Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megérné most ezt a házat...

Megérné most ezt a házat elcserélni egy panel lakásra?

Figyelt kérdés
Két éve megy a huzavona, hogy mit kezdjünk a nagyszüleimtől örökölt 90 nm-es, nagy kertes, ősfás családi házzal. Lakható, de eléggé le van azért robbanva, nekem tuti nem fog kelleni mert augusztusban költözöm fel Bp-re, és szüleim sem akarnak odaköltözni mert kint van egészen a város szélén. Másfél évvel ezelőtt 14,6 millióra becsülték, annál talán most már egy picit többet is ér. Ennyi pénzért már 3-4 szobás, 70+ nm szép, világos panelokat lehet kapni a városban, anyuék arra gondoltak hogy elcserélnék, hogy ha esetleg mégis visszajönnék akkor legyen külön lakásom, addig meg gondolom ki lehetne adni vagy mittudomén. De azért aggódunk, nehogy megbánjuk később, mondjuk mert még mennek felfelé az árak és jóval többet is lehetne kapni érte később, vagy mert a panelok elértéktelenednek aztán elbuktuk az egészet. Ti mit javasoltok, helyes döntés lenne?
2018. ápr. 25. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennél már hova mennének feljebb az árak? Így sem tud lakást venni senki már.
2018. ápr. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fene tudja, én már semmin nem lepődök meg...
2018. ápr. 26. 06:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Az árak fognak még feljebb menni, de valószínűleg nem ilyen ütemben.

Mivel nem tudjuk, hgy hol bvan az az ingatlan, és mennyi a kereslet a házakra/panelokra, nem igazán tudunk válaszolni.

Te albérletben laksz Budapesten? Akkor talán az lenne a legjobb megoldás, ha eladnátok a házat, és abból + hitel vennél egy lakást Budapesten. A hitel nem lesz több, mint a bérleti díj, és ha kifiteted a hitelt, biztosan többet fog érni a lakás, mint a város széli lerobbant ház.

2018. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha Sopron környéki akkor érdekel a ház.
2018. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy családi ház körül rengeteg teendő van, és ha régi, le van robbanva az még tovább fog amortizálódni ha nem költesz rá.


Egy idő után se eladni se kiadni nem tudod, bár kisvárosban kiadni sem könyű egy városszéli családi házat, főleg ha kevésbé jó állapotú.


Én a helyetekben eladnám, és ha megtehetitek lakásba fektessétek, a fővárosban, vagy annak közelében.


Az árát a kínálat-kereslet határozza meg, nem az értékelés.


Ha nincs szükségetek rá adjátok ki albérletbe,megfelelő tömegközlekedés közelében ez nem lesz gond.


Vagy ne menj albérletbe, a lakás árához ha tudsz +-t tenni érdemesebb magadnak vásárolni mint albérletbe menned.


Ott mindig értéke lesz az ingatlannak.

2018. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon sokélű történet. Ha húzzátok az időt, a ház állapota csak romlik. Közben rengeteg időt és pénzt beletesztek a karbantartásba, vagyis kb. pont ugyanott lesztek, ha kicsit drágábban eltudjátok adni néhány év múlva, mintha most adtátok volna el.

Egy jó környéken lévő panel lakás szerintem sokkal értéktartóbb úgy is, hogy kevesebbet kell vele maszatolni.

2018. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!