Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lenne egy ingatlan a részemre,...

Lenne egy ingatlan a részemre, csak lakik az utcában kisebbségi és fel kéne újítani, bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Budapesttől 35km-re, vidéken lenne egy kertes ház.

Megkapnám ingyen, de olyan feltétellel, h nem adhatom el.

De jogilag a tulajdonomba kerülne.


Fel kéne újítani 7-8 millióért, mert nem jó a fűtés, nincsen klíma, fürdőszobát megcsinálni stb.


Azonban lakik az utcában ettől a háztől talán 7 háznyira egy nagy létszámú kisebbségi család. Tudomásom szerint még nem volt baj velük.

Viszont amikor ott voltam, akkor fura volt, h olyan sokan kint vannak az utcán. Amikor arra bicikliztem se volt gond, viszont kiszaladt egy kutya tőlük és megugatott. Úgy nézett ki, h a kaput nem csukják.

Aludtam már ott pár estét, nem volt zaj.


Budapesthez képest ez nekünk vidék.

Viszont Pesten 155ezerFtért lakunk havonta + a rezsi, ez volt a legnormálisabb, úgy, h ne kelljen 1 órát utazni a melóba. Annyi, hogy van klíma, normális bútorok, meg lehet hol parkolni. Szeretjük, de drága, olcsóbb lenne 30-40ezerrel havonta de az már rosszabb lenne jóval és még az is sok lenne. A lakhatás elviszi az egyik fizetést teljesen.


Viszont nemtudom milyen kisebbségiekkel egy utcában lakni. Ez is fura, h a kutya kiszaldt rám.

Lehet felújítom aztán pokol megszívom ez miatt.


Munkám az lenne azon a településen ahol a ház van, kb. ugyan annyit keresnék.


Fővárost se szeretem, nem élem a zajt, a büdöset, a sok embert. Nem is igazán járok el sehova és így jól elvagyok.


Viszont foggalmam nincs milyen lenne az élet ilyen szomszédsággal. Elvileg vidéken ez is előfordul kertvárosi övezetben, h egy-egy kutya kiszalad és megugat, rászalad az emberre, de én ezen is beparáztam, mármint szokatlan például egy Pesthez képest ahol ilyen nem igazán van.



Első kérdésem itt gyakorin, légyszi csak az írjon aki normálisan tud válaszolni, hülyeségekhez nincs kedvem.



2018. aug. 17. 16:26
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Mért nőttem volna fel burokban?

Alkoholista család bánatalmazó apám volt. Anyum többször idegösszeroppanást kapott, én vittem a kórházba.

Gyógyíthatatlan betegségem van, bár jól karbatartom, de akkor is. Pedig mindig sportoltam keményen.

Rászoktam a cigire, szerencsejátékra, cuccra aztán saját erőmből már sok évvel ezelőtt abbahagytam mindent.

Környezetembe akink csak tudtam mindig segítettem.

Próbálok egészségesen élni, kitartónak lenni pedig elég komoly traumák értek egész gyerekkoromban.


A felvetett dilemma nem azt jelentette, hogy finnyás vagyok vagy csaló. Én itt senkihez egy rossz szót nem írtam.

2018. aug. 17. 23:33
 22/41 A kérdező kommentje:

Így szeretnétek?


https://www.youtube.com/watch?v=J33-QP5-Zhg


Kb. így viselkedtek.

2018. aug. 17. 23:34
 23/41 anonim ***** válasza:
90%

#21

Akkor mire vársz? Miért kérdés az, hogy egy ingyen ingatlant elfogadj?!

Minden lehetőséged adott, hogy saját belátásod szerint dönts, és alakitsd ki azt a házat.

Egy ilyen régi házban nagyon sok lehetőség van, és az csak tőled függ, hogy azt hogyan használod ki.


Lehet felújítani, bővíteni. A felújítás egyes részeit magad is csinálhatod, amihez értesz, így kevesebb lesz a kiadás.


Csak látni kell a lehetőségeket. Jobb a saját ház/lakás mint az albérlet, ebben szerintem egyet tudunk érteni.

2018. aug. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Nincs abban semmi baj, ha felteszed még egyszer ugyanazt vagy hasonló kérdést, nem tiltja a szabályzat.

Én semmilyen hazugságot nem látok itt, pedig elolvastam a másik oldalt is. Szóval, nyugi, csak semmi pánik!

A kérdésed teljesen normális, logikus, érthető, időszerű stb.

