnád olyannak, aki értékeli a helyet. Van aki jóshoz megy és megkérdezi, hogy kinek fogja eladni a jós meg azt mondja, hogy egy idős férfinak te meg fiatal nő vagy.


Na... Érted? Nem minden ilyen egyértelmű. Van akiknél milliós nagyságrendben mérhető ez a faktor, van akinél pár százezer után már mindegy kinek megy el.

Van aki 20 éve el akar költözni, de annyira nem, hogy a piaci értékre levigye a vételárat.

2018. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező én a 8-as válaszoddal értek egyet, ha valaki el akarja adni a lakását, akkor eladja, tökmindegy, hogy a vevő hajában melyik oldalon van a választék.


Majd ha megjöttél a lakásnézőből, akkor lécci mesélj, hogy hogy is történt és milyen a lakás!:)

2018. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!