Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek Magyarországon az...

Szerintetek Magyarországon az alábbiak közül melyik a legélhetőbb város, hova érdemes költözni : Győr, Sopron, Pécs, Zalaegerszeg, Esztergom, Szombathely?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék Veszprémből elköltözni, fontos hogy legyen munkalehetőség(hr-t végeztem), ne legyen olyan drága az ingatlanpiac, jó környezet, barátságos emberek, jó iskolák. Kérem írjanak véleményt akiknek van tapasztalatuk vagy az adott városban élnek (véleges otthont keresek). Köszönöm :)

2018. ápr. 30. 23:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

" Veszprémhez közel van Győr. "


Légvonalban lehet, de autóval és tömegközlekedéssel is gyorsabban odaérsz pl. Szombathelyről, a napi ingázás pedig végképp nem opció, főleg télen.:-)

2018. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%
Ha az összeszerelő (rabszolga) üzemet munkának nevezed, akkor mondhatjuk, hogy van munka Zalaegerszegen és Pécsett is.
2018. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy kinek mi a végzettsége. Én gépészmérnökként válogathatok a munkahelyek között Egerszegen.
2018. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%

Szombathelyen és Sopronban is éltem. Zalaegerszegen is vannak ismerőseim. Ezekről tudok véleményt mondani.


Szombathely. Szerintem nagyon szép, hangulatos, igényes, rendezett város, gazdag történelemmel. Közel van Ausztria is. Nyugati városok közel szerintem legélhetőbb. Van egyetem is, amit az ELTE vett át szóval, jó diplomát lehet szerezni, vannak egyetemisták de nem túl sokan. Szórakozási lehetőségektől viszont nem dobom hanyatt magam. És viszonylag sok a sznob ember szerintem. Összességében én viszont szerintem a várost.


Sopron. Történelmileg gazdag ugyancsak, de számomra rendezetlen, túlzsúfolt, a közlekedés borzalmas autóval. Az albérlet, ház és lakás árak iszonyatosan elszálltak. Mivel sok ember megy Sopronba hogy onnan járjon ki ingázni Ausztriába. A soproniak egy része bunkó, másik részük sznobok, sokkal jobban mint a szombathelyiek. Itt is van egyetem. De nem nagy szám. Munkát is nehéz találni. Én személy szerint nagyon utálom Sopront. Egyetlen jó dolog a Volt fesztivál.


Zalaegerszeg. Az előző két városhoz képest szerintem külsőleg sokkal jellegtelenebb. Olyan semmilyen. Sok a cigó és a proli. Szórakozási lehetőség nem sok van. Albérletek viszont olcsóbbak mint a másik két városban. Viszont ahogy már mondták értelmes munkát nehéz találni.

2018. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%

A 8-as hozzászólóval nem értek egyet. Esztergom nagyon szép város, történelmi hagyományokkal. Viszont álláslehetőség leginkább a szakmunkás rétegnek van, rengeteg betanított munka, szakmunka lehetőséggel. Az "irodista" pozíciókat egymásnak adják az emberek, sógor, koma, jóbarát kerül be,ha megüresedik egy diplomás munkahely.


A Budapestre bejárás pedig egy szívás. A vonat felejtős, a 10-es Solymártól rendszeresen beáll, ha baleset miatt lezárás van, nincs kerülő.

2018. júl. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Pécs nagyon szép, minden igényt kielégít.
2021. jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!