Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lenne egy ingatlan a részemre,...

Lenne egy ingatlan a részemre, csak lakik az utcában kisebbségi és fel kéne újítani, bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Budapesttől 35km-re, vidéken lenne egy kertes ház.

Megkapnám ingyen, de olyan feltétellel, h nem adhatom el.

De jogilag a tulajdonomba kerülne.


Fel kéne újítani 7-8 millióért, mert nem jó a fűtés, nincsen klíma, fürdőszobát megcsinálni stb.


Azonban lakik az utcában ettől a háztől talán 7 háznyira egy nagy létszámú kisebbségi család. Tudomásom szerint még nem volt baj velük.

Viszont amikor ott voltam, akkor fura volt, h olyan sokan kint vannak az utcán. Amikor arra bicikliztem se volt gond, viszont kiszaladt egy kutya tőlük és megugatott. Úgy nézett ki, h a kaput nem csukják.

Aludtam már ott pár estét, nem volt zaj.


Budapesthez képest ez nekünk vidék.

Viszont Pesten 155ezerFtért lakunk havonta + a rezsi, ez volt a legnormálisabb, úgy, h ne kelljen 1 órát utazni a melóba. Annyi, hogy van klíma, normális bútorok, meg lehet hol parkolni. Szeretjük, de drága, olcsóbb lenne 30-40ezerrel havonta de az már rosszabb lenne jóval és még az is sok lenne. A lakhatás elviszi az egyik fizetést teljesen.


Viszont nemtudom milyen kisebbségiekkel egy utcában lakni. Ez is fura, h a kutya kiszaldt rám.

Lehet felújítom aztán pokol megszívom ez miatt.


Munkám az lenne azon a településen ahol a ház van, kb. ugyan annyit keresnék.


Fővárost se szeretem, nem élem a zajt, a büdöset, a sok embert. Nem is igazán járok el sehova és így jól elvagyok.


Viszont foggalmam nincs milyen lenne az élet ilyen szomszédsággal. Elvileg vidéken ez is előfordul kertvárosi övezetben, h egy-egy kutya kiszalad és megugat, rászalad az emberre, de én ezen is beparáztam, mármint szokatlan például egy Pesthez képest ahol ilyen nem igazán van.



Első kérdésem itt gyakorin, légyszi csak az írjon aki normálisan tud válaszolni, hülyeségekhez nincs kedvem.



2018. aug. 17. 16:26
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

#29

Egyébként amiről én beszélek, az nem a "fővárosok" környékén történt, hanem Heves megyében.

Ha veszed a fáradságot és benézel ingatlanos oldalakra, fogsz találkozni hasonlóval.

További jó szórakozást és hitetlenkedést!

2018. aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

#29

Tessék Tudálékoskám, csak úgy kapásból:

[link]

Ezt a 4 szobás, központi fűtéses sarokházat 2 m-ért veheted meg és még alkudhatsz is.

Tiéd lehet 1,5 millióért, mert gondolom el vannak keseredve.

[link]

Vagy:

[link]

Ilyen árak vannak:

[link]

[link]

2018. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
29-es, nem újszerűt, hanem korszerűt írt a 70%-os és a kettő nagyon nem mindegy.:)
2018. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Ezek a linkek mit bizonyítanak?


Nagyfüged 1600 fős település legközelebbi város 45km

Mazőszemezere 1100fős település leközelebbi város 35km

Tarnaméra 1600fős település legközelebbi várós 15km

Bükkszentersébet 970fős legközelebbi település 45km

Egercsehi 1300fős legközelebbi város 25km


Hogy az ország egyik legelmaradottabb, legelszegényedettebb részén. A 2000 fő alatt apró településeken. Amelyek messze fekszenek a nagyvárosoktól, de még azok a városok is amitől messze fekszenek a lakusságuk 10.000 és 50.000 fő közé esnek.

Valamint ezeken a kicsi településeken se középiskola, se nagyobb bevásárló hely (még egy Lidl sincs), se uszoda vagy mozi vagy bármilyen normális szórakozóhely és a közelekben sincs.

Ilyen helyeken 3 millió körül vannak azok a házak amik be lettek linkkelve, ezek bár területre nagyok, a körszerűséghez kellene költeni rájuk sok millió forintot. Lakhatóak ugye, de nyáron a hűtésük egy vagyon lenne a normális hőszigetelés és nyílászárók hiányában, ezek összesen 4-6 milliós kiadást jelentenek, de akkor még kell a fűtés rendszer, hűtés rendszer, ami szintén több millió. Ez legalább az a minimum, h télen és nyáron normális hőmérséklet legyen és se a fűtési költség ne legyen 35-50-60 ezerFt havonta, se a hűtési költség ne legyen 25-35 ezerFt havonta.

Korszerűtlen, olyan helyen van ahol semmi sincs, se munka, se szórakozás.

Minek venné meg egyáltalán bárki ezeket?

