Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nem tudom a saját tulajdonú...

Nem tudom a saját tulajdonú ingatlanomhoz kérni a lakcímem?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy februárban vettünk egy házat, ami egy helyrajzi számon van egy másik épülettel, de külön az udvar és minden, sőt a másik oldalon évek óta nem járnak ami van levél azért se mentek el, a füvet is mi nyirtuk mer már idegesített tehát tényleg semmit nem tudunk a másik két tulajról.A tulajdon 1/4 része van a párom nevén és az én nevemen és ugyanugy a másik két emberén,tehát fele-fele. Ma szerettem volna már elintézni,hogy akkor lakcímnek bejelentsem és nem fogadták el, csak ha a két idegennel amiről semmit nemtudok irassuk alá ami elég kényes, így hogy csak a neveiket tudjunk, ugyanis egy elvált házaspáré. Ilyenkor van valami amit tehetek? Főleg , hogy akitől megvettük a részt még mindig bevannak jelentve a mi cimünkre több mint két hónap után, és ahoz képest, hogy ketten laktak itt 5ember címe a mai napig, valami problémám származhat ebből, vagy kicsit erényesebben járjak el, hogy ideje lenne már?! Bocsánat csak kicsit ideges vagyok lehet kicsit értelmetlen de tanácstalan vagyok..
2018. máj. 9. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes hamar lerendezni az ügyet. Igen, keresd meg a tulajdonosokat, és a többi lakót is jelentesd ki gyorsan. Nem érné meg két felé osztani a birtokot? Tudom, hogy ez is herce-hurca, de a későbbieket megkönnyítené nagyban.
2018. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából egyszer fel szeretnénk ajánlani, hogy megvennénk, hogy az egész a miénk legyen, miv már legalább 10éve nem laktak benne, meg elég romos igy nem is ér sokat csak mégis a miénk lenne. Azér nemakarunk megosztási engedélyt kérni mer egy kb 1-2év mulva lenne.
2018. máj. 9. 14:28
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
A lakcímet nem kéred hanem bejelented. Részlet kérdés mondjuk. A lényeg hogy a tulajdonos/ok beleegyezése kell bár meg is kell adják ha jogosultak vagytok az ott lakásra. Bérbeadóknál is így van, kell a bérbeadó engedélye amit köteles megadni a jogosultnak. Mert van egyszer az ott lakhatás jogát igazoló adásvételi/bérleti és az ad jogot. A bejelentés meg nem ad jogot ott lakni mert a bejelentés az csak bejelentés.
2018. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megoldódott?
nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!