Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy magyarázzam el anyunak,...

Hogy magyarázzam el anyunak, hogy ennyiért nem talál lakást?

Figyelt kérdés

A szüleim szeretnének lakást venni Pécsen,diák vagyok, én laknék benne, de egyben ki is lenne adva a másik szoba. Nem én kértem, hogy keressünk lakást. Ő ajánlotta fel, hogy sokkal egyszerűbb lenne az élet, ha saját lakásban laknék. Nagyon kedves ajánlat ez tőle, de ha nincs annyi pénze, amiből lakást lehet venni Pécsen, akkor nincs értelme keresnem, szerintem. 3 hónapja keresek lakást, és helytől függetlenül, még olyan helyen is, ami nekem egyáltalán nem felelne meg, egyszerűen nem árulnak annyiért, amire azt mondja ez rendben van. Lassan eljutok oda, hogy feladom és meg kell mondjam neki, hogy nem tud nekem segíteni, mert semmi se fér bele a keretbe.


12-13 millió az az árkategória, amiért normális állapotú, vagy részben felújított ingatlant lehet kapni. Mindre azt mondja, hogy 11 milliót se érnek. Az lehet, de sajnos ennyiért adják.



2018. júl. 26. 14:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le együtt a gép elé, és akkor megtudod mutani milyen áron mit lehet kapni.
2018. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Mutattam neki elég sokat, de mindet sokallja.
2018. júl. 26. 14:38
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyád nem akar lakást venni.
2018. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Szerintem se. Csak akkor közölhetné végre, hogy felesleges az időmet pazarolnom a lakáskeresésre. :/
2018. júl. 26. 14:51
 5/31 A kérdező kommentje:
Jobban megérné neki, ha otthon venne lakást és azt adná ki, és akkor nem engem segítene ezzel, hanem magát, nyilván. De itt is 10 millióért adják.Nincs beleszólásom mire költi végül is...
2018. júl. 26. 14:54
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Bízd rá a keresést és a szemrevételezést, az egész dolog intézését.
2018. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad mennyi a meglévő pénze, mennyi hiányzik egy ilyen lakáshoz, illetve mennyiért lehetne 1-2 főnek kiadni úgy, hogy te is velük laksz!

Ahol a családban van egy kis tőke, szerintem mindenhol így csinálják. Megveszik önerővel, hitelre. Kiadják annyiért a plusz 1-2 szobát, hogy a törlesztő részletre pont elég legyen minden hónapban (vagy pesti viszonylatban sokkal több is) és néhány év múlva ott van a tehermentes lakás.

Vagy ha nem, akkor a "gyerek" miután munkába állt és egyedül szeretne lakni, már tudja fizetni magának.

2018. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, igen ez lenne a terv.:) Mindegy mennyiért vesszük kell rá a kölcsön. 2 szobás lesz, szóval csak az egyik lenne kiadva. De ha az egész ki lenne adva és pár évig ellennék egy olcsóbb albiban,akkor több jönne be belőle, értelemszerűen.


Viszont bútorok és gépek nélkül nincs értelme kiadni, nem hiába ritka az ilyen albérlet. Berendezésre egyáltalán nem akar költeni már. Annyit ajánlottam fel, hogy van diákhitel, egy évre max. 700.000 ft, ami az én gondom már, nem az övé, annyiból csak sikerül felszerelni egy 50 nm-es ingatlant. Nem a legjobb minőségű termékekkel, de megoldható. Csak a diákhitelt 350-350 ezer Ft értékben lehet felvenni egy-egy félévben. 350-et meg csak elengednek az irányárból, kifizetem anyuéknak, amint igényelhetem a hitelt. A diákhitelt meg ahogy tudom, törlesztem, mert annyira nem jó buli, de ez van. Máshogy nem lesz lakás.


Ja és ha lakásvásárlás lesz nem támogatnak anyagilag többé, azért vennék, hogy önellátó legyek. Mert 60 ezret albiért plusz minden másért kipengetni nem nagyon lehet nappali tagozaton, mert a munkában akadályoz ez. Államilag támogatott képzés, nem mehetek át fizetős levelezőre 300 ezer/félév plusz kiadással számolva. Más is megél valahogy nappali mellett nekem is biztos menni fog. :D

2018. júl. 26. 15:34
 9/31 A kérdező kommentje:
Ha lakótárssal lakunk itt albiba, akkor is havi 100-120 ezer Ft a kiadás, már amennyiben normálisan él az ember, nem vajas kenyéren. Szóval nagyon értelmetlen pénzkiadás albit fizetni, ha van lehetőség lakást venni.
2018. júl. 26. 15:39
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Kollégiumot nem kapsz?

Mi is hasonló helyzetben vagyunk, de amíg nappalin tanult a fiam csak nézegettük a lakást, koleszban volt.És nem dolgozott mellette, Egy kérésem volt Felé: tanuljon, és végezzen időben. Ez megtörtént, jelenleg már dolgozik, és mi továbbra is keressük a lakást. Igaz, Budapesten, ahol még nehezebb megfelelőt találni és horribilisek az árak.


Egy lakást fenn kell tartani és magadat is. Ha diákként dolgozol eget verően sokat nem fogsz keresni, bár ki tudja.


Ma sem döntenék másképp': tanuljon, aztán jöhet a lakás...


Perszer más a helyzet ha nem kapsz koleszt és albérlet kellene. Akkor viszont maradjon Anyukád a realitás talaján. Hozzám hasonló korú lehet. Nézem a neten az összes ingatlant, ahogy a fiam is, és konzultálunk, küldözgetjük át a másiknak, megnézzük, aztán döntünk.

2018. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!