Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes Szegedre költözni?

Érdemes Szegedre költözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Barátommal egy jóidejegondolkodunk , hogy Magyarorszagra költözünk (a pénz nagyjából meg is van a házra)de addig is jó lenne tájékozódni. Szegedre gondoltunk , hogy ott vennénk házat, mert egy elég nagyváros, nincs messze a határtól és a házak sem olyan vészesen drágák mint mondjuk az ország középső és nyugati felében.Rengeteget olvastunk róla, és néztünk vodeókat is, az a helyzet, hogy napról-napra jobban tetszik. Na és akkor ez így mind szép de:

Milyen a munkalehetőség ott? (Én ujságíro vagyok, és rádiós barátom meg inkabb sofőrködne pl árúkihordás)

Milyen az életszinvonal?

Milyen a közösség?

Igazából a munka miatt aggódunk a legjobban, mert oké hogy megvesszük a házunkat, de valamiből élni is kéne. Ha idáig már elolvastad és válaszolsz azt nagyon-nagyon szépen megköszönöm. 😊



2018. nov. 17. 00:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jó ideje gondolkodunk*
2018. nov. 17. 00:48
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Helló, a szavaidból ítélve te is vajdasági vagy az alapján hogy kijelented hogy nincs messze a határ :D

Az életszínvonal meglátásom szerint Budapest után itt a legjobb.

A közösségről annyit, tekintve hogy ez Magyarország 3. legnépesebb városa itt is vannak mindenféle emberek, annyi biztos hogy nagyon kedvesek, rendesek segítőkészek az emberek összességében, ezt nyilván hatalmas általánosítással tudom csak kijelenteni mivel nem egy 200 fős falúról beszéltük :D

A munkalehetőségről annyit hogy bőven lehet válogatni, sofőröket mint bárhol máshol a világon nagyon keresnek az újságírásról sajnos nem tudok nyilatkozni valószínűleg azzal sem nagy kunszt elhelyezkedni.

A ház árakról az írásodon elég jót nevettem, mert Pest után Szegeden a legdrágábbak az ingatlanok, ez főleg a nagy kereslet miatt van így, mivel Szeged egyetemi város vagyis a város az egyetemistákra alapoz belőlük folyik be a legtöbb pénz.

Maga a város meglátásom szerint nagyon élhető pont tökéletes nem túl zsúfolt, nem is túl nagy viszont egyértelműen van élet. :D Nagyon fiatalos város, nyilván az egyetemisták miatt.

Javaslom hogy mielőtt elköteleződnétek lakjatok itt mondjuk egy hónapot nézzétek meg a lehetőséget, tájékozódjatok és ha anyagi szempontból is bejönnek a számításaitok akkor HAJRÁ! :)

2018. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb munka, utána lakás. Ne legyél buta.
2018. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy az életszínvonal Bp után Szegeden a legjobb, és az sem, hogy itt a legdrágábbak az ingatlanok.


Győr, Szombathely, Székesfehérvár környékén messze jobb az életszínvonal, mint Szegeden, és az ingatlanok is ennek megfelelően jócskán drágábbak. Utóbbiak nem mellesleg pl. Debrecenben is sokkal drágábbak, mint Szegeden.

Vajdasági pénztárcával viszont egy szegedi ház sem olcsó, bár nem tudhatom, hogy luxusvillákat vagy kis vityillókat nézegettek, vagy a kettő között valamit. :D


Azzal egyetértek, hogy mindenképpen előbb valami munkát szerezzetek, és csak utána költözzetek ide, vice versa elég kockázatos lenne. Őszintén nem hinném, hogy a szakmáitokkal kapkodnának utánatok, és ezt nem rosszból/lenézésből mondom, csak realizálnám a helyzeteteket. Ha viszont nem ragaszkodtok ahhoz, hogy szakmán belül helyezkedjetek el, akkor valami munkát úgyis találtok.

Az életszínvonal Magyarországon belül szerintem kb. közepesnek számít. A közösségre vonatkozó kérdésedet nem igazán értem. Milyen közösség?

2018. nov. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Waff ***** válasza:
39%
Ahogy az előttem szóló írta, Szegeden nem valami magas az átlagemberek életszínvonala. Munka van, de többségében minimál bérért, vagy picivel felette. Van néhány hely ahol jók a fizetések, de ott egyértelműen bevannak töltve az állások. Munkaerő hiány is csak azért van mert sokan kimentek nyugatra. Én mikor ideököltöztem Szegedre anno (én is vajdasági vagyok) szinte alig volt munkalehetőség, a csodával határos módon tudtam elhelyezkedni. Maga a város nagyon élhető, szép...ahogy előttem is írták pont jó, nincs tömegnyomor, de van mozgás, élet. A városvezetés sajnos évek óta kommunista (mszp), nyilván kihatással van a város életére hogy a polgarmester és a holdudvara köpködik a kormányt. De ettől ne féljetek, anno én is tartottam attól hogy egy magyarellenes vezetőkkel rendelkező városba költözök, de nem volt soha semmi incidens az emberek részéről amiatt hogy határontúli vagyok.
2018. nov. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
65%

Utolsó te nem vagy normális komolyan. Kommunista városvezetés, meg magyarellenesség? Ennyire kevés ésszel meg ekkora elégedetlenséggel nyugodtan vissza is mehetnél akár, ahonnan jöttél.

Ráadásul Botka 2002 óta polgármester, szerinted miért? Mert szeretik az emberek. Fogalmad sincs az a baj, hogy mennyi mindent tett már a városért.


Kérdező, Szeged annyira élhetetlen város, hogy vannak, (például az apám) akik képesek több mint 100 km-t utazni oda munkáért. Illetve szeptembertől remélhetőleg én is ott fogok tanulni.

Amúgy szerintem egy egész tipikusnak mondható vidéki nagyváros. Ez tökéletesen leírja.

Amit viszont írtak előttem, tényleg a munkát intézzétek először.

2018. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat. Nyilván először munkát intézünk emiatt ne aggodjatok. Azert érdekelt, hogy Szegeden milyen az életszinvonal, mert kíváncsi voltam, hogy egyáltalán jó irányba gondolkodunk-e vagy érdemesebb másik várost választani. A palotára és a vityilóra visszatérve, középkategóriás házakat néztünk 10-20 millió között, csakhogy kielégítsem a kíváncsiságodat ;) ó és még egy apróság mindektetten dolgoztunk már a barátommal Magyarországon/Magyarorszagnak (én jelenleg is egy pesti rádió külföldi tudosítója vagyok) így nem véletlen, hogy épp abba az országba akarunk költözni. Nekünk úgy tűnik ott több a lehetőség, jajj és székelyföldiek vagyunk, nem vajdasagiak :)

Köszönöm , hogy érdemben hasznos infókat adtatok!

2018. nov. 18. 13:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
# 7 Ne haragudj kérdező hogy visszakérdezek, de furdal a kíváncsiság, 10-20 millióért középkategóriás ház Szegeden? O.o Mi a titkotok? Ennyiért én csak alsó kategóriás panel lakásokat láttam.
2018. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, sajna 20 millióért középkategóriás ház nincs Szegeden szvsz, inkább 40m+.
2018. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Waff ***** válasza:
51%

Kedves hatos válaszoló, pont erről beszéltem fentebb, sikerült néhány mondatodba pelpréselni mindazt a sok mocskot ami a baloldaliaktól elvárható...( nem vagy normális, menj vissza oda ahonnan jöttél stb) hála az égnek kevesen vagytok ilyenek...

Kérdező, 10-20 millió közt valóban csak panel lakást tudtok venni, házat semmiképp.

2018. nov. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!