Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szendvicspanelból érdemes...

Szendvicspanelból érdemes házat építettni vagy mobilházat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nézegettem a neten, hogy szendvicspanelból is építenek családiházakat és mobilházakat. Valakinek van tapasztalata ilyen típusú építményekkel? Vélemények is érdekelnek.


2018. dec. 18. 04:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Családi házra a legrosszabb ötlet, amit ki lehet találni.

A szendvicspanel egy fém fegyverzetű hőszigetelő lemez, 0 a páraáteresztése. Hőtároló tömege szintén nnincs. Két dologhoz tudom hasonlítani az ilyen építményeket, az egyik a fóliasátor, a másik a lélegeztetőgép. 100% bent tartja a párás, elhasznált levegőt, folyamatosan szellőztetni kellene, de nincs, ami megtartsa a hőt, tehát a felmelegített levegőt dobálnád ki az ablakon. Erre lehet jó mondjuk több millióért egy hővisszanyerős légcserélő. De az pedig olyan, hogyha lekapcsolod a power gombot, akkor meghal a beteg. Nem tartom egészségesnek az olyan házakat, amik gépészet nélkül nem tarthatóak fent.

Szinte ugyan ez igaz, a sima könnyűszerkezetes épületekre is.


Nagyon sok gyártó visszaél az enegiatanúsítvánnyal, úgy hirdetik ezeket az élhetetlen vackokat, mint A++, hiperszuper energiahatékony stb. Ez kamu. Az energetikai tanúsítás sajnos ilyen szempontból nagyon korszerűtlen, mert csak azt nézi, hogy milyen a hőszigetelés, és alapesetben mennyi hő távozik a házból. Ebben papaíron persze, hogy jók a szendvicspanelek. A túlmelegedést annyival elintézi, hogy van ablak vagy nincs ablak.

De sehogy nem számol hőtárolással, nem számol a szerkezetek átszellőztetésével (pl. szendvicspanelből nem alakítható ki átszellőztetett tető, max ha födémként használod és egy üres lemez fedélszék van felette), nem számol a használattal (illetve néhány közelítő adattal igen, de ez nem elég). Szóval önmagában egy energetikai tanúsítvány nem tükrözi egy épület komfortszintjét.


Amit megnyersz építési költségen, azt elveszted komfortban, majd szépen lassan a gépészeti költségekben (nam csak az energiafelhasználás, de a gépek amortizációja révén is).

2018. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Minden további kérdést is megválaszoltál.
2018. dec. 18. 17:24
 3/3 karesz_76 válasza:

Hűűű az első válasza egy igazi, hozzánemértő barom. Már bocsi a kifejezésért.

Hallott ez valaha a szerkezeti rétegrendről??? nem hiszem!

A gipszkarton felett mi a második réteg bármilyen nem betonfődém házban???

Elárulom, a párazáró fólia!

És mi van ezfelett? A legtöbb háznál rögtön a szigetelés, esetleg egy OSB lap.

Azaz, ma minden ház párazáró, és nincs benne hőtároló tömeg.

Ez annyira igaz, hogy a mai modern K téglák hötároló tömege is egy gipszkartonlappal vetekszik (csak az első 1-2 cm az ami hőtároló tömegként funkciónál)!

Persze lehet belerakni betonfödémet, de egy egyszintes házba minek? (+2-3 milla) já és a beton is párazáró! maximum hőtároló tömegnek jó! Ami a 45 fokban különössen hasznos!

2023. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!