Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A Dunántúlon hol talál élhető...

Katalin_borsod kérdése:

A Dunántúlon hol talál élhető környezetet egy kétgyerekes család?

Figyelt kérdés

Egy borsodi településen élünk a párommal és gyermekeinkkel (a nagyobbik kétéves és van egy újszülött testvére) ahol fehér bőrünk színe miatt lassan kisebbséginek számítunk. El szeretnénk innen költözni valahová a Dunántúlra, lehetőség szerint az osztrák határ közelébe (főleg a munkalehetőség miatt) de anyagi lehetőségeink eléggé korlátozottak. Az Ingatlan.com-on nézelődve az tűnik reálisnak, hogy egy nagyobb város közelében (5-15km) kellene valami kisebb családi házat venni, a CSOK-ot is igénybe véve. Van tippetek?

Nem szeretnénk addig itt maradni, amíg a nagyobbik gyermekünk óvodába kezd járni, valahogy nagyon nem szeretném, ha azt első szó amit ott tanulna az mondjuk a g*ci lenne (sajnos naponta hallani ezt az utcán járva az itteni óvodásoktól, a szüleik pedig fegyelmezés helyett csak „Jól beszílsz Rikárdóka! ” felkiáltással nyugtázzák). Javaslatokat szeretnék kérni olyan környékekre, településekre ahol egy kétgyerekes négytagú család nyugodtan élhet, nevelheti a gyerekeit, ahol van normális óvoda, iskola, ahol nem túl drágák az ingatlanok. Elsősorban Zala, Vas, és Győr-moson Sopron megyében gondolkodunk, de más dunántúli megyék is szóba jöhetnek. Hangsúlyozni szeretném, hogy csak tippeket várunk, nem akarunk mindenféle etnikai vitába keveredni, egyszerűen szeretnénk ha gyermekeink olyan helyen nőnének fel, ahol jó esélyeik lennének arra, hogy később sikeres felnőttekké váljanak.



2015. okt. 11. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Zalába lakok,de lehúznám miután az osztrák határ közelébe akartok :D
2015. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nemrég vettem házat, miután a sajátunk leégett. Így alaposan utánajártam az ingatlanoknak.

A fent említett megyékben számtalan házat találtam akár másfél milláért is. Ezek jobbára vályogházak, de ha van alapjuk, nem kell tartani ettől.

Nézz körül az OTP ingatlan lapján, a jófogás.hu-n, meg az ingatlan.com-on. Szinte kizárt, hogy nem találsz kedvedre valót.

2015. okt. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az osztrák határ közelében Sopron, Mosonmagyaróvár és Jánossomorja környékét javasolnám, közel van Bécs és a falukban csak pár roma család él. Az ingatlanok árai viszont drágák. Pl. Mosonmagyaróvár népessége a sok ideköltöző miatt az elmúlt 4-5 évben 32 ezerről 40 ezerre emelkedett. Szerintem pl. Csornáról vagy Répcelakról ahol olcsóbbak a házak már nem praktikus nap mint nap Ausztriába járni, ha ebben gondolkodtok.
2015. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, valahogy úgy érezzük, nekünk még Csorna vagy Répcelak is maga a Kánaán lenne a mostani helyünkhöz képest. Nyilván onnan messzebb a határ de ha jobban megfizethető, akkor talán az a térség lesz a jó megoldás.
2015. okt. 16. 14:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Csornáról nem lehet Ausztriába járni dolgozni , túl messze van.Ha meg nincsen munkád , nem mész vele sokra , ha nincsenek cigányok a környéken , miből fogsz élni ?


Egyébként itt is vannak cigányok , Sopronba pont az elmúlt évben telepítettek Miskolc környékéről roma családokat .


Talán Sopronkövesd ( pár éve ott volt 10 millióért kétgenerációs ház , picit régebbi , de lakható ) , Nagylozs , Lövő , de az ingatlanok itt sem olcsóak , pláne borsodi szemmel....

Még ingatlanosként kísértem családokat , akik ide akartak költözni , forgatták a szemüket , amikor megtudták az árakat .


Sopronban 10 millió egy panel ( ha kifogod ,és keresed , nem internet ), a környékbeki falvakban ugyanennyi egy ( régi ) családi ház , kicsit messzebb (40 km - Pusztacsalád )4-5 millió ugyanez a régi családi ház.

2015. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!