Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanosok furfangjaira,...

Ingatlanosok furfangjaira, trükkjeire és kamunak tűnő dumáira vagyok kíváncsi. Lakás eladás és vásárlás kapcsán is vannak trükkök bőven. Kinek mlyen tapasztalatai vannak? Konkrét esetek?

Figyelt kérdés
Nekem több esetben elég kamunak tűnik amit mondanak, nyilván saját jutalékukat igyekeznek felturbózni. Szeretnék mások tapasztalataiból is okulni.

2018. szept. 5. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan banki jutalékra IS hajtanak, ezért készpénzes vevőket kitúrnak, hitellel akarják eladni. Velünk ez többször előfordult, közel 1 évet elszórakoztunk ezzel, csak magánszemélytől tudtunk vásárolni végül.

Több cégnél csak arra adnak jutalékot a közvetítőnek, hogy szerződést kössön az eladó és esetleg az első mutatásra még. Utána akadályozzák az adásvételt.

A harmadik, hogy tizedannyit értenek az ingatlanokhoz, mint az, aki 2 évet lakott már saját ingatlanban. Előszeretettel sorolnak nem létező lehetőségeket (pl. gázfűtés lehetősége, miközben nincs kémény a lakásban, vagy AIRBNB lehetősége, miközben nem rendelkezik a ház erre engedéllyel, stb.)

2018. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
... vagy pl. üzlethelyiséget árulnak azzal, hogy lakássá minősíteni 1 órás önkormányzati eljárás...
2018. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Konkrét furfangot nem tudok írni, csak egy jótanácsot: MESSZIRŐL KERÜLJÉTEK EL AZ INGATLANOSOKAT!


Addig érdekes az ingatlanod, amíg velük a szerződést alá nem írod. Néhány portálra felteszik a hirdetést, de ezen kívül az ég világon semmit nem tesznek. A "mi" ingatlanosunk még arra sem vette a fáradságot, hogy a lakásmutatásoknál jelen legyen. Rohadtul nem dolgoznak meg azért a marha magas jutalékért, amit elkérnek.

Hál'Istennek végül nélkülük adtuk el az ingatlanunkat.

2018. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Semmit nem csinálnak az ingatlanosok, csak akadályozzák az ingatlan eladását. Nekem egy ingatlanos sem volt hajlandó megmutatni a lakást, mert "sosem értek rá". Ha nem akarsz hitelt felvenni (gondolom jutalékot kapnak érte) akkor rád csapják a telefont.

Csak felrakják pár oldalra, amit te is ugyanúgy meg tudsz csinálni.

Eleve rontja egy ingatlan értékét hogyha ingatlanossal hirdeted, mert mindenkinek elege van már az ingatlanosokból.

Én már 3 ingatlant adtam el és csak is ingatlanos nélkül. Mindhárom napok alatt elkelt.

Már vásároltam is két ingatlant, mindkettőt magánszemélytől. Nem értem mi értelme van az ingatlanosnak. Csak felteszik a netre az ingatlant, felveszik a jutalékot és rontják egy ingatlan értékét.

2018. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mi vettük meg de volt egy közös udvar 4 lakással. Az eladó lakáson kívül mindben c-tipusú ómigráncsok laktak. Ez bepakoltatott velük az udvarról és a megmutatás idejére 10ezerért elmentek is otthonról.
2018. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2018. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2018. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt már tudom,hogy ami kimarad a hirdetésükben (legyen akár tulajdonos, akár ingatlanos, bár utóbbi furfangosabb)arra kell rákérdezni. Sőt, ha nem kérdezek rá is tudom. ott van sz..r a palacsintában. Pl. ha nem írja a panelprogramot-nem vett részt benne, ha nem írja csak a szép kilátást 5+ emelet, ha nem írja a közös költséget 25+, ha a korábbi felújítást követően vigyáztak a lakásra- ezer éve volt felújítva,a kiköltözésre most pl. max 90 napot mondott, mivel az eladó majd abból akar lakást venni amit mi kifizetünk. De addig nem is nézeget. Onnantól viszont ha lefoglalózzuk majd nagyon gyors lesz.

Jártunk már így. Aztán rájöttek,hogy nincs egy + Ft-juk sem, tehát nem tudnak különbet venni mint amit eladnak, ezért inkább mégsem adják el, mondták a szerződés átolvasása után...


Mindig azt hiszem,hogy bizonyos helyzeteket nem lehet űberelni, aztán rájövök,hogy de, lehet.

Most pl. egy ingatlanos és a huszonéves tulajdonos is jelen volt a lakásnézésnél. A tulajdonos lányka a nagynénjétől örökölte a lakást. Egyikük se tudott róla semmit, csupán azt, ami látható volt.Mintha Ők is lakásnézőben lettek volna :(


Távolról, sőt, még távolabbról elkerülöm ha lehet, de mivel vevő vagyok (lennék) ez nem mindig megy.

2018. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8: Ez nem kirívó eset! Nekem az esetek 50%-ában az ingatlanos ugyanakkor látja először a lakást, mint én...

Sőt, az adott városrészt is...

2018. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valóban nem kirívó eset, de felháborító.
2018. szept. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!