Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ajánlattétel rizikója?

Ajánlattétel rizikója?

Figyelt kérdés
Szerintetek jár bármilyen kockázattal, ha egy ingatlanra amit nagyon szeretnék (de egyértelműen túl van árazva) egy meglepően alacsony vételi ajánlatot teszek? 26M-ért árulják, én tennék egy 23-as ajánlatot. Viszont félek, hogy egyrészt megsérthetem vele a tulajt, másrészt az ingatlanos szemében is hiteltelen lehetek és nem fog több ingatlanhoz kivinni a jövőben. Esetleg aki már adott el lakást és kapott egy meglepően alacsony ajánlatot, annak is érdekelne a véleménye, hogy hogyan élte meg. Köszönöm!

2018. ápr. 4. 11:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl van árazva, azt a tulaj is tudja és az ingatlanos is, tehát nem lesz nekik meglepő, ha te reálértéket kínálsz.

Én már adtam el nem is egy ingatlant, akkor sértődtem meg, ha valaki úgy akart alkudni, hogy gusztustalanul fikázta a portékámat.

Vettem is ingatlant, alkudtam is, de annak is van egy kultúrája, nem lebecsülni kell a házat, hanem hivatkozni a piaci viszonyokra.

Akkor vagy bajban, ha jön valaki és megadja a tulaj által kért összeget.

Ezzel persze vigyázz és figyelj oda, mert lehet valami ismerőse, rokona, aki csak ráhatásképpen van jelen.

Nagy emberismeret és rutin kell hozzá, de rizikó nélkül nincs jó üzlet!

2018. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én nem magyarázkodnék, hogy miért. Maximum ha kérdezi a tulaj vagy az ingatlanos. Ez az ajánlatom, ha elfogadja örülök, ha nem, akkor azt is megértem, nyilván többet szeretne kapni érte. Csak rengeteg sztorit olvastam hasonló esetekről, hogy feltették a lakást túlárazva, próba szerencse alapon és simán elvitték. Vagy a másik oldalról, hogy valaki 5%-ot alkudott le és azonnal rábólintottak, aztán azóta is bánja, hogy nem alkudott le többet, onnan még lenne felfelé út. Csak a ló túloldalára sem szeretnék átesni. De ez az ingatlan határozottan túl van árazva. Egy XV. kerületi 4 emeletes épületben lévő 66nm-es lakásról van szó, átlagos, de beköltözhető állapotban. Ezek 23-24 körül vannak meghirdetve általában. Szóval felőlem jöhet az atyaúristen' is, nem fogok licitálni senkire, 23-nál többet nem adnék érte semmilyen körülmények között sem. Más lakások onnan indulnak.
2018. ápr. 4. 11:58
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

#2


Ha te megtekintés és megfelelő piaci tájékozódás után így döntöttél, akkor valóban tartsd is magad ehhez, mert ráadásul még így a reális is.

Semmi sértőt nem látok benne.

Az lenne a sértő, de inkább a komolytalan, ha 18-20-at kínáltál volna.

2018. ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sértő magyarázkodás nélkül. Egy próbát megér, ha neked nem életbevágó és elfogadod, ha nemleges választ kapsz.

Mi a 17 millióért hirdetett lakásra 15,8-at ajánlottunk. A tulajdonos azonnal rázta a fejét és rögtön rávágta, hogy 16 az alja. Mi előző este megbeszéltük, hogy ha 16-ért odaadja, akkor azonnal rámondjuk az áment. Így is lett.

Ezzel szemben a szomszédunk ugyanabban a házban ugyanolyan lakást (rosszabb állapotban) meghirdetett 24 millióért. 18,9-ért kelt el két hónappal azután, hogy mi 16-ért vettük a jobb állapotút. Jelenleg kb. a 18 a reális értéke, de egy próbát megért és egyébként mi is megfogadtuk, hogyha nekik sikerül 24-ért eladni, akkor mi is azonnal megpróbáljuk. :D

Szerintem nem sértő, nem megalázó. Ha elfogadják elfogadják, ha nem nem.

2018. ápr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok és szerintem félreértettél kedves Kérdező.


Semmiképp nem magyarázkodásra akartalak buzdítani, hanem indoklásra és e kettő között van különbség, nem is kevés.

Ezt is csak azért tettem, mert kétségeid voltak, hogy megsértődnek vagy hiteltelen leszel, akár az ingatlanos szemében is.

Magyarázkodás, ha elkezded mondani, hogy "háááát, elnézést, nagyon szeretném, de csak ennyit sikerül hitellel és családi összefogással is összekaparnunk!"

Indoklás viszont az, ha udvariasan és finoman tudatosítod velük, hogy ne nézzenek hülyének, tisztában vagy az árakkal és ez nem ér annyit, tehát az ajánlatod teljesen korrekt.

