Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha pl. egy városban 80-100...

Ha pl. egy városban 80-100 ezer forint egy 50m2-es lakás bérleti díja, és én olcsóbban adom?

Figyelt kérdés

Akkor megjelenhetnek nem kívánatos személyek is, mint albérlő jelöltek?


Ha nem a profit maximalizálás a cél, hanem legyen mindig fix fizetni tudó bérlő.


2018. okt. 25. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak adod ki, akinek akarod. Ha odamegy a nemkívánatos személy, még mindig mondhatod, hogy "már hárman megnézték és még nem tudom, melyikőtöknek adom ki" (ha olcsón adod, akkor ez igaz is lesz, mindenki meg akarja nézni). Szerintem is több értelme van nem túl drágán kiadni olyannak, aki bármeddig tudja fizetni, mint kiadni drágán, aztán félévente változik benne a bérlő, mert nem tudja fizetni...
2018. okt. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem éri meg kiadni csak leadózva minden pontra kiterjedő közjegyzői okirattal , de így sem tudod kitenni ha nem fizet és birtokvédelmet kér ki vagy ha moratórium idején linkel . A hivatal még ilyen esetben is lassan jár a furfangos csaló mindent kijár kontráz mert erre megy eleve .
2018. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb arányban lesznek megbízhatatlan érdeklődők. Kaucióból ne engedj. 2 havi kaucióhoz ragaszkodj. Aki olcsó lakás esetén a 2 havi kauciót se tudja letenni, azzal később is lesznek fizetési problémák lesznek, és végül a rezsivel is tartozni fognak. És nagyon nehéz kirakni egy nemfizető bérlőt a lakásból. Csúnyán ráfizethetsz a jóindulatodra. Nagyon nézd meg, kinek adod ki a lakást.
2018. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#2, #3 ez igaz, de a nemfizetőt akkor is nehéz kirakni, ha drágán adja ki a lakását... szerződés az alap, de még fontosabb a befogadói nyilatkozat, ahol én lakom, a tulaj aláíratta.
2018. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Majd jelentkezik egy élelmes személy. Kiveszi és azonnal kiadja másnak (te nem tudsz majd róla, mert azt mondja, hogy az unokatestvére) és tőle elkéri a reális, a környékre jellemző árat. Így keresi meg a saját jövedelmét.
2018. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

*Kaucióból ne engedj. 2 havi kaucióhoz ragaszkodj. Aki olcsó lakás esetén a 2 havi kauciót se tudja letenni, azzal később is lesznek fizetési problémák lesznek, és végül a rezsivel is tartozni fognak.


Ez nem igaz.

2018. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 nálam benne van a szerződésemben (bérlő vagyok), hogy az ilyesmiért azonnali felmondás jár. Vendég nyilván jöhet, de életvitelszerűen csak én lakhatok itt.
2018. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#6-os: én vagyok, aki azt írta, hogy aki kauciót nem tudja vagy akarja lerakni, azzal később is fizetési problémák lesznek. Sajnos, ezt saját tapasztalatomból írtam. Muszáj valagogy a leendő bérlőnek a fizetési képességét/hajlandóságát felmérni. (A bankoknak erre jól bevált gyakorlatuk van a hitelkérelmek elbírálásakor, de még így is dőlnek be hitelek) Egy nagyon jó mérce a fizetőképességre a kaució. És a bérbeadók körében kezd elterjedni, hogy kérnek valamilyen igazolást a bérről. Nem véletlenül.
2018. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én meghirdetném a környékre jellemző áron és ha szimpatikusak a bérlők, engednék belőle megbeszélés alapján.
2018. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor úgy jársz, mint az olcsó kocsma és a drága kocsma. Az olcsóban ott az összes proli, isznak két sört, és szétverik a végén a berendezést, a drágába beülnek esténként 10-en, elbeszélgetnek, hazamennek, a bevétel ugyanaz.


Nincs egyébként összefüggés, az olcsón kiadott lakást is ugyanolyan könnyű nem fizetni, mint a drágán kiadottat.


Az ár egyébként - szűrő. Szinte minden esetben. A nívósabb koncertek sem véletlenül kerülnek 20-30.000 forintba, nem akarják a szervezők, hogy a balhézók egy sör árából bemenjenek.


Még annyit: a lakáskiadás nem jótékonysági szolgálat! Azért az ingatlanért valaki megdolgozott, annyit kell érte elkérni, amennyit még hajlandóak kifizetni maximum.

2018. okt. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!