Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tulajdoni lapon csak a telek...

Tulajdoni lapon csak a telek négyzetmétere van feltüntetve, a gazdasági épületénél nulla van. Miért van ez, és lehet ez probléma?

Figyelt kérdés
Ingatlan vásárlás előtt nézem a tulajdoni lapot, zártkerti művelés alól kivett, művelési ág alól kivont terület és gazdasági épület, de a gazdasági épület négyzetmétere nincs feltüntetve, lehet ebből probléma?

2018. jún. 16. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Lehet. Talán engedély nélkül felhúzott épület, amit le fognak bontatni.
2018. jún. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Ha a tulajdoni lapon szerepel a gazdasági épület, akkor nem fogják lebontatni, mert csak az engedéllyel épült épületet jelzik a tul.lapon. Különösen nem, ha az arra a területre engedélyezett m2. alatt van.

Nekünk a tul.lapon szántó és gazdasági épület van, 20 m2-es, mert itt ekkorára adtak engedélyt, de a lapon nincs m2 megjelölés.

Ennek ellenére, ha vásárlás előtt állsz és teljesen nyugodt akarsz lenni, akkor tegyél egy sétát a földhivatalba és érdeklődj meg mindent az ingatlanról! ... ez több szempontból is hasznos.

2018. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lapon csak az van,amit bejelentettek .

Mivel nem te építetted ,nem is fogják lebontatni .

2018. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek én is azt hittem, attól féltem, hogy akkor lebonthatják, de más is mutatta azóta, és ugyanezt mondta, hogy ha fel van tüntetve hogy gazdasági épület, és 0 is szerepel mellette, az szabályos, úgy szokták feltüntetni.
2018. jún. 19. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!