2018. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Értelek és egyet is értek, hogy a magyarázat/indoklás és a magyarázkodás között van különbség, de én magyarázkodásnak élném meg azt, ha meg kéne mondanom, hogy miért ennyi az ajánlatom. Ilyenbe bele se mennék, hogy "mert nincs ennyi pénzem", vagy mert "ki kell festeni". Ezek az "egyéni-szoc-proléma" kategóriába tartoznak. Csak ne kelljen már megmondanom azt, hogy úgy érzem, hogy túl van árazva az ingatlan a környező, jobb/rosszabb ingatlanokhoz képest. Nem tudom...nekem hülyén veszi ki magát. :) De lehet ez csak az én nyomorom. De köszönöm a véleményed!
2018. ápr. 4. 14:24
 7/22 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy az is szerintem indoklás lehet, ha teszem azt az ingatlan le van lakva, szigeteletlen vagy bármi ilyesmi ami tényszerű. Itt csak arról van szó, hogy szerintem túlárazták, ezt meg nehéz lekommunikálni jól. Legalábbis nekem nem menne.
2018. ápr. 4. 14:26
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#7

Nézd, ez egy üzlet!

Rendszerint rá sem kérdeznek, hogy miért ajánlasz kevesebbet, tehát nem is kell válasszal készülnöd.

Viszont az ingatlanosnak, simán megmondhatod, hogy szerinted túlárazott (ezt egyébként ő is tudja) tehát ennyi és ennyi amit te erre szánsz. Slussz!

Ezt is csak azért, hogy az ingatlanos is képben legyen, hogy te nem vagy madár, akinek tollas a háta.

Nem leszel kevesebb a szemében, csak több, ha látja, hogy felkészült vagy és bármit nem lehet a torkodon letolni.

Ha mégis valami szubjektív ok miatt nem tudod ezt megtenni, akkor ne tedd!

De főleg ne izgulj rajta, hogy az ingatlanos mit gondol rólad, mert leginkább semmit, legfeljebb csalódni fog, hogy nem sikerült csőbe húznia és a következőnél jobban odafigyel, mert látja, hogy nem vagy egy fejre ejtett.

2018. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igazad van. Viszont konkrétan ezzel az ingatlanossal nem mennék bele ilyen vitába, mert katasztrófa volt amit művelt ott is...ott okoskodott nekem a helyszínen, hogy ha adásvételre kerülne a sor, akkor mindenképp 90 napot adjak majd meg a birtokbavételi időpontra, mert a bankok úgyis szeretnek ülni a kérelmeken és ha ennél kevesebbet adok meg, akkor BIZTOS vissza fogják dobni. Mondtam neki, hogy voltunk már előminősítésen és fogyasztóbarát lakáshitelt fogunk felvenni, ott nincsen ilyenekre szükség...erre jött azzal, hogy "jó de hát ő tudja, hogy az OTP az ilyen, nem hiszi, hogy a többi bank másmilyen lenne". Mondtam neki, hogy az OTP esett ki első körben nálunk a bankok közül, mert ők adják a piacon a legrosszabb lakáshitelt. :) De mindenre rá tudott kontrázni valami orbitális hülyeséget, úgyhogy nem vitáznék vele, mert ha tudja is, hogy túl van árazva, szerintem akkor is hatni akar rám, neki a jutaléka múlik azon, hogy mennyiért megy el az ingatlan. Nem szeretnék ilyen szituációkba bonyolódni, bár gyanítom, hogy egy ingatlanvásárlás nem sétagalopp és muszáj lesz agresszívabbnak lennem ennél. Eleve már ott éreztem azt, hogy hülyének vagyok nézve, hogy közölte, hogy van az ingatlanon 1M tartozás és ennek keretein belül alkuképes az ára, hogy kifizetem a teljes árat és tehermentesen veszem át, vagy átvállalom és alkudhatok. De hát mondtam neki hogy ebben mi az alku...? :)
2018. ápr. 4. 14:53
 10/22 anonim ***** válasza:

#9

Hát igen, nagyon vigyázz vele, mert agresszív és nem korrekt "játékos"!

Most jut eszembe, hogy megkérdezzem, ti a vásárláshoz minek bíztatok meg ingatlanost?

Az eladásnál még talán megértem, hogy valaki időhiány, vagy távolság miatt igénybe veszi őket, de egy vásárlásnál mi értelme van?

Hatszáz ingatlanos portál van, az ingatlanosok is azon hirdetnek, te is tudsz rajta mazsolázni és megbeszélni egy időpontot a hirdetővel.

Csak pénzkidobás és kiteszed magad ilyen helyzeteknek.

2018. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!