Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek nagy elvárás egy...

Szerintetek nagy elvárás egy ilyen ingatlan?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen tornácos, hangulatos parasztházra gondoltam (csak cseréptetővel), de több okból sem menne:


- legtöbb vályog

- Észak-Magyarországon van több kő vagy tégla építésű, de ott sok a roma, ill. nincs munka, vállalkozni meg nem érdemes

- ami van Dunántúlon hirdetve, vagy totál rom ahhoz képest drágán, vagy 150 ezernél kezdődik m2-e, és még nincs felújítva...


Elvárás lenne:

- nagy porta (min. 2-2500 m2)

- lehetőleg csak két oldalon szomszéd, hátsó ne legyen

- erdőben érjen véget a telek hátul...

- kő vagy téglaépítés

- tornác, vastag oszlopokkal

- 3 szoba, nem egymásba nyíló

- kevés roma

- jó közlekedés (busz)


Gondolom ez már túl sok.


Ingatlanok böngészése során nagyon ráuntam arra, hogy tizenmilliókért ízléstelenül, félig-meddig felújított kádárkockákat árulnak, akárhol is van. Legtöbb beton falazóblokkból épült, faablakos, palatetős... Többi meg vagy vályog felázófélben lévő fallal, vagy szilikát emeletes, 30 évvel azelőtti állapotában.


És felmerült bennem a kérdés, érdemes-e ilyenért pénzt adni, szórakozni a felújítással, hogy aztán ne szeressen ott lakni az ember, mert lelke az nincs se a teleknek, se a háznak.


2018. okt. 5. 10:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10 millióért?!

Normálisat, normális helyen? Kizárt.

2018. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
hitel miért nem játszik?
2018. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

10 millió? Azért nem kapsz.


LTP miért nem játszik? Minden lehető csaldtagdra kötsz 4 éveset 20.000 ft-tal, és 4 év múlva lesz pluszban 5-6 milliód, 12% körüli tiszta hozammal.

2018. okt. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, kerdezo, te felsoroltal kb. 5-6 kriteriumot, amelyek egyenkent kb. egymilliot dobnak egy haz aran. Jo kozlekedes, 3 szoba, no roma, erdo a kert vegen, tegla, stb. Raadasul 2000+ m2 telek, ami mar kozepes helyen is onmagaban 10 milla korul van.

En elhiszem, hogy almodozni szep dolog, de ezekhez igy egyutt edeskeves a 10 milla. Kopasz telket onmagaban kapsz ennyiert a megadott kriteriumokkal, esetleg egy bontasra itelt parasztviskoval rajta, de hogy hazat nem, az hotziher. Szalj le a foldre a felhokbol, duplazd (vagy inkabb triplazd) meg a rea szanando osszeget, ha ilyen igenyeid vannak. Sajnalom a dolgot, es neked szurkolok, de ez igy meg a "nem elegnel" is kevesebb.

2018. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
29%

Hajdúsámson.

Debrecentől 10 km, a távolsági busz hamarabb beér Debrecenbe a Nagyállomáshoz, mint ahogy a városon átmegy a troli. Naaagy, szexi telkek... nincs hátsó szomszéd, őzikék vannak, erdőfélét is láttam, nem komolyat. Nemcsak az utolsó utcában vannak nagy telkek. Az aktuális árakat bevallom, nem tudom. Debrecen, mint írtam, nagyon jól megközelíthető. A kettő közt több zárkerti rész van, amik normálisak, Sámsonkert kifejezetten egy nagyrészt új építésű rész, egy időben divat volt ide kiköltözni, meg Hajdúsámsonba is. Sok új is van. Kevés a nem napon barnult.

Ha mindegy, hogy az ország melyik részén van (amit én sosem értek).


Namost, ami a házat illeti: régen, a falusi házakat, ezeket a hosszúházakat, amit linkeltél, bizony vályogból rakták. A vályog szerintem egy szuper anyag, lélegzik, nyáron hűvös, télen meleg, csak tudni kell vele bánni. Sok vizesedik, ebbe nagyon sok minden beleszámít. Sokat hagytak is tönkremenni. És igen, mivel hosszúház, egymásból nyílnak a szobák, szóval vagy igen, vagy nem.

Felújított vályogot nem vennék, ugyanis ez egy spéci dolog, egyáltalán nem mindegy, milyen anyagot raksz bele. Ha előttem felújították, nem tudom, mit takartak el. A vályogházak régen földpadlósak voltak, és így a benti pára, nedvesség távozott a föld felé is, meg a padlás törekkel kevert sárral volt beszórva, ami áteresztette a párát, tehát az felfelé is távozott. Ha úgy újítod fel, mint egy átlag téglaházat (átlag járólap, laminált, átlag vakolat, főleg amitől a hideg kiráz, mikor hungarocellel leszigetelnek egy vályogot!), akkor a nedvesség útját lezárod, és az szépen felmegy a falakba.

Olvasnivaló:

[link]

[link]


Ő épít ma is,

[link]


Voltak nagyon jó linkjeim és elvesztek :(

Keress még itt régi vályogos kérdést!


Valamint a történeti hűség kedvéért azt még le szeretném írni, hogy a Kádár kockák épültek vegyes falazattal is épültek, teljesen vályogból nem jellemző, de épültek kisméretű téglából is, téglából beton alappal is, csak beton alapnál tudsz tetőteret csinálni. Utána nemcsak szilikátból épültek házak, hanem B30-as téglából is.

Ez a linkelt 80-as 90-es évek stílus szilikátból is épült, de téglából is építették.

[link]

2018. okt. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Amúgy én megértem a kérdezőt, én mindig is egy olyan V. kerületi (ha lehet, azon belül is lipótvárosi) sorházi emeletes házikóra vágytam, aminek elöl kis kertje van. De erre csak 30 milliót tudnék szánni. Nemcsak, hogy eleve ennyiért gyakorlatilag semmit se kapni ott, de sorházas része nincs is. Dehát az ember márcsak ilyen álmodozó:))
2018. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!