Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelban mennyivel halkabb a...

Panelban mennyivel halkabb a 6. emelet a 3. -nál?

Figyelt kérdés
Van egy lakás a 6.-on amit el tudnánk cserélni. Kicsit jobb állapotban is van, mint a jelenlegi albérlet. Igazából logikusnak tűnik, hogy kevésbé ér fel az utca zaja oda, de nem tudom, hogy ezt érezni is lehet-e? Illetve ide állandóan beszállnak katicák, poloskák, darazsak. 6.-ra már kevésbé repülnek fel az ilyen dögök?

2018. jún. 9. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán berepül a 6.-ra is, a hang is felmegy.

Szúnyogháló kell és hangszigetelt ablak.


Valamivel jobb lehet a zaj miatt, de nem sokkal, e miatt ne cseréljetek albit, nincs értelme.


Eleve bele kell kalkulálni, hogy zajmentes környék, se templom haranggal, se kórház mentőautó szirénával, se rendőrség, se tűzoltóság, se helikopter felszálló, se autópálya, se üveghulladék csörömpölős konténer, se kiabálós csöves tanya, se kocsma, se szórakozóhely, se játszótér, se kutyakennel, kutyafuttató, se villamoskanyarulat sikító sínekkel, se étterem kajaszaggal, se autószerelő műhely autómotort bömböltető szerelőkkel, se buszvégállomás gázolajfelhővel, se asztalosműhely dekopírfűrésszel, se esztergályosműhely, se hobbi szobrász, se láncdohányos, se szemétlerakó, se fatelep, se galambász szomszéd, se kisebbség, se gördeszkapark, se hévsín, se motorszerelő stb. ne legyen.


Van ilyen egyáltalán? :)

2018. jún. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Negyediken lakok négyemeletesben, a ház másik oldalán erdő. Eredetileg szeptemberben jöttek a poloskák, mikor megláttam a szót, először kiléptem a kérdésből.... Szóval tudjál róla, most már oda jutottunk, hogy minden évszakban és hónapban van gond nélkül, nem tudom, hogy van ez, új fajok vannak, meg ilyenek. A város másik végén lakik édesanyám, nála is ugyanez. Régen beazonosíthatóan az erdő miatt volt (van ilyen fajta, h erdei poloska). Egyébként most mikor cserebogárszezon volt, az utcán a lámpák, boltok reflektorai körül annyi rengeteg keringett éjjel, én még ilyet nem láttam. A benzikút shopjába rendesen bementek, a bejárat meg tele volt velük. Nem értem, mitől szaporodtak így el egyes rovarok. Van ez a megváltozott időjárás, ez az egyik, amúgy passz. Azt mondják, hogy télen a kemény fagyok kipusztítják a lárvákat, na tavaly a -30 fok utáni nyáron sem volt kevesebb semmiből, egyedül a cserebogár az idei felfedezésem. Amivel vigasztalhatlak: harlekin katicák csak néhányan mennek felsőbb emeletre. A mi házunk bugyogósárga, imádják. A földszinten és az első emeleten napoznak. Egy-kettő jut nekem is. Ja, nincs szúnyoghálóm, és most adtam el a lakást (Juhééé!).

Ennyit ezekről a dögökről, mert amúgy utálom őket.

A zajról: szerintem ha az utcazajra gondolsz, az sok mindentől függ: milyen közel van forgalmas utca, esetleg főút, illetve milyen széles az utca, amire néz. Laktam négyemeletes panelban, szűk utcában. Rettenet.

A szomszéd, mert azt hittem, arra gondolsz, ugye fakultatív és leginkább szerencse kérdése.

2018. jún. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Első :DDDD jól körülírtál egy tanyát a puszta közepén :DDDD. Ott max marhák vannak, de azok legalább igaziak :D.
2018. jún. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:

H :D Ja első, jól megaszontad mire figyeljen. A vicces, hogy abból egy is elég lehet ha kifogja valaki. :)


Hatodikra kevésbé ér fel a zaj, de hallani. Gondold el, egy autó tőled 3 méterre vagy 15. Ugyanígy minden.


Szúnyogháló ott is kell, de biztos kevesebbet fog.

2018. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 5.-en lakom, de amikor lent beszélgetnek, vagy a kukát húzzák ki ugyanúgy hallom kb, mintha én is lent lennék. Meglepő, de szerintem egyáltalán semmit nem számít zaj szempontjából, hogy hányadik emeleten laksz.
2018. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szintén 5. emeleti lakos, korábban évekig a 3.-on éltünk.

Mi eleve nem vagyunk nagyon zajérzékenyek, a jelenlegi lakásunk szélső is, úgyhogy szomszédoktól nem jön zaj, kintről már igen.

Mióta lecseréltük az ablakot, a kinti zaj alig hallható.

De egyébként a dübörgő, zenét üvöltő kocsi, az üvöltő gyerekek, hangosan veszekedő részegek a 3.-ra és az 5-re is felhallatszanak ugyanúgy.

Egyelőre kicsit kevesebb poloskát észlelek itt, de a szeptember lesz a kritikus időszak.

2018. jún. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld kéz mindenkinek.
2018. jún. 10. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!