Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi várható az ingatlanpiacon...

Mi várható az ingatlanpiacon 5-10 év távlatában?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hozzáértő, de elkezdett alapszinten érdekelni a téma, mert 3 hónapos lakáskereséssel a hátam mögött érdekes dolgokat tapasztaltam.

Sok utánajárás és tapasztalat történt ezen idő alatt hitelek, ingatlantípusok, lokációk tekintetében, sőt az eladótípusokat is elemeztem magamban.

Amit én tapasztaltam, hogy Budapesten a 4-13-14-15. kerületekben négyszobás panelre szinte lehetetlen alkudni. Eleinte fél-1 milliókat próbáltam lealkudni a horror, 28-30 milliós lakások árából, de az ingatlanosok volt, hogy szó szerint kinevettek. Amelyik lakás meg tulajtól volt, az szimplán "csak" elúszott. Az egész onnan indul, hogy megadod a vételárat, vagy nem. Onnan ha szerencséd van és sem az ingatlanos, sem a tulaj nem trükközik, akkor megkaphatod, ha elég gyors voltál. De ha jön egy készpénzes vevő, akkor ezt bármikor bukhatod.


Lényeg a lényeg, visszatekintve az elmúlt negyed évre azt tapasztaltam, hogy ezen idő alatt is emeltek árat a tulajdonosok, néhol 5-10%-ot is akár. Viszont kezdem látni, hogy van 1-2 ingatlan ami beragadt és az utóbbi 2-3 hétben már alig kapok új értesítőt is a feliratkozásaimról. A forint is elkezdett elszállni, erre előbb vagy utóbb reagálni fog az MNB.


Az én spekulációm szerint maximum 2 éven belül gyökeres változások lesznek, főleg ha nem hosszabbítják meg a lakásáfa kedvezményt. Véleményem szerint ha pánik nem lesz, akkor jelentős árzuhanás nem várható a használt lakások terén (sem), legfeljebb 10%-ra tippelem, ha lesz egyáltalán. Arra nagyobb esélyt látok, hogy talán a vevők újra alkupozícióba kerülhetnek. A hitelek is drágulni fognak, ez is szerintem megnehezítheti a lakásvásárlást, ugyanakkor a csökkenő árak miatt talán kisebb lesz a kínálat a piacon, ez pedig esetleg ellensúlyozhatja a másik oldalt.


Ti mit gondoltok, mi várható?



2018. máj. 29. 01:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

"erre előbb vagy utóbb reagálni fog az MNB"


Na, akkor ehhez viszonyíts!

Ha az MNB 15 napon belül reagál, akkor csökkenni fognak két év múlva a lakásárak.

Ha nem, akkor még 2 év múlva is bőven emelkedésben lesznek.

Majd csak várd ki a végét!

Én szóltam...

2018. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kb 3 éve nézelődöm a lakáspiacon (Buda), december óta intenzíven. Már azóta is emelkedtek az árak. sőt, mikor másodszorra megkérdezem, vagy ránézek az ingatlanos oldalra...hát már magasabb az összeg.És megveszik. Az irreálisan magasak kivételével.


Pár napja néztünk egy lakást, majd ismét visszatértünk. Mindkét alkalommal egymásnak adták a kilincset az érdeklődők.

Amit viszont tapasztaltam: készpénzes vevők azért messzemenőkig előnyben vannak.


Nem hinném,hogy 1-2 év alatt nagyon megzuhannának a használt lakás árak. Budapesten főleg nem. Vidéken pedig már most sem kelnek el csak jóval áron alul a házak.

2018. máj. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Ez engem is nagyon-nagyon érdekel...

Két éve akarok lakást venni,és egyről lecsúsztam,azóta teljesen reménytelen,hisz az olyan kategóriájú amit meg tudok fizetni,az nemes egyszerűséggel megduplázódtak.

Egyszer azt hallom megint lecsúsznak az árak,egyszer azt,hogy még drágább lesz..

Meddig lehet ezt még fokozni..

Valaki azt írta,hogy Európai viszonylatban még olcsóbbak vagyunk,mint más ország.

Az nem mérvadó,hogy ők mondjuk kb. 3x annyit keresnek?Vagyis ez is befolyásolhatja..

A Csok-ról is azt hallottam,hogy szinte semmit nem ér,mert kb. annyival fel is mentek az árak..Mi van itt most..Borzalom.

Olyan oldal is érdekelne ha tudtok,ahol viszonylag hiteles az írás..

Ha van olyan..

2018. máj. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Szerintem hiteles írást nem találsz a témában. Ezt lehetetlen megjósolni tényleg, én is csak spekulálok, mert érdekel a téma.

Az amúgy, hogy itthon mennyi a kereset, meg külföldön mennyi és ehhez hogy viszonyulnak a lakásárak az irreleváns amióta szabadon áramolhat a tőke országhatárokat átívelve. Ezzel nem foglalkozik senki, egyik ország belföldi ingatlanpiaca sincs védve európában tudtommal.

2018. máj. 30. 21:58
 15/15 anonim ***** válasza:
#13 Hát és azóta miylen borzalom van... rohadjon meg az egész
2021. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!