2018. aug. 21. 19:37
 35/41 anonim ***** válasza:

Igen, ezekben csak például egy holland látna fantáziát:

[link]

2018. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

#34

Kedves Kérdező, a linkek nem neked szóltak, hanem, a 29-nek, aki kétségbe vonta, hogy komoly, - akár kétszintes - házakat lehet venni 2-3 millióért az ország egyes részein, a rossz lakossági összetétel miatt.

A te kifogásaid ezekkel kapcsolatban azért nem helytállóak, mert aki ezeken a környékeken lakik és szabadulni akar onnan, olyan szinten, hogy még a házát is inkább elpotyázza, az nem fog milliós beruházásokat eszközölni klímára, vagy szigetelésre, esetleg ajtó, vagy ablakcserére. Ezt tegye meg az - ha igénye van rá - aki gombokért jut hozzá!

Azt is el kell hogy mondjam neked, hogy a falvak munkaképes lakosságának a 90%-a ingázik, mert nagyon kevés az a település, ahol helyben vannak a gyárak, vagy üzemek.

Szórakozni, vagy felsőbb iskolákba is utazni kell a falvakból, de ez nem magyarországi sajátosság, a világon mindenütt így van.

Az általad írt 15-25-45 km-ek nem távolság, ezt még Pest megyéből is megteszik (én is) a budapesti munkahelyekért, vagy iskoláért, ez egy vidékinek természetes és nem újdonság.

Elsiklottál a mondanivalóm felett, ezért alaposan félreértelmezted a válaszom, amiben arra utaltam, hogy az országban elnéptelenednek falvak és nem azért mert nem vesznek klímát, hanem azért, mert a lakosság hátrányára változott és ez nagyobb probléma, mint az ablakot kicserélni.

Amit mondtam, azt jó tanácsként szántam feléd, mert te most készülsz belemászni hasonlóba. De távol álljon tőlem, hogy erőszakoskodjak veled! Azt csinálsz amit akarsz, bár akkor a kérdés kiírásának nem volt sok értelme.

2018. aug. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

A linkelt falvakban 5-6% a cigány népesség. 1500fős faluba 75 ember a többi nem cigány.

De azért a romák miatt 3 millió egy ház...

Nem azért mert a régi ottani munkalehetőségek mint a mezőgazdaság már nem vesz fel annyi embert és mert nem középgazdaságokban történik a mezőgazdaság hanem pár cég felvásárolta a földeket és kis pénzért lehet ott dolgozni komoly szigorban.

Az emberek igénye is változik. Nincs már segély csak közmunkával a fiatalok meg nem akarnak falun közmunkáni inkább mennek a városba.

Oktatára is változott az igény egyre többen akarnak felsőoktatásba menni, ezért kell a jobb középsuli.

A falvakból az elvándorlás és az ingatlan árak csökkenése már a 90es évek előtt elkezdődött.

Ellenben a nagyvárosok azon részein is emelkednek az ingatlan árak ahol cigányok is laknak.

A kérdésben eleve nem faluról volt szó. Évekkel ezelőtt is volt már olyan falu ahol ingyen adtak házakat és olyan ami teljesen kiürült. A falvakban nem a cigányok miatt alacsonyak az ingatlan árak, közre játszhat bizonyos esetekben ez is de elenyésző mértékben.

2018. aug. 22. 11:10
 38/41 A kérdező kommentje:

Esetemben, ahol ez a ház van, ott emelkedtek az ingatlan árak az elmúlt években.

Fokozatosan emelkedtek.

Nem pedig csökkentek vagy teljesen elértéktelenedtek.

Igaz kisebb mértékben mint a város többi részén de nem olyan nagy a különbség.

Pedig laknak cigányok a környéken.

A kérdés nem feltétlen ingatlan befektetésre irányult. Mert hiába lesz fullos, szép 8 millióból a ház nem növeli annyival az értékét mintha 3. kerületben lenne valami jobb helyen és ott költenék rá ennyit.

Azt mondani, h a falvakban a cigányok miatt alacsonyak az ingatlan árak rasszizmus és a gazdasági, infrastrukturális és egyéb okokat ami a népesség mozgása mögött áll a falvak esetében nem veszi figyelmbe, így az okok 90% át nem veszi figyelmbe és a 10%nyi okra fogni, h az miatt van hát...

Persze itt gyakorin lehet okoskodni, meg bármi mellett érvelni. De ennél összetettebbek ezek a dolgok. A szándék jó volt de felesleges ennyire erőltetni, h igazad legyen.

2018. aug. 22. 11:33
 39/41 Vortrekker válasza:
0%
Na ku táj ümma effela si nu ji kópio szúbi fókusza?!
2018. nov. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak emelkednek, illetve stagnálnak, a cigányok száma meg szinte négyzetesen nő... Egyébként igen, szívem szerint én is felvásárolnám fél Borsod megyét, csak hogy megmentsem a pusztulástól... És vállalkozó kedvű de pénztelen értelmiségieknek el/odaadnám a házakat bizonyos feltételekkel. Munka lenne mindenkinek, és a befektetett munkából pedig pénzük. Megélne mindenki.
2019. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!