Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennétek az ilyen ingatlant?

Megvennétek az ilyen ingatlant?

Figyelt kérdés

Párommal most készülünk megvenni életünk első saját, közös lakását. Nagyvárosban, itt Magyarországon. Panel. Eléggé drágák a lakások mostanában, sokszor egy igen felújítandó lakásért is 16 mó. ft.-ot vagy afelett kérnek. És kb. 50 négyzetméteresek. A napokban találtunk végre pár olyat, amit elmegyünk megnézni. Jó környéken találhatóak, 50-60 nm közötti, elrendezése a helyiségeknek is tetszik, jól kihasználható/alakitható és árban is megfelel. De régi, fa nyílászárók vannak, fürdőszoba nem tetszik, beépített konyhabútor is régebbi. De tudom, ezek idővel szépen minden lecserélhetőek. Tehát akkor így megvennétek? Végülis úgyis a saját ízlésünkre szeretnénk szabni, tehát még ha nem is régebbi bútor lenne a konyhában, akkor is leszedetnénk szerintem idővel, hogy a saját kis otthonunkat alakíthassuk ki, amit mi elképzeltünk.

Az új lakás vásárlása, ahol modern és új bútorok, járólapok, nyílászárók vannak, az nem jöhet szóba, mert 20milliót egy 40-50 nm-es panelért nem fogunk fizetni. Ezért marad a használt lakás. De amit most néztünk ki, nem lelakott egyáltalán, csak nem a mi ízlésünk, de környék, ár, lakás/heyiségek/szobák formája jó.

30 évesek vagyunk.


2018. júl. 2. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Nem, nem költöznék lakásba. Elég volt a 9 év amit lehúztam albérletben.
2018. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt akkor hozzá tenném, hogy mi teljesen jól elvagyunk lakásban. :D Mindketten éltünk kertes házban is, közel 20 évet. Aztán éltünk 20as éveinkhez közeledve, egészen mostanáig (tehát kb 11-12 évet) panelben is, így mindkettőt megtapasztaltuk. És nekünk úgymond mindegy. Jól érezzük magunkat panelben. Kis lakóközösségű társasházban meg főleg. Nem egy 20 emeletesről van szó, ahol szintenként 15 család van, hanem csak 3. De mindegy is, a lényeg, hogy mi elvagyunk panelben, és a kérdés nem erre irányult, de azért köszi!:)
2018. júl. 2. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csak felujitandot tudnek venni, akkor nyilvan nem azt neznem, hogy mennyire tetszik a konyhabutor. Plane ha alapbol azt tervezitek, hogy mindent a sajat izlesetekre fogtok atszabni. Legyen jo kornyeken, szigetelt hazban, jo tajolassal, elrendezessel, lakokozosseggel.
2018. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindig lepukkant lakást vettem, olyara csináltam meg ami tetszik, nem abban kellett sok évig laknom ami más ízlése szerint lett kialakítva. Csak hát ehhez nem árt egy kis barkácsolós véna.
2018. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is lepusztult paneleket nézek, csak az érdekel, hogy az elrendezés, környék, ház állapota, és szomszédok szempontjából rendben legyen, amúgy azzal kezdem majd, hogy falig verem az egészet. Ezt is beleszámolom a tervezési költségbe, szóval úgy számolok, hogy lakás ára + 5-7 millió lesz, amennyibe nekem kerülni fog.
2018. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!