Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Energetikai tanúsítványt...

Energetikai tanúsítványt akkor nem kell készítettni, ha a ház nem hitelre lesz megvásárolva?

Figyelt kérdés
Eladóként olyat hallottam, hogyha a vevő nem hitelből, hanem készpénzzel veszi meg a lakóingatlant, akkor nem kell csináltatnom energetikai szakvéleményt.

2018. jún. 8. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Mi tavaly Decemberbe költöztünk

Nem külön energetikai tanusitványt kaptunk.Hanem birtokba-adási jegyzőkönyv, épitészmérnők által készült okirat.

Az ügyvédi adás-vételi mellé kell rakni.

A hivatalos helyeken midkettőt kérték.

2018. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
De, kötelező, a Földhivatal nem jegyzi be anélkül. Nem egy nagy tétel (tizen-párezer), csináltasd meg, ha jól tudom, 10 évig érvényes.
2018. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az adásvételi szerződésben szerepelnie kell a HET számnak, szóval ez kötelező tartalmi elem már, ha hitelből, ha készpénzből vásárolod meg.
2018. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Eladóként nem tudsz kibújni alóla.

A vevőnek joga van tudni, hogy milyen házat vesz, és mennyit kell majd fűtenie. És ezt nem az eladó meséje alapján akarja tudni, hanem a jogilag előírt energetikai tanúsítványból szeretne tájékozódni!

2018. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó: nem kötözködni akarok, vagy városi legendákat mesélni, de szép álom, hogy erre van az energetikai tanúsítvány amit Te mondasz. Valóban erre kéne, hogy legyen. Viszont nemrég vettem lakást aminek a tulaja lusta volt megcsináltatni, engem kért meg rá, hogy mint vevő intézzem el. Felhívtam egy céget akik ezzel foglalkoznak, mondtam nekik, hogy nem tudom, hogy egyáltalán én mint vevő csináltathatok-e. Mondták, hogy minden további nélkül. Elkezdte mondani, hogy jövő héten kijönnek, ilyen papír kell, olyan papír...kérdeztem, hogy nem lehet ezt gyorsabban, mondjuk holnapra? Mondta, hogy de igen, lehet. Egy helyrajzi számot kért, alaprajzot és egy címet, hogy google maps-en rá tudjon nézni. Másnap reggel már meg is jött PDF-ben a tanúsítvány. Úgyhogy ennyire tessék ezt komolyan venni. De persze ettől még kötelező.
2018. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az energetikai tanusitvány alapján se tudod kikalkulálni a fűtésszámlát például!

Az egyedi hőérzet is számit.

Az energetikai tanusitvány tartalmazza:miből készült a ház,ablak, padlozat stb... HIVATALOS.Nem csak az eladó állitása

2018. jún. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!