Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért mondják, hogy Budapesten...

Miért mondják, hogy Budapesten könnyebb a megélhetés és a lakhatás?

Figyelt kérdés
Aki vidékiként szeretne ott önálló életet kezdeni jóval nehezebb dolga van, mintha vidéken tenné ugyanezt. A fizetések ugyanis annyival nem magasabbak, mint amennyivel a lakások árai magasabbak. Vidéken egy ház 8-9 millió Ft, a legszükségesebb felújításokkal 10 millió Ft-ból megvan. A fizetés 150-200e Ft körüli. Egy X. emeleti egér járta lépcsőházú budapesti házban egy kicsi lakás 20-25 millió Ft, amit rendszerint nagyon komolyan fel kell még újítani, másrészről a közterhek is magasabbak. A fizetés 350e Ft körüli. Dolgoztam több vidéki település közelében is, a fővárosban is és azt kell mondjam, már ebből a nagyon egyszerű összefüggésből is az látszik, hogy vidéken mégis csak könnyebb megélni. Mindemellett a szolgáltatások árai közti hatalmas különbségről nem is beszéltünk még.
2018. szept. 14. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem senki nem mondja, hogy könnyebb a lakhatás és nagyon sarkítottál az átlagra. A leírt példát tekintve igazad van, de ez közel sem igaz minden esetre.

Rengetegen költöznek pestre egész egyszerűen mert olyan szakmájuk van, amivel vidéken nem, vagy jóval nagyobb különbségekkel lehet elhelyezkedni, ilyen például a sokat emlegetett informatika, de ezen felül is rengeteg jól fizetű ágnak BP. a központja. Csak egy példa: Míg Budapesten számtalan menő építésziroda található, főként nagyberuházásokkal, külföldi munkákkal és kapcsolatokkal, addig egy vidéki nagyvárosban egy kezemen meg tudom számolni a nívósabb irodákat, ők is főleg az önkormányzaton és egy-egy multin éldegélnek, magukba zárkózva. Szóval sokan éldegélnek inkább egy egérrágta kis lyukban a fejlődési lehetőségek miatt.


Félre ne érts, én egyébként a vidéken boldogulók körébe tartozom, nekem is jobban tetszik ez az élet. Ettől még teljesen érthetőnek tartom más hozzáállását, semmi szükségét nem látom egyikünk vagy másikunk igazának bizonygatását. Van, akinek nagyratörőbb céljai vannak, van, aki nyugodt életre vágyik, különbözőek vagyunk. Sehol se könnyű, de bárhol megtalálható a boldogság és a célok :)

2018. szept. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
10:16 : Igaz, hogy Budapesten biztosan több az előrelépési lehetőség, de egy átlagember, akinek nincsenek túlzottan nagy sikerei vagy olyan különleges tudása a szakmájában belül, az foglalkozhat akármivel, Budapesten sem fog annyival többet keresni, hogy ténylegesen megérje ott lennie. Ahhoz, hogy valaki önállóan egy lakást béreljen ott és belátható időn belül súlyos eladósodás nélkül tudjon ott venni egy lakást legalább 600e Ft-ot kellene keresnie havonta. Emellett a hírekből ítélve most már az eladósodást is egész szigorúan fogják szabályozni.
2018. szept. 14. 10:49
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ebben igazad van, a példádnál maradva ekkora különbségért szerintem sem érdemes Budapestre menni. De szerintem ez nem is vita kérdése, nem mindenki lakik a fővárosban.
2018. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

De egyébként ha veszünk egy példát, ha van egy pár, vidéken keresnek 200-at fejenként, az elbérletük 60.000 Ft, akkor marad 340.000 Ft-juk.

Ha Pesten 250-et keresnek, az albérlet 120.000, akkor máris 380.000 marad, pedig csak minimálisan nőtt a fizetésük, az elbérlet díja a duplája. Máris többet tehetnek el önerőbe 40.000 Ft-tal.

A példádnál pedig, 200-350 különbségről beszélve máris 240 a különbség, ami igencsak jelentős, hamarabb összeszalad egy drágább lakás önerője.


A közművek ugyan annyiba kerülnek, a kenyér ugyan annyi. Én vidéken elkocsikázok annyit munkába, mint egy bérlet ára, kényelmesebb, gyorsabb, de pénzben ugyan ott van.


Szóval mindenkinek magának kell mérlegelnie.

2018. szept. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondja, hogy könnyebb, sőt... lehet rosszabb is, de akár ugyanolyan, mint vidéken. Szerintem ez nagyon sok összetevős egyenlet, nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy fekete vagy fehér.

Nekem pl. jobban megéri Budapest környékén élni. A fizetésért eleinte nem érte meg idejönni, de a lehetőségek és a nyugalom miatt igen. Tudom, hogyha itt megszűnik a munkahelyem, vagy váltani szeretnék, azt nyugodt szívvel megtehetem, mert azonnal találok helyette valami mást. Így pedig már nem is hangzik olyan rosszul az eladósodás. A párommal mindkettőnknek olyan szakmája van (mérnökök vagyunk), hogy abból vidéken is megtudnánk élni, de nem ilyen nyugodtan, biztosan.

Elég speciális szakmám van, aminek a szakmai résztvevői évente néhány alkalommal konferenciákon, továbbképzéseken vesznek részt. Így gyorsan terjed, hogy honnan származik az ember és hol dolgozik. Kerestek már meg a szülővárosomból, hogy menjek haza dolgozni és mennék is én szívesen, de a fizetés a fele és váltási lehetőség sem igazán van, ha lépni szeretnék a szakmámban.

Ezen felül pont az itteni versenyhelyzet miatt a fizetések is magasabbak, hiszen ha nem kapom meg amire számítok, akkor kopogtatok máshol. Biztosabb lábakon érzem magamat így.


Szóval az a helyzet, hogy a párommal ketten összesen vidéken úgy 300 ezer forintot kerestünk néhány éve (persze hozzátartozik, hogy kezdőként). Amikor idejöttünk, akkor nagyjából 350-re nőtt ez, baromi nehéz volt a kezdet (drágább bérleti díj, bérlet, stb.). Azóta helyezkedtünk, kényelmesedtünk és el is adósítottuk magunkat, de a havi nettó 900 ezres közös bevételünk (és cégesautók) mellé nem tűnik olyan soknak egy 73 ezres törlesztőrészlet, amit szándékaink szerint nem fogunk 20 évig fizetni értelemszerűen.

2018. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyeske:

„Míg Budapesten számtalan menő építésziroda található, főként nagyberuházásokkal, külföldi munkákkal és kapcsolatokkal, addig egy vidéki nagyvárosban egy kezemen meg tudom számolni a nívósabb irodákat,”


Épp, hogy a komolyabb építészirodák fejesei nem Budapesten élnek, hanem a környéken. Tervezgetni bárhol lehet, legfeljebb fenntart a cég/ürge egy irodát a fővárosban. Ugyanez érvényes a többi jól kereső értelmiségire, üzletemberre. Nem véletlenül csillagászati árakat kérnek Budapest környéki lakásokért és házakért, telkekért. Tudod, Üröm, Tárnok stb.

Budapest, de főleg Pest, az alsó és középrétegnek jó, a a betanított- és szakmunkásoknak és az olyan robotoló diplomásoknak, mint amilyenek ti is vagytok.

Ennyi, kifújt!

2018. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt igazából így nem lehet megmondani.


Sokkal egyszerűbb Pesten elkezdeni az életet több pénzt keresel kb 0 tapasztalattal, ha nincs semmi ötleted h mit kéne kezdeni az élettedel még, ha van akkor vállalkozol vidéken ugyan olyan jól kereshetsz.

Pesten én nem laknék lakásba soha, inkább Pestmegyébe sorházba (nyilván családit szerettem volna, de nem volt az én árkategóriámban) itt azért sokkal boldogabbak nyugodtabbak az emberek mint vidéken. Takarítják az utakat télen, kátyuznak stb. Persze itt sem tükör út van, de én már 2 autómat törtem meg a szar vidéki utak miatt ... (egyik gazdasági totákár lett). az emberek pletykásak azt nézik mit csinálok, mindenki gumicsizmával fűt, egésznap megy a flex.. de fű már méteres a ház előtt. élthetetlen.


Csomagoltam ott hagytam a hatalmas gyönyörű családiházamat vettem Pestmegyében egy új építésű szélső sorházat és boldog vagyok, mindenki full normális itt. Soha nem mennék vissza ÉS KÖZELEBB Is van a munkámhoz (több helyen dolgzom mind Pest megye) És ne feledkezzünk meg, hogy Pest megyében olcsóbbak a dolgok, akár egy villanykapcsoló is, lehet ruházkdni stb.


Sajnos amit te írtál ez az Urbanizáció, nem lehet megfordítani, ha vidéken élsz és van lehetőséged (a hitel is lehetőség, az albérlet nem) és nm szeretnél ott élni ahol élsz akkor gyere Pest megyébe :D jobb lesz :)

2018. szept. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!