Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Írásbeli vételi szándéknyilatk...

Írásbeli vételi szándéknyilatkozat után emelhetnek a vételáron?

Figyelt kérdés
Ugyanis befizettem az általam ajánlott összeg 2%-át a vételi szándékomként (persze alkudni próbáltam). Nem fogadta el az eladó, majd feljebb mentem, de még mindig a hirdetett ár alatt maradva. Erre már olyat mondott az ingatlanos, hogy elutasították, sőt, emelni akar az áron fél milliót. Az otp-s oldalon még mindig régi áron (9,3 M) szerepel a hirdetés, holott több mint egy hete tettem meg az írásbeli szándéknyilatkozatot. Most ismét feljebb megyek pontosan 9,3 millióra, ahogy az eredeti ár volt. Jogi úton meg lehet szerezni ennyiért még az ingatlant, vagy tényleg kénye kedve szerint változtathatja az eladó a árat?

#ingatlan #jogász #OTP #vételi szándék
2018. okt. 7. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

"Jogi úton meg lehet szerezni ennyiért még az ingatlant, vagy tényleg kénye kedve szerint változtathatja az eladó a árat?"

Jogi úton?

A szándéknyilatkozat a tulajdonos szemszögéből semmi kötöttséget nem jelent!

2018. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Mivel nem történt egyezség, nem történt szerződés (szóban sem), de előszerződés sem.

Az a baj, hogy hitelre akarják eladni, mert kapnak a banktól jutalékot (az ingatlanosok), és kitúrják a készpénzes vevőt, mert ugye az vagy?

2018. okt. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy szándéknyilatkozat, nem fogadta el az eladó, tehát azt csinál amit akar tulajdonképpen. Ha aláírta volna az ajánlatot, akkor is leállhat, ha visszafizeti a foglaló kétszeresèt.
2018. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azt csinál amit akar. Ingatlanosok bevett de gagyi trükkje hogy egy kinézett ingatlan árán emelnek a tulajdonossal.

Le kell foglalózni.

2018. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

2-es, te magadnál vagy?

Épp hogy a banki hitelre vásárlókat túrják ki, mert a készpénzes vevő a király. Miért? Azért mert vele meg lehet egyezni, hogy kisebb összeget írjanak az adásvételi szerződésbe, így látszólag mindketten jól járnak: az eladó szja-kötelezettsége, illetve a vevő ingatlanszerzési illetékfizetési kötelezettsége kevesebb.


Csak egy példa:

Az ingatlan értéke 20M Ft, de kiegyeznek, hogy csak 15M Ft-ot tüntetnek fel (→okirathamsítás).


Az eladó megspórol 5M×0,15 = 750.000 forintot.

A vevő megspórol 5M×0,04 = 200.000 forintot.

Az állam persze ugyanennyit veszít, de úgy néz ki, hogy őket ez nem érdekli.


A banki hiteles meg hoppon marad, és áll csodálkozva, mint borjú az új kapu előtt.

2018. okt. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs, kifelejtettem a végén:


→ adócsalás

2018. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!