Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás nézésnél mit írattak...

Lakás nézésnél mit írattak alá velünk?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb értékű lakást néztünk és mielőtt bementünk egy kicsi lapra felírták a nevünket, email címünket és telefonszámunkat és az alatt volt nagy betűvel egy rövidebb szöveg, amit alá kellet írnunk.


Nem hiszem, hogy bármire kötelezettséggel járó szerződés lenne valamilyen adat felvételnek nézett ki, csak furcsa hogy kért egy aléírást.


Ott helyben nem néztünk meg mert egy kicsi A5ös lap volt kb olyan nagy 20as vastag betűmérettel, szóval nem tünt komolynak, csak semelyikünk sem tudta pontosan, hogy mi volt az :)


Nagyobb értékű lakás nézésnél mit irattathatak alá velünk?

Ne értsétek félre annyira nem érdekes és a tulajt nem akarom felhívni, hogy ne tünjünk komolytalannak vagy meggondolatlannak, hogy úgy írtuk alá, hogy nem tudtuk mi az. :)



2018. jún. 24. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te írtad alá, nekünk honnan kellene ezt tudni. Simán lehet, hogy csak az ingatlanos vette fel az adataidat (GDPR).
2018. jún. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy tudnotok kéne. Erre az lenne a legnormálisabb válasz ha leírnád, hogy mit szokás és mik lehettek. Ez szerintem tiszta a kérdésemből.


Amúgy valószínűleg csak egy adatfelvétel volt...

2018. jún. 25. 00:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Megtekintési nyilatkozatnak hívják. Nyilván ingatlanirodával nézted. Aláíratják, hogy ők, az XY iroda vittek oda benneteket Téged, meg a családodat, és ti ezt az aláírásotokkal igazoltátok. Ez azért van, hogy ne tudjátok az ingatlanirodát megkerülni. Tehát: az ingatlanos vitt oda, ha tetszik a ház, akkor őt kell felhívnod, hogy meg akarod venni, és nem csengethetsz be közvetlenül a tulajhoz, az iroda nélkül, hogy meg akarod venni. Ha így tennél, komoly szankciókkal járna (pénzbüntetés, kötbér). Mivel a tulajnak szerződése van azzal az ingatlanirodával, hogy ők hirdetik/adják el az ingatlanát.

Ne izgulj, semmi komoly. Ennyi az egész. Minden iroda csinálja szinte, legalábbis nagyon sok.

A tulajnak pedig valószínűleg kizárólagos szerződése van az irodával, tehát csak ők adhatják el, más nem. (vihetik a vevőt, eladni a tulajnak van joga).

Végig házat írtam, most látom, hogy lakás, bocsi.

2018. jún. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
75%
Szóval akármit aláírsz amit eléd raknak. Gratulálok.
2018. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Kellett kapjál egy példányt. Szóval el kéne olvasni, ami nálad van...
2018. jún. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleve csak akkor írok alá BÁRMIT ha elolvastam...
2018. jún. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
velem alá akartak valamit iratni, mondtam hogy nem és távoztam.
2018. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Hát, kérdező, megérdemelnéd, hogy néhány markos legény megjelenjen a lakásotoknál pár héten belül, hogy elkezdjék kipakolni a lakásotok ingóságait. Mi van, ha az állt a papíron, hogy 200.000 Ft-tal tartoztok a ház megnézéséért?


Valószínűleg nem lesz így, ne is legyen így, nem kívánom, de azt nagyon tanuld meg, hogy SOHA SEMMIT NEM ÍRUNK ALÁ, MIELŐTT ELOLVASNÁNK!!! Elég sok bajod lehet még az életben, ha csak úgy aláírsz bármilyen random szöveget anélkül, hogy elolvasnád, mi is foglaltatik benne.

2018. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az a nevetséges, hogy nagyobb értékű lakást mentek nézni, ergo van pénzetek rá (amugy nem értem miért kell ezt kiemelni, hogy drága lakást néztetek). Az egészből én azt akarom kikavarni, hogy aki ilyen buta, mint ti, miért vesz lakást illetve honnan van rá pénze? És tényleg, amit az előttem író szólt, hogy mivan, ha egy olyan íratnak veletek alá, hogy ti ezért a lakás megtekintésért pénzzel tartoztok??



Egyébként viccet félretéve ezt azért csinálják az ingatlanosok, hogy ha az ingatlanost megkerülve, a tulajjal adásvételi szerződést kötsz, ő jogosan perelhesse a tulajt azért, hogy igen ezt a lakást ő mutatta neked meg és jogosan illeti a sikerdíj összege vagy kötbér.

2018. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
És még hozzáfűzném, hogy a hitelfelvételkor aláírandó szerződésben is LE VOLT ÍRVA ÉS LE IS VAN a kamat -és árfolyamkockázat, de igaz ezt LE KELL kulálni, de utána tud a fajtátok az Országház előtt tüntetni meg vergődni, ha folyik a kilakoltatás...
2018. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!