Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikortól leszek egy ingatlan...

Mikortól leszek egy ingatlan tulajdonosa?

Figyelt kérdés

2017. december 15-én adásvételi szerződést kötöttünk egy ingatlan megvásárlásáról. Az adásvételi szerződésben rögzítésre került, hogy az eladó a tulajdonjogát a teljes vételár kifizetéséig fenntartja, a szerződés a földhivatalhoz 2017. december 20-án került érkeztetésre. Amíg ki nem tudtam fizetni a teljes vételárat, havi 60.000 Ft bérleti díjat fizettem az eladónak, mert be kellett költöznünk.

2018. április 15-én átutaltam a vételárat, ezt követően az eladó bejegyzési engedélyt adott a tulajdonjog-változás földhivatalban történő rögzítésére. 2018. április 18-án rögzítették a tulajdonjogot a tulajdoni lapon.

Most a helyi önkormányzat adóosztályáról 50.000 Ft bírságot kaptam, mert nem jelentettem az ingatlanadókötelezettségemet, amit az fizet aki az adott év január 1-jén tulajdonosa az ingatlannak, és ezt a tényt az adózónak január 15-ig kell bejelentenie. Elmondásuk szerint az adásvételi szerződés földhivatali érkeztetésének napja a tulajdonváltás ideje, az nem számít, hogy 2018 áprilisában jegyeztek rá a tulajdoni lapra, és az sem, hogyha nem fizetem ki a vételárat, akkor nem is leszek tulajdonos, tehát január 1-jén még azt sem tudhattam, hogy valaha egyáltalán tulajdonos leszek-e vagy sem, de a mulasztást elkövettem, mert jan. 15-ig nem éltem a jelentési kötelezettségemmel.

Tehát jogos-e a bírság, figyelembe véve, hogy sem január 1-jén, sem január 15-én semminemű tulajdonjoggal nem rendelkeztem, ez csak utólag, visszamenőleg lett dokumentálva.

További kérdésem, hogyha a visszamenőleg dokumentált tulajdonjogom megszerzésének időpontja (2017. december 20.), akkor visszakövetelhetem-e az eladónak a vételár kifizetéséig, 2018. április 15-ig kifizetett 240.000 Ft bérleti díjat, tekintve, hogy az ingatlan visszamenőleg 2017. december 20-tól az enyémnek minősül, így őt nem illethetné meg az én ingatlanom után a 2017 decembere és 2018 áprilisa közti időszakra kért bérleti díj?



2018. nov. 28. 14:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredmény?
2019. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!