Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Erről az ingatlanról vélemények?

Erről az ingatlanról vélemények?

Figyelt kérdés

[link]


10 millióba biztos benne lenne felújítani? A környékhez képest drága azért nem kelt el, vagy nagyon rossz állapotú és azért?


Szerintem kisméretű téglából épült, a telek elég nagy. Ilyesmi házakat nézegettem a szomszéd megyékben is, tetszenek ezek a régi típusú házak.


2018. okt. 23. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
10 millió édeskevés felújítani. Amúgy környéket meg kell vizsgálni, laknak e kisebbségiek.
2018. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Én nem bíznék a téglában, vályog lesz, vagy vegyes. Csupa víz a fal, innen látszik. Nem tudom, hogy mit akarsz újítani rajta, ha egy modern konfortos házat szeretnél, akkor új tető, hőszigetelés, szép konyha, fürdő, ablakok, burkolatok, fűtés, elektromos hálózat nem jön ki 10-ből, ráadásul jó se lesz. A vízszigetelést nem tudod normálisan megcsinálni, ha ledryvitozod csak berohad az egész. És itt jön az, hogy ledózerolni és építeni egy újat olcsóbb és még jó is. A környéket nem ismerem, de én biztos nem szenvednék vele, tipikus pénznyelő. Egy építész
2018. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre tuti kevés a 10 millió. Még lehet a 15 is, ha tisztességesen meg akarod csinálni.

A talajnedvesség elleni szigetelés kuka (ha van egyáltalán), ahhoz, hogy azt mai igényeknek megfelelően megcsináld az összes aljzatot fel kell újítani, falátvágás stb..

Komplett gépészet, villany, hőszigetelés, nyílászárók.


Vagy figyelembe veszed az épület (anyagából, korából adódó) lehetőségeit és ennek megfelelően üzemelteted. Nem várod el a mai követelményeket, akkor olcsóbban, de sok munkával és drágább üzemeltetési költségekkel megúszod.


Tudni kellene mire van igényed, lehetőséged.

Üdv.:

egy vályogházban élő statikus.

2018. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi, kúriaszerű épület benyomását kelti, talán ezért tartják ennyire.
2018. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 pont ezért tetszett meg nekem is... ilyen jellegű házakat keresgéltem. De már látom hogy ez megint a pénzesek pályája. Akkor mikor épült is az volt, de még közel 100 év múlva is azoké... Mindenesetre köszönöm.
2018. okt. 24. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy mennyire szeretnéd pöpec módon felújítani és mit kíván a szerkezet.

A tető hullámosnak tűnik, az nem biztos hogy jó jel, de az sem biztos, hogy a teljes szerkezet cserés.

A fal vizesnek tűnik, de szerencsés esetben könnyen orvosolható injektálással. Érdemes utánajárni milyen alapja van. Mindenképpen csak statikussal nézzél ilyen házakat, mert könnyen ráfizethetsz, ha fix kereted van. Érdemes azt a pár 10 ezer forintot kifizetni a szakértő szemeknek inkább.


Érdemes végig gondolni milyen fűtési rendszert szeretnél, milyen nyílászárókat, esetleg szigetelni lehet-e/szeretnéd-e, falakat akarsz-e áthelyezni, azok milyen munkával járnak. Érdemes valószínű az elektromos és a közműhálózatot is felújítani. Burkolatok, szaniterek minősége, bútorok, stb.

Ha mérlegeled fentiek közül mit kell megcsinálni, mi az opcionális, neked mik az igényeid, akkor kapod meg igazán, hogy kijön-e 10 millióból, vagy sem.

Ha valóban vizesednek a falak, nincs jó alapja, rossz a tetőszerkezet, nem megfelelőek a nyílászárók és korszerű fűtési rendszert is szeretnél, akkor már túllépted a 10 milliót és még el sem kezdted a belső felújítást.

2018. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az ilyen házat szerintem akkor érdemes max megvenni, ha nincs több lóvéd, csak 10 millió összesen. Megveszed, kifested, kicsit felújítgatod és élsz benne. Ilyenre költeni nem szabad milliókat, akkor már inkább vegyél egy kisebbet, de jobb állapotút. Plusz egy pusztán van az egész, ki venné meg tőled, ha esetleg elakarod majd adni a jövőben?
2018. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!