Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik lakást válasszam?...

Melyik lakást válasszam? (Panel lakótelep)

Figyelt kérdés

Lakást keresek Bp-n. Sokat megnéztem, kettő maradt versenyben a végére. Elosztásuk és méretük hasonló. Az egyik egy panel programos házban első emeleti teljesen felújított, de tényleg fiatalos, új fürdőszoba konyha minden, egy fillért nem kéne rá költeni. Viszont elég sötét és mivel árkád van alatta kissé hűvös. Ez az eladó szerint csak azért van mert hónapok óta nem fűtik, de nem tudtam eldönteni hogy kamuzik-e, amúgy elég unszimpatikus fazon. Ilyen kis tipikus lakótelepi térre néz ahol ABC Posta körzeti rendelő stb dolgok vannak. Ami nekem nem tetszett az a lépcsőház volt, nem volt szemetes, de elhanyagolt, összevissza volt firkálva minden. Kerestem a közös képviselőt hogy mondjon pár szót de elhajtott, hogy ő nem foglalkozik ilyenekkel.

A másik lakás két házzal arrébb van, körülbelül 15 évvel később épült, de nem panelprogramos házban a nyolcaikon. Kisebb felújítások voltak, konyha lett cserélve, fürdő kicsempézve olyan 20 éve, meg műanyag ablakokat raktak be később. Nincsen lerobbanva, egész jó állapotban van és több mint félmillióval olcsóbb mint a másik. De az azért látszik, hogy előbb-utóbb költeni kéne rá. Egy kedves család árulja, ott laknak mióta felépült a ház. Itt is megkerestem a közös képviselőt, ő nagyon kedves volt, elmondott mindent, hogy jó a lakóközösség, van külön gondnok, aki a liftre felügyel, elég szigorú a házirend, ilyenek. Mutatott ilyen fizetési kimutatást és az utolsó közös gyűlés jegyzőkönyvét is. Azt mondta panel program nincs tervben , "mert a ház állapota nem indokolja", de fűtés átalakítás mérősre hamarosan lesz. És egyébként tényleg, minden tiszta, és gondozott, látszik hogy vigyáznak rá, de azért ráférne a felújítás szerintem.

Nekem ez a második volt szimpatikusabb, de nem akarom érzelmi alapon eldönteni, hogy mire veszek fel 10 évre hitelt. Megérné az első emeleti felújítottat venni inkább drágábban? Igazából nem látom át ezt az egészet, és szeretném is lezárni már rövid úton, van aki azt mondja hogy panel programosat kell venni és csak alacsonyan, mert a felső emeletek borzasztóak, más meg azt hogy a panel program semmit nem ér és pont hogy szélső emeleten nem szabad venni. Hétfőig kell eldönteni. Bármilyen gondolatot tapasztalatot szívesen látnék, sokat segítenétek vele.


2018. márc. 14. 17:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Nézzél meg még párat,ha másért nem is ,lesz összehasonlitási alapod .Ez nagyon fontos,még hálás lehetsz magadnak érte .Ez is olyan ,mint az autó vétel .Nem veszem meg az elsőt azonnal,mert szépen felkészitették eladásra ,az alját meg elette a rozsda .Bár nagyon újszerűnek tűnik .

Hasonló helyzetben voltunk,talán a sors akarta hogy ne sikerüljön megvenni .

2018. márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Első ellenére az árkád szól , azt nem lehet szigetelni .
2018. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én elsőn nem tudnék panel lakótelepen lakni. A fényhiány, az, hogy csak ablakokat látok és más is belát kb. tönkretenne. Erkélyt nem lehet használni mert rálát 1000 ember és növényt se tudnék tartani a fényhiány miatt.

Igen, udvari lakást se viselnék el régi bérházban.



A jó lakóközösség és a tiszta lépcsőház, a gondnok léte és a kedves közös képviselő csábító.

Nálunk is tisztaság és fegyelem van, mondjuk nem panelban lakom. Egyik legfontosabb szerintem.

2018. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt semmiképpen nem venném meg.

Szutyok, összefirkált falú lépcsőház bugris lakókra enged következtetni, ahogy a böszme - általuk megválasztott - közös képviselőjük is.

Nem értem, hogy egy lakótelepi panel hogy lehet hónapok óta fűtetlen? Milyen fűtés van ott? Tényleg nem értem!

Az első emelet zajos, poros, sötét, alatta az árkád csak külön negatívum, attól mindig hideg lesz.


Számomra nem is kétséges, hogy a másodikat kell megvenni, ha már hosszas keresgélés után ezek maradtak fent a rostán.

2018. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Az árkádos lakást nem győződ fűteni.Nem láttál sötétebb foltokat a sarokban,fűrdőszobában? Szereted a virágokat? A másik lakásnál sokba kerül a lift karbantartása és érdemes lenne megnézni hány lakó tartozik a közös költséggel /emellett nem lehet tudni,hogy hány közüzemű számlával maradtak el/ az egyetemleges felelősségvállalás miatt kérdezem. Tömbházfűtés van a kedves panellakásnál? Szerintem ne kapkodd el a lakásvásárlást,nézegess még egy párat,a legjobb akkor jön,amikor azt nem várjuk.
2018. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Távfűtéses lakás mindkettő, FŐTÁV a szolgáltató. Az első emeletiben egyedi mérős fűtés van, és le lehet zárni a radiátorokat, ezért nem volt ezen a télen fűtve, az eladó szerint ősz óta üres a lakás. Nem láttam penészfoltokat, frissen van festve az egész. A másik házban abból a papírból amit a közös képviselő adott az derült ki, hogy két hétnél régebbi fizetési elmaradás nincs, két lakáson van tartozás, de ezeket már elárverezték és a volt tulajok fizetéséből tiltanak le havonta valami összeget. 99 magánlakás van a házban amúgy és egy osztatlan közös tulajdonban.

Nem akarom elkapkodni, csak már kezd elegem lenni. Nem vagyok még pesti szóval fel kell járkálni állandóan, aztán mire odaérek, az aznapra megbeszélt négyből kettőt lemondanak, a harmadik hiába volt szép a képen valójában ocsmány, a negyediknek az ára meg időközben felment másfél millióval... iszonyat tortúra manapság ez, örülök hogy találtam valami elfogadhatót.

2018. márc. 14. 21:11
 7/15 anonim válasza:
100%
Szabad tudni hogy melyik kerületbe van?
2018. márc. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
III.
2018. márc. 15. 08:55
 9/15 anonim válasza:
74%
Hány m2 a két panel?
2018. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Az egyedi fűtésnél a radiátorokat kapcsolhatod ki, a csövek melegen vannak ha a többi lakó fűt.


Amúgy olyan lakást érdemes venni, aminek az alaptulajdonságai jók vagy amiből ki tudsz hozni többet később (pl elrendezés változtatásával).


Az árkádos rész vagy az, hogy csúnya a lépcsőház olyan dolgok amin nem, vagy csak nehezen tudsz változtatni, ezért azt kizárnám.


A másik már lehet jobb vétel (a közös képviselő is úgy tűnik törődik a hellyel), de azért nyugodtan nézz meg még vagy 10-et mielőtt döntesz.


"Hétfőig kell eldönteni."


Miért? Ha az eladók szerint, akkor azzal ne törődj, ez csak egy taktika, hogy hamarabb eladják a lakásukat (ha meg eladják, akkor lesz másik hasonló, ezek eléggé tömegtermékek a piac meg nem változik olyan sokat rövid idő alatt).

2018. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!