Jó tanácsot nem lehet adni, de mégis megpróbálom:

Próbáld meg te is, mármint az ottlakást! Költözz oda egy-két évre, és ha bejön, akkor maradsz/-tok. Ebből persze következik az is, hogy nem ajánlott sok pénzt beleölnöd az ingatlanba egyelőre, csak a feltétlenül szükségest.

A jelenlegi tulajdonosnak me nem kell az orrára kötni, hogy te próbalakni mész oda, hisz egyelőre te sem tudod.

2018. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Egyébként ezek az egy-két éjszakát ott alszom dolgok nem hiszem, hogy jó ötletek.

Egy elhagyott, rég ideje nem lakott házba mindenféle kártevő beköltözhet, tehát alapos takarítással, rovar- és rágcsálóirtással kell kezdeni.

2018. aug. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Sajnos laktam olyan utcában, ahhoz (igaz, a felső végében) két ilyen nagycsalád volt. Az összes gyerek az utcán (még az egy éves is, pucéran náron), egyet el is ütöttek, mire agyon akarták verni a motorost. Hangosak éjjel-nappal, büdös is volt (wc nem volt, pottyantós se), vizet, villanyt lopták. Segélyfizetés és családi pótlék fizetés idején óriási dajdaj, mindenki részeg. Nem bírtuk sokáig, gyorsan eladtuk és menekültünk onnan. Az egyik kisebbségi vette meg olcsón.
2018. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Akkor mindig ha kisebbségi költözik a közelbe akkor áron alul ingatlan eladás és költözés, aztán, ha az új hely közelébe is kisebbségi költözik akkor ismét eladni és költözni?

Olyan elit lakópark kéne, ahol csak a leggazadagabbak tudnak ingatlant venni, ott tuti nem lenne kóbor kutya se meg kétes alakok se.

Addig meg marad a félelem, ha máshol megteremtem nagynehezen, kőkemény melóval az ingatlant, akkor folyamatos félelem, h hangos, bulis szomszéd költözik oda, akivel nem lehet megbeszélni vagy kutyát kiengedős vagy kisebbségiek közül olyanok akik balhéznak, hangoskodnak. Ha a hosszú évek alatt amíg az ingatlanomban élek ez megtörténik, akkor otthon elhagyása, eladása áron alul, milliók bukása, hitelfelvétel, költözés és az új otthonban folytatódik a rettegés, h mi lesz ha ismét lesz a közelben valaki aki problémát okoz.

2018. aug. 21. 12:58
 28/41 anonim ***** válasza:

#27

Így van Kérdező!

Nem véletlenül értéktelenednek el az ingatlanok olyan helyen, ahova ezek beteszik a lábukat. És ezáltal, hogy "elolcsósodik" megveszi a kisebbségi és egyre többen lesznek.

Tudok olyan településről, ahol a gyönyörű és korszerű többszintes házat parkosított kerttel 3 millióért tudta csak eladni a tulajdonosa, de szerintem adta volna már akár ingyen is, hogy szabaduljon onnan, mert a kerítése volt annyiban.

Nehogy azt hidd Kérdező, hogy valami nagy dologra jöttél rá, sajnos ez a helyzet. Falvak, megyék gettósodnak, ahonnan menekülnek az emberek.

Ezért mondtam egy korábbi hozzászólásomban, hogy fogadd el a házat, de milliókat ne tolj bele - csak a legszükségesebbet - mert lehet, hogy idővel a negyedéért sem fogod tudni eladni.

Az ingyen ház albérlet helyett jó, gyűjtsd mellette a pénzed és még időben add el! A gyűjtött pénzed és a ház ára mellé felveszel hitelt és normális emberi közösségben, nem a legolcsóbb helyen veszel valamit, miközben minden este elmondasz egy fohászt, hogy ne találjanak meg az "integrálódók"

2018. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

#28 Azért ezt a 3 milliósdi történetet én nem hiszem el többszintes újszerű házra.

A ház tulajok egyébként is manapság nagyon el vannak szálva maguktók, mert nem tudják, hogy az örökölt ingatlannal mit kezdjenek.

Az albérletet hírdetők szintén gusztustalanul ki vannak kelve magukból, főleg fővárosok környékén.


Ezek után a te sztoridat én nem veszem be...

2018. aug. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

#29

Nem bántlak meg, ha azt mondom tojok rá, hogy te mit veszel be és mit nem?

A fene sem akar neked bizonygatni semmit, azt veszel be amit akarsz.

Vannak emberek, akik nem tízfilléres-húszfilléres prolik és ha lehetetlenné, elviselhetetlenné van téve a környezetük, inkább hagynak veszni egy ingatlant, mint az ajtófélfába kapaszkodva hagynák szemétdombbá válni az életüket.

2018. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!