Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy megvásárolandó ingatlanon...

Egy megvásárolandó ingatlanon kivitelezhető a szennyvízcsatorna rákötése?

Figyelt kérdés

Lenne egy ingatlan amit meg szeretnénk vásárolni párommal. Csok-ra jogosultak vagyunk, amit a ház megvásárlásához szeretnénk felhasználni.

A településen kiépített szennyvíz hálózat van, viszont az ingatlan még nincs rácsatlakoztatva. Így viszont nem kapnánk meg rá az otthonteremtési kedvezményt. Van rá lehetőség hogy a csok-és hitelfelvétel előtt kiérkező ingatlanbecslő előtt én létesítsem a csatorna rákötést? Mondjuk a foglaló letétele után, hogy a ház komfort fokozata megfelelő legyen és megkaphassuk a támogatást? 1.4 Millió forintért megérné a fáradozást, valamint a továbbiakban annyival több maradhatna a felújításra.



#Szennyvíz rákötés
2018. máj. 23. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, van rá lehetőség,hogy kifizesd másnak a csatlakozást azért,hogy majd talán a tiéd lesz :) Nem te lennél az első, vannak akik vizet köttetnek be,hogy fürdő legyen stb stb hogy csok-ra meg tudják venni. Természetesen megbeszélésre egy fillért se más ingatlanján, szóval papírozni a dolgot!!
2018. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eltudod intézni helyette. Kérsz meghatalmazást tőle és a papírmunkát lazán végig viheted, a kivitelezéshez nyilván már be kell engednie a vállalkozókat.

Az más kérdés, hogy én mondjuk már lehet hogy kötnék egy elő szerződést, amiben szó esik erről (már ha a rendes adás-vételi nem tartalmazhatja a kitételt, hogy pl. a foglalóból köteles megoldani a csatornázást a jelenlegi tulajdonos). Ezt sajnos nem tudom.

Érdemes lenne egy ingatlanos ügyvédet megkérdezni erről, de alapvetően akadálya nincs.

2018. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!