Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki mit gondol az ingatlanárak...

Ki mit gondol az ingatlanárak alakulásáról a következő néhány évet illetően, használj és új lakások tekintetében?

Figyelt kérdés

Adott ugye az 5%-os Áfa emelése 27%-ra, valamint 2020-tól az energiaigény 25%-ának megújulóból fedezése, ez jelentősen növeli az új építések költségét, ezért a lehető legtöbb beruházást jövőre be akarják fejezni. Ez után jelentős visszaesés várható az építsében, még a CSOK 10 milliója is csak a fentieket fedezi, tehát nem nagy segítség.

Milyen hatással lehet ez a használt lakások árára? Ezek fognak tovább növekedni, esetleg esik az új lakások ára?


Tudom, hogy ezeket nehéz megjósolni, nem is szakértő véleményekre vagyok kíváncsi, hanem hogy ki mit gondol józan paraszti ésszel.



2018. szept. 26. 14:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mi ez a 2020-as energia-változás?
2018. okt. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Érdekes eszmefuttatások.

Közben most az LTP-k állami támogatását is eltörölték.


11-es: a 2020-as változás az energetikai követelményekben lesz, ahogy írtam, csak akkor kaphat ezután használatbavételt egy lakás, ha az energiaszükségletének (főleg fűtési és melegvíz előállítási) kielégítését legalább 25% arányban helyben előállított megújuló energiából fedezik. Ez jelenleg legegyszerűbben napkollektorral, vagy valamilyen hőszivattyúval oldható meg (geotermikus, vagy levegő-víz üzemű például). Ami ugye nem olcsó, legalábbis egy kombi gázkazánnál biztos nem.

2018. okt. 19